وزارت داخله افغانستان؛ افزایش تدابیر امنیتی در روزهای عید و تمرکز بر امنیت کابل بانک |
وزارت داخله افغانستان؛ افزایش تدابیر امنیتی در روزهای عید و تمرکز بر امنیت کابل بانک

وزارت داخله افغانستان؛ افزایش تدابیر امنیتی در روزهای عید و تمرکز بر امنیت کابل بانک

۹ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

با افزایش حمله های انتحاری در پایتخت و هم‌زمان با فرارسیدن عید قربان، وزارت امور داخله‌ی افغانستان اعلام کرده که تدابیر امنیتی برای تامین امنیت جان شهروندان به ویژه تامین امنیت مساجد در روزهای عید افزایش یافته است.

نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که تدابیر شدید امنیتی در سراسر این کشور به خصوص برای تامین امنیت مساجد از سوی نیروهای امنیتی روی دست گرفته شده است.

آقای دانش در این مورد گفت که “هنوز تهدید جدی به طور مشخص متوجه هیچ مسجدی نیست و نیروهای امنیتی تمام مساجد به ویژه  ۴۰۰ مدرسه ، تکیه‌خانه‌ها و مساجد جامع اهل تشیع را تحت پوشش قرار داده‌اند.”

تامین امنیت مساجد پس از آن مورد توجه وزارت امور داخله قرار گرفته است که حملات تروریستی بر این اماکن در ماه های اخیر افزایش یافته است. حمله بر مسجد امام زمان در قلعه‌ی نجارها در شهر کابل تازه‌ترین موردی است که در کابل اتفاق افتاده است.

توجه به امنیت کابل بانک

از سوی هم، سخن‌گوی وزارت داخله گفت که در مورد تامین امنیت کابل بانک بحث ها ادامه دارد و قرار است این وزارت محافظان کابل بانک را افزایش بدهد.

آقای دانش تاکید کرد که باید در تدابیر امنیتی نمایندگی های کابل بانک تجدید نظر شود.

کابل بانک، بانکی است که معاش کارمندان دولت و سربازان ارتش را پرداخت می‌کند و به همین دلیل بارها مورد حمله شورشیان قرار گرفته است. در تازه ترین مورد سه شنبه هفته‌ی جاری، نمایندگی این بانک در حوزه نهم شهر کابل مورد حمله قرار گرفت که در نتیجه‌ی آن ۵ تن کشته و ۸ تن دیگر زخم برداشتند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت افغانستان امنیت مساجد ایام عید شهر کابل کابل بانک مساجد کابل وزارت داخله

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید