3 روز پس از حمله خونین؛ وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش افغانستان از سمت‌های‌شان استعفا دادند |
۳ روز پس از حمله خونین؛ وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش افغانستان از سمت‌های‌شان استعفا دادند

۳ روز پس از حمله خونین؛ وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش افغانستان از سمت‌های‌شان استعفا دادند

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۴ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

سه روز پس از حمله خونین طالبان به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان، وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان از سمت‌های‌شان برکنار شدند.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست جمهوری گفته است که رییس جمهور درخواست استعفای این مقامات وزارت دفاع را پذیرفته است.

ریاست جمهوری افغانستان درست زمانی از برکناری این افراد بلندپایه ارتش خبر داده است که تعدادی از شهروندان شهر کابل، در واکنش به حمله صورت گرفته به قول اردوی شاهین، در مرکز این شهر تظاهرات کرده اند.

افراد وابسته به گروه طالبان روز جمعه گذشته، به پایگاه نظامی شاهین در شهر مزارشریف افغانستان حمله کردند که تلفات سنگینی برجای گذاشت. بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، بیش از ۱۴۰ سرباز در حملات انتحاری و انفجاری طالبان در داخل این پایگاه نظامی کشته شده و بیش از ۶۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

۱۰ مهاجم طالب با استفاده از لباس و موتر نظامیان ارتش توانسته بودند از ایست های بازرسی این پایگاه بزرگ نظامی عبور کرده و دست به کشتار سربازان ارتش بزنند. بیشتر این سربازان در داخل مسجد هدف قرار گرفته اند.

از سوی دیگر قرار بود که وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان در واکنش به این حمله، روز چهارشنبه هفته جاری به مجلس رفته و در این مورد به نمایندگان توضیح دهند.

هیات اداری مجلس افغانستان روز گذشته گفته بود که قرار است وزیر دفاع، رییس ستاد مشترک ارتش، فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین و برخی دیگر از مسوولان امنیتی افغانستان برای استجواب به مجلس بروند.

یکی از منابع ارشد امنیتی که نخواسته است نامش فاش شود به خبرنامه گفت که طارق شاه بهرامی معین ارشد امنیتی وزارت داخله به سرپرستی وزارت دفاع و هم چنین جنرال شریف یفتلی فرمانده قول اردوی ۲۰۳ تندر در شهر گردیز، به عنوان رییس ستاد مشترک ارتش منصوب شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
استعفا حمله بر قول اردو حمله بلخ طالبان قدم شاه شهیم قول اردوی شاهین مسوولان امنیتی وزرای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید