امنیت افغانستان؛ از ادامه عملیات زمستانی تا نگرانی ها از ولایت هلمند |
امنیت افغانستان؛ از ادامه عملیات زمستانی تا نگرانی ها از ولایت هلمند

امنیت افغانستان؛ از ادامه عملیات زمستانی تا نگرانی ها از ولایت هلمند

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۹ / جدی ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

مقامات امنیتی افغانستان می گویند، عملیات زمستانی نیروهای امنیتی در ولایت های مختلف این کشور همچنان ادامه دارد و تروریستان در نقاط مختلف مورد حملات نیروهای ارتش و پولیس قرار دارند. در همین حال مقامات آمریکایی از تصمیم شان مبنی بر فرستادن ۳۰۰ سرباز به ولایت نا امن هلمند خبر داده اند.

کشته شدن ۴۵ تروریست در ۱۶ ولایت

مقامات امنیتی افغانستان، از کشته و زخمی شدن ۷۷ تروریست، در نتیجه عملیات های نظامی زمستانی در ۱۶ ولایت این کشور خبر داده است.

وزارت داخله این کشور گفته است، در نتیجه ی این عملیات ها که در ۲۴ ساعت گذشته صورت گرفته، ۴۵ تروریست کشته شده و ۳۲ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

ننگرهار، هلمند، نیمروز، سرپل، فاریاب، بدخشان، بغلان و قندوز از جمله ولایت هایی است که در آنها عملیات نظامی صورت گرفته است.

همچنین بر اساس گزارشی که از سوی وزارت دفاع این کشور منتشر شده، بیشترین تلفات در ولایت های نیمروز و بدخشان به تروریستان وارد شده است.

در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز، ۱۹ تروریست کشته شده و ۱۹ تن دیگر زخمی شده اند. مقداری مهمات و همچنین ۱۳ حلقه ماین نیز کشف و خنثی گردیده است.

afghan-army

در نتیجه‌ی عملیات های نظامی زمستانی در ۱۶ ولایت کشور ۷۷ تروریست کشته و زخمی شده است

در بدخشان نیز، ۱۳ طالب در ولسوالی یفتل توسط نیروهای امنیتی افغانستان نابود شده اند.

تمرکز بر هلمند

در همین حال نیروی دریایی آمریکا گفته است که، ۳۰۰ تن از سربازان آمریکایی در بهار سال آینده، برای کمک به نیروهای امنیتی افغانستان به ولایت به شدت نا امن هلمند، فرستاده خواهند شد.

مقامات آمریکایی گفته اند که، به درخواست فرماندهان نیروهای آمریکایی در افغانستان، نزدیک به ۳۰۰ تن از سربازان آمریکایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در بهار سال ۲۰۱۷، به ولایت هلمند فرستاده می شوند.

این مقامات آمریکایی، وظیفه این سربازان را آموزش و مشوره دهی به نیروهای امنیتی افغانستان دانسته و افزوده اند “مشوره دهی و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان، در حفظ دستاوردهایی که به دست آمده است، کمک می کند.”

به نظر می رسد، نگرانی از تهدیدهای امنیتی در ولایت جنوبی هلمند، موجب شده است که برنامه ی فرستادن این نیروها به هلمند روی دست گرفته شود.

afghan-army1

قرار است ۳۰۰ تن از سربازان نیروی دریایی امریکا در بهار سال جدید میلادی به ولایت هلمند فرستاده شود

در سال جاری، طالبان حملات سنگین و گسترده ای را به شهر لشکرگاه مرکز این ولایت انجام دادند و خود را تا دروازه های این شهر نیز رساندند. اما سرانجام نیروهای امنیتی افغانستان با کمک نیروهای خارجی توانستند حملات طالبان را عقب بزنند.

اوایل ماه میزان سال جاری نیز طالبان توانستند، کنترل دو ولسوالی ناوه و خانشین را به دست بگیرند. هفته گذشته نیز مقامات محلی در ولایت هلمند از حملات گسترده ی طالبان برای تصرف ولسوالی سنگین، خبر داده بودند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اردوی ملی افغانستان امنیت افغانستان جنگ با طالبان حکومت افغانستان خبرنامه طالبان لشکرگاه نیروهای امنیتی افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید