سیستم بایومتریک؛ اقدامی برای مبارزه با فساد در ساختار ارتش افغانستان |
سیستم بایومتریک؛ اقدامی برای مبارزه با فساد در ساختار ارتش افغانستان

سیستم بایومتریک؛ اقدامی برای مبارزه با فساد در ساختار ارتش افغانستان

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۲۵ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مقامات وزارت دفاع افغانستان می گویند که در کمتر از دو ماه دیگر، مشخصات همه سربازان ارتش این کشور وارد سیستم بایومتریک شده و این گونه نگرانی ها از بابت وجود سربازان خیالی در ساختار ارتش به صورت کامل رفع خواهد شد.

غلام سخی احمدزی معاون تامیناتی و لجستیکی وزارت دفاع افغانستان بعد از ظهر امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که الکترونیک ساختن بانک های معلوماتی نیروهای نظامی افغان، راه حلی برای مبارزه با فساد در ارتش این کشور است.

معاون تامیناتی وزارت دفاع گفت که روند ثبت مشخصات این سربازان به صورت بایومتریک ادامه دارد و تا پایان ماه آینده میلادی(ماه جون)، مشخصات تمامی سربازان ارتش این کشور وارد بانک معلوماتی این وزارت خواهد شد.

او گفت که از ۱۹۵ هزار سرباز ارتش، تنها ۸۳۱۸ تن دیگر مانده اند که باید مشخصات شان به صورت کامل وارد این سیستم شود. آقای احمدزی، این برنامه را برای مبارزه با فساد، مهم و موثر می داند.

waziri

مقامات وزارت دفاع افغانستان می‌گویند که روند ثبت مشخصات سربازان به صورت بایومتریک تا پایان ماه آینده میلادی(ماه جون) تکمیل خواهد شد

وجود سربازان خیالی یکی از نگرانی هایی است که در مورد نیروهای امنیتی افغانستان مطرح است. سال گذشته میلادی، دفتر بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار)، از مقامات آمریکایی خواسته بود تا در مورد وجود سربازان خیالی در میان نیروهای امنیتی افغان تحقیق کند.

سیگار به نقل از مقامات هلمند گفته بود که حدود نیمی از نیروهایی که نام شان روی کاغذ وجود دارد، وجود فیزیکی ندارند و حقوق شان به جیب برخی افراد دیگر می رود.

پرونده‌های فساد

در همین حال مقامات وزارت دفاع می گویند که مبارزه با فساد در نیروهای دفاعی این کشور یکی از اولویت‌های‌شان است و در ۶ ماه گذشته، بیش از ۲۰۰۰ پرونده افراد مظنون، به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده است.

forces-on-the-road-in-baghlan

وجود سربازان خیالی در ساختار نیروهای امنیتی افغانستان انتقادهای زیادی در پی داشته است

معاون تامیناتی وزارت دفاع می گوید که در ۶ ماه گذشته، ۲۲۴۹ تن از منسوبین وزارت دفاع به جرم های مختلف به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند که در این میان، بیش از ۲۷۰ تن شان به دست داشتن در فساد اداری، اختلاس و سوء استفاده از صلاحیت های کاری متهم هستند.

آقای احمدزی گفت که مقامات این وزارت برای مبارزه با فساد در ساختار ارتش افغانستان اراده جدی دارند. به گفته او اگر در این راستا مبارزه جدی صورت نگیرد، احتمال قطع کمک های جامعه جهانی به نهادهای امنیتی این کشور وجود دارد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان ساختار ارتش افغانستان سیستم بایومتریک مبارزه با فساد نهادهای عدلی و قضایی نیروهای امنیتی وزارت دفاع

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید