کریستیانو رونالدو؛ زندگی درخشان یک فوق‌ ستاره‌ |
کریستیانو رونالدو؛ زندگی درخشان یک فوق‌ ستاره‌

کریستیانو رونالدو؛ زندگی درخشان یک فوق‌ ستاره‌

خبرنگار

فرشاد عمر
خبرنگار

۱۰ / عقرب ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

کریستیانو رونالدو دو سانتوس اویرا در فهرست نامزدان نهایی برای کسب توپ طلای امسال قرار گرفته است، در صورت برندگی این جایزه‌ای بارز فوتبال توسط او، کریستیانو پس از لیونل مسی آرجنتاینی دومین بازیکنی خواهد بود که در طول تاریخ این جایزه صاحب چهار توپ طلا خواهد شد. خبرنامه به برخی از دست‌آوردهای چشم‌گیر دوران فوتبالی این فوق ستاره‌ پرداخته است.

اول.  نخستین دستاورد بازی حرفه ای رونالدو در زمانی حضور در تیم منچستر یونایتید به دست آوردن، اف ای کپ بود.

2004-fa-cup

دوم. در میان سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ زمانی که کریستیانو برای تیم منچیستر یونایتد در لیگ برتر انگلستان بازی می کرد توانست برای بار نخست کفش طلا را بدست بیاورد و بهترین گول زن رقابت های لیگ برتر انگلستان شود. در همین سال با درخشندگی و گول زنی رونالدو تیم منچستر توانست مقام اول را در پایان فصل رقابت های لیگ برتر انگلستان به دست آورد.

2007-2008-golden-shoe

سوم.  در سال ۲۰۰۸ رونالدو با تیم منچستر به دو قهرمانی بزرگ لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا رسید. در این سال، او برای بار اول توپ طلا را به عنوان بهترین بازیکن سال به دست آورد.

cristiano-ronaldo-first-baloon-dor

چهارم.  در سال ۲۰۰۹ زمانی که اولین حضور اش را در فصل رقابت های لالیگای اسپانیا و تیم رئال مادرید تجربه می کرد با درخشندگی و مهارت هایش توانست این تیم را قهرمان رقابت های لالیگا کند.

2009-la-liga

پنجم.  در سال ۲۰۱۱ رونالدو با تیم رئال مادرید در رقابت های کوپا دیلری اسپانیا توانست مقام نخست این رقابت ها را کسب کند. در این سال همچنین کفش طلا رقابت های لیگ اسپانیا را به عنوان بهترین گول زن به دست آورد و در سال بعدی با این تیم به قهرمانی سوپر کپ اسپانیا دست یافت.

2011-golden-boot

ششم.  در سال ۲۰۱۳ رونالدو برای بار دوم توانست لقب بهترین بازیکن سال را از سوی فیفا به دست آورد و صاحب دومین توپ طلا شد.

cristiano-ronaldo-second-baloon-dor

هفتم. سال ۲۰۱۴ یکی از بهترین فصل فوتبال رونالدو بود. او با درخشندگی های فوق العاده توانست بار دیگر به جهانیان ثابت کند که هنوز ستاره دنیای فوتبال است. در این سال از سوی فیفا با به دست آوردن توپ طلا لقب بهترین بازیکن سال را گرفت و با تیم رئال مادرید به دو قهرمانی در رقابت های سوپر کپ اروپا و جام حذفی اسپانیا رسید.

cristiano-ronaldos-third-baloon-dor

هشتم. در سال ۲۰۱۵ کرستیانو برای بار دوم در رقابت های لالیگای اسپانیا لقب بهترین گول زن را دریافت کرد و سومین کفش طلا را در دوران بازی هایش به دست آورد.

2015-top-goal-scorer

نهم. در ۲۰۱۶ کرستیانو جام های زیادی به دست آورد. او نخست با تیم ملی پرتگال توانست با گول زنی و درخشندگی هایش جام ملت های اروپا را به دست آورد. در پهلوی آن با تیم رئال مادرید به قهرمانی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و سوپر کپ این رقابت ها دست یافت.

2016-champions-league

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
توپ طلا دست آورد ها زندگی ستاره پرتگالی فوتبال کریستیانو رونالدو کفش طلا ورزش

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید