اشتغال‌زایی در بغلان؛ توزیع 15 موتر سایکل برای قربانیان انفجار ماین |
اشتغال‌زایی در بغلان؛ توزیع ۱۵ موتر سایکل برای قربانیان انفجار ماین

اشتغال‌زایی در بغلان؛ توزیع ۱۵ موتر سایکل برای قربانیان انفجار ماین

۳۰ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

موسسه‌ی خدمات ماین پاکی ملل متحد در ولایت بغلان برای ۱۵ تن از قربانیان جنگ و انفجار ماین در این ولایت، موترسایکل زرنج توزیع کرده است.

مقامات محلی ولایت ناامن بغلان گفته‌اند که موسسه‌ی خدمات ماین پاکی سازمان ملل متحد این موتر سایکل‌ها را برای ۱۵ تن از ساکنان مناطق بغلان مرکزی، دندغوری و دند شهاب‌الدین ولایت بغلان توزیع کرده است.

ناامنی در ولایت بغلان در سال‌های اخیر افزایش یافته و مناطق دندغوری و دند شهاب‌الدین از مناطقی هستند که طالبان در آن نفوذ دارند و جنگ در این مناطق همواره ادامه داشته است.

موسسه خدمات ماین پاکی سازمان ملل از مدت دو سال به این سو در این ولایت، در بخش‌های مختلف برای فراهم‌سازی زمینه‌ی اشتغال برای معلولان ناشی از جنگ و انفجار ماین‌های کنار جاده، فعالیت می‌کند.

وضعیت ناگوار معلولان

این کمک‌ها در حالی به آسیب‌دیدگان جنگ در ولایت بغلان صورت می‌گیرد که روز گذشته کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد ۲٫۷ درصد نفوس افغانستان معلول می‌باشند.

کمیسیون حقوق بشر در این گزارش گفته بود که در دو سال گذشته، شمار زیادی از اشخاص دارای معلولیت در افغانستان از حق دسترسی به کار محروم بوده‌اند.

بر اساس گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر، ۷۹٫۵ درصد معلولان در افغانستان بی‌کار هستند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انفجار ماین بغلان توزیع موترسایکل در بغلان حقوق بشر سازمان ملل طالبان کمیسیون مستقل حقوق بشر موسسه خدمات ماین پاکی ولایت ناامن افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید