انتخابات آمریکا؛ پولیس فدرال آمریکا به یاری کلینتون شتافت |
انتخابات آمریکا؛ پولیس فدرال آمریکا به یاری کلینتون شتافت

انتخابات آمریکا؛ پولیس فدرال آمریکا به یاری کلینتون شتافت

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۱۷ / عقرب ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

در آخرین اتفاقات مهم انتخابات امریکا که در کم‌تر از ۳۶ساعت دیگر برگزار می شود، پولیس فدرال ایالات متحده با بستن پرونده‌ی ایمیل‌های هیلاری کلینتون، به یاری این نامزد دموکرات‌ شتافت.

جیمز بی کومی، رییس پولیس فدرال امریکا موسوم به اف‌بی‌آی، دیروز به کنگره امریکا گفته‌است که اف‌بی‌آی بعد از بررسی ایمیل‌های جدید مربوط به کلینتون به این نتیجه رسید که او هیچ عمل مجرمانه‌ای انجام نداده است و به همین دلیل علیه او اعلام جرم نمی‌شود.

جیمز بی کومی رییس اف‌بی‌آی روز یکشنبه با ارسال نامه‌ای برای نمایندگان کنگره‌ این تصمیم را اعلام کرده است. آنان افزوده اند که هیچ دلیلی برای طرح اتهام مجرمانه علیه وزیر خارجه‌ی سابق دولت اوباما، به خاطر استفاده از ایمیل شخصی برای انجام امور دولتی و رسمی وجود ندارد و به این ترتیب پرونده‌ی هیلاری کلینتون بسته شده است.

داستان ایمیل‌‎های هیلاری در ماه جنوری آغاز شده‌بود. مقامات اف‌بی‌آی پس از بررسی بیش از ۳۰هزار ایمیل هیلاری کلینتون گفته بودند که او در استفاده از آدرس الکترونیکی شخصی برای مکاتبات محرمانه دولتی بی‌احتیاطی کرده اما کار مجرمانه‌ای انجام نداده است و آن پرونده مختومه اعلام شد.

هما عابدین از مشاوران هیلاری کلینتون

هما عابدین از دست‌یاران ایرانی‌الاصل هیلاری کلینتون

سپس اف‌بی‌آی یک بار دیگر هفته‌ی گذشته و پس از یافتن چندین هزار ایمیل دیگر از خانم کلینتون در کامپیوتر شوهر سابق هما عابدین یکی از دستیاران این نامزد دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری، در فاصله‌ی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ از آغاز دوباره این تحقیقات خبر داد.

پیش از این، هیلاری کلینتون با ۱۱درصد اختلاف در نظرسنجی‌ها، پیشتاز بود اما پس از تصمیم اف‌بی‌آی به بررسی این ایمیل‌ها، دونالد ترامپ توانست فاصله‌ی خود با نامزد دموکرات ها را کاهش شدیدی دهد.

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ در واکنش به بسته‌شدن پرونده ایمیل های کلینتون از جانب اف‌بی‌آی در جمع هواداران خود گفته است که سیستم کاملا متقلب است

واکنش ترامپ

علیرغم اعلام بسته شدن پرونده‌ ایمیل‌های هیلاری کلینتون از سوی اف‌بی‌آی، دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان ساعاتی پس از انتشار نامه‌ی رییس پولیس فدرال امریکا در جمع هواداران خود در میشیگان سیستم حاکم بر این کشور را «متقلب» دانست که تلاش می‌کند از هیلاری کلینتون حمایت کند.

او در سخن‌رانی خود گفت که “این سیستم کاملا متقلب است و من از دیرباز به آن اشاره کرده ام. شما نمی توانید ۶۵۰ هزار ایمیل را در عرض هشت روز بازخوانی کنید. امکان ندارد. هیلاری کلینتون گناه‌کار است و خودش هم این را می‌داند. اف‌بی‌آی هم می‌داند، مردم هم می‌دانند و حالا به امریکایی‌ها بستگی دارد که عدالت را روز انتخابات در صندوق‌های رای اجرا کنند.”

نامزد جمهوری‌خواهان ایالات متحده همواره از موضوع ایمیل‌های هیلاری کلینتون به عنوان سلاح دست‌داشته خودش استفاده کرده است. دونالد در دومین مناظره‌ی انتخاباتی میان او و کلینتون، با اشاره به این مساله، به رقیب خود تاخته بود. او گفت که در صورت پیروزی در انتخابات رقیب خود هیلاری کلینتون را برای تحقیقات در استفاده از ایمیل شخصی در نامه‌نگاری‌های رسمی، در دوران وزارت امور خارجه به دادستانی معرفی خواهدکرد و تمام محافظان او را خلع سلاح می‌کند. ترامپ در ادامه افزود که “اگر رییس‌جمهور بودم تو حتما به خاطر این ایمیل ها در زندان بودی.”

آخرین نظرسنجی‌ها

کم‌تر از دو روز مانده به این انتخابات هیلاری کلینتون همچنان با ۴۵٫۳درصد در نظرسنجی‌ها پیشتاز است و دونالد ترامپ با ۴۳درصد به فاصه‌ی اندک پایین‌تر از وی ایستاده است.

آخرین نظرسنجی ها

آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که هیلاری با فیصدی اندک از دونالد پشتاز است

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آخرین نظر سنجی ها اف بی آی انتخابات امریکا بسته شدن پرونده کلینتون خبرنامه هیلاری کلینتون پیشتاز است

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید