احمدزی: برکناری من از ریاست کمیسیون انتخابات غیرقانونی است |
احمدزی: برکناری من از ریاست کمیسیون انتخابات غیرقانونی است

احمدزی: برکناری من از ریاست کمیسیون انتخابات غیرقانونی است

۲۵ / عقرب ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

نجیب‌الله احمدزی، رییس برکنار شده کمیسیون انتخابات افغانستان برکناری خود از سوی رییس‌جمهور غنی را غیرقانونی خوانده و می‌گوید رییس‌جمهور براساس مشوره‌های غلط او را از ریاست کمیسیون انتخابات برکنار کرده است.

رییس‌جمهور اشرف غنی روز گذشته با صدور حکمی، نجیب‌الله احمدزی را از ریاست کمیسیون انتخابات برکنار کرد و از نهادهای مربوط خواست تا فهرست نامزدان جدید را برای انتخاب رییس جدید به ریاست جمهوری ارسال کنند.

ریاست جمهوری افغانستان گفته است که آقای احمدزی، براساس درخواست اعضای کمیسیون انتخابات از وظیفه‌اش برکنار شده است.

نجیب‌الله احمدزی امروز در یک نشست خبری گفت که گزارش‌های اعضای کمیسیون انتخابات در مورد وی بی‌بنیاد است. او ادعا کرد که برخی از اعضای این کمیسیون به‌ جای توجه به منافع ملی بر منافع فردی، تیمی و قومی پافشاری دارند.

او رییس جمهور غنی را متهم به نقض قانون اساسی کرد و گفت که مردم این کشور از حکومت فعلی نباید انتظار برگزاری انتخابات را داشته باشند.

آقای احمدزی حدود یک سال پیش به عنوان رییس کمیسیون انتخابات افغانستان تعیین شد. در سال جاری اما شماری از اعضای کمیسیون انتخابات او را متهم به بی‌کفایتی و ضعف مدیریتی کرده و گفتند که آقای احمدزی توان پیشبرد امور انتخابات را ندارد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انتخابات افغانستان انتخابات پارلمانی پارلمان افغانستان رییس کمیسیون مستقل انتخابات کمیسیون مستقل انتمخابات نجیب الله احمدزی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید