تکانه بزرگ؛ تغییرات مسوولان ارشد در ساختار ارتش افغانستان |
تکانه بزرگ؛ تغییرات مسوولان ارشد در ساختار ارتش افغانستان

تکانه بزرگ؛ تغییرات مسوولان ارشد در ساختار ارتش افغانستان

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۴ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

پس از استعفای وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان، رییس جمهور این کشور فرمان تغییر در رهبری ۴ قول اردو را نیز صادر کرده است.

بر اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، در رهبری قول اردوهای هرات، مزار شریف، پکتیا و قندهار تغییراتی به میان آمده است.

بر اساس این فرمان امان الله فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر در هرات، به فرماندهی قول اردوی شاهین در مزار شریف منتقل شده است. جنرال مهمند فرمانده پیشین قول اردوی شاهین از وظیفه برکنار شده و در بست احتیاط قرار گرفته است.

هم چنین جنرال محمد ناصر که پیش از این فرمانده لوای اول در قول اردوی ۲۰۳ تندر در ولایت پکتیا بوده،  به فرماندهی قول اردوی ۲۰۷ ظفر منصوب شده است.

جنرال امام نظر نیز از سوی رییس جمهور به عنوان فرمانده قول اردوی ۲۰۵ اتل در قندهار منصوب گردیده است. گفته شده که جنرال داوود شاه فرمانده قبلی این قول اردو، از وظیفه برکنار شده و در بست احتیاط شامل گردیده است.

در چهارمین تغییر نیز، جنرال عبدالواسع به فرماندهی قول اردوی ۲۰۳ تندر در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا رسیده است که قبلا در همین قول اردو، فرماندهی لوای دوم آن را برعهده داشت.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که این تغییرات به منظور ارتقای ظرفیت کاری و اجرای بهتر امور صورت گرفته است.

طالبان این تصویر را از مهاجمان شان بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین منتشر کرده است

تغییرات صورت گرفته در فرماندهان ارشد ارتش پس از آن صورت می گیرد که ۳ روز قبل در حمله طالبان بر قول اردوی شاهین در مزار شریف، بیش از ۱۴۰ سرباز ارتش کشته شده و بیش از ۶۰ تن دیگر زخمی شده اند. این حمله که واکنش های زیادی را در پی داشت، در نهایت منجر به استعفای وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان شده است که از سوی رییس جمهور نیز پذیرفته شد.

پس از برکناری این دو مقام ارشد ارتش، طارق شاه بهرامی معین ارشد امنیتی وزارت داخله به سرپرستی وزارت دفاع و هم چنین جنرال شریف یفتلی فرمانده قول اردوی ۲۰۳ تندر در ولایت گردیز، به عنوان رییس ستاد مشترک ارتش منصوب شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
203 205 207 209 گروه تروریستی تغییرات در ارتش حمله بر بس طالبان قول اردو

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید