اعتراف اسلام‌آباد؛ تانکر مواد انفجاری حمله بر منطقه سبز کابل از پاکستان وارد شده بود |
اعتراف اسلام‌آباد؛ تانکر مواد انفجاری حمله بر منطقه سبز کابل از پاکستان وارد شده بود

اعتراف اسلام‌آباد؛ تانکر مواد انفجاری حمله بر منطقه سبز کابل از پاکستان وارد شده بود

۲۷ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

پس از گذشت بیش از ۳ ماه از انفجار خونین در منطقه دیپلماتیک وزیر اکبرخان شهر کابل، حالا نخست وزیر پاکستان پذیرفته است که این تانکر حامل مواد انفجاری، از پاکستان به کابل انتقال یافته بود.

چهارشنبه ۱۰ جوزا، انفجاری سنگین در مقابل سفارت آلمان در نزدیکی چهار راهی زنبق شهر کابل روی داد که در نتیجه آن بیش از ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند. در پی این انفجار خونین، دولت افغانستان، شبکه حقانی و سرویس اطلاعاتی پاکستان را به دست داشتن در این حمله متهم کرده بود.

شهید خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان به روزنامه فایننشیل تایمز گفته که تمام جزییات را نمی‌داند، اما به نظر می‌رسد که سه یا چهار نفر، تانکر فاضلاب را با خود انتقال داده و در یک سفارت‌خانه پارک کرده بودند.

او گفته که “پاکستان در حال حاضر ۲۵۰،۰۰۰ نیرو در حال جنگ دارد اما باز هم کنترل کاملی بر منطقه ندارد. تروریستان با عبور از مرزها بر مردم ما حمله می‌کنند. اگر ارتش افغانستان و نیروهای نظامی آمریکا مستقر در افغانستان نمی‌تواند آنها را کنترول کنند، در این صورت ما چه کار باید کنیم؟”

پاکستان بارها از سوی افغانستان و ایالات متحده‌ی آمریکا متهم شده است که از گروه‌های تروریستی که در افغانستان می‌جنگند، حمایت می‌کند. دولت افغانستان بارها از پاکستان خواسته‌  است تا برای نابودی پایگاه‌های آموزشی گروه‌های تروریستی در داخل خاکش اقدام کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا افغانستان انتحاری انفجار خونین کابل انفجار کابل پاکستان چهارشنبه خونین داعس سازمان ملل سفارت پاکستان شبکه حقانی طالبان نخست وزیر پاکستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید