ترکیه؛ کودتا و مردم! |
ترکیه؛ کودتا و مردم!

ترکیه؛ کودتا و مردم!

عضو کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان

محمدعارف رحمانی
عضو کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان

۲۶ / سرطان ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

دقیقا نمی دانیم سرنوشت کودتا در ترکیه به کجا کشیده است؛ دقیقا نمی دانیم ترکیه اردوغان به کجا خواهد رفت.اما این را نیز می دانیم که ترکیه پس از اوج ها و فراز های قایل ستایش مدتی است که با بی تدبیری ها و غرورها و اشتباهات اردوغان در فرود و پرتگاه وحشتناکی قرار گرفته است. امیدوارم با فداکاری های مردم و شهروندان دموکرات و مدرن و مسلمان ترکیه کودتاگران شکست بخورند؛ ترکیه هم چنان غیرنظامی و مردمی بماند و نظامیان کودتا گر به مردم برگردند و موفق به شکست مردم و دموکراسی نشوند.

Ordogan

اما صحنه های حضور مردم در دفاع از نظام سیاسی شان واقعا بی مانند و قابل ستایش است. مردم تانک ها را محاصره کردند. زن و مرد در مقابل تانک ها و توپ های کودتاگران ایستاده اند. و برخی دیگر سربازان کودتاچی را دستگیر کرده و تحویل پولیس می دهند. بعضی از مردم حتی خود را برهنه کرده و در مقابل حرکت و هجوم تانک ها خوابیده اند. این حرکت ها و حضور میلیونی مردم ترکیه در سرک ها و جاده ها نشان دهند مردمی بودن و نشان روشن حضور زیبای مردم در دفاع از حکومت و نظام سیاسی شان هست.

نظام های سیاسی مردمی که با رضایت و رای مردم تشکیل می شوند و به مردم خود حرمت می گذارند و برای مردم خود صمیمانه و صادقانه خدمت می کنند در برابر کودتا ها و میلیتاریسم ایستادگی می کنند. کودتا گران را شکست می دهند و قانون و عدالت و رای مردم را تضمین می کنند.

demolishion

حرکت زیبای مردم ترکیه در حفاظت و پاسداری از نظام سیاسی خود درس بزرگی به حاکمیت کنونی و مردم ما می دهد. وقتی نظام سیاسی در برابر مردم خود مسول و پاسخ گو است؛ وقتی نطام سیاسی برای مردم خود احترام قایل است مانند اردوعان ریس جمهور و نظام سیاسی ترکیه از سوی مردم خود مورد حمایت قرار می گیرد.

اقای دکتر اشرف غنی ریس جمهور و دکتر عبدالله ریس اجرائیه نیز باید از سرشت و سرنوشت ترکیه درس های روشنی بگیرند. حاکمیت ما به همه شهروندان و مردم خود حرمت قایل شود و برای همه شهروندان اش به گونه مساوی و بدون تبعیض و با رعایت قاعده عدالت؛ احترام و قانون اساسی رفتار نماید.

من امیدوارم تا کشور و نطام ترکیه؛ متحد و یکپارچه بماند. از جنگ داخلی و یرانی کشور پیش رفته و سربلند خود اجتناب ورزد. و این کشور اسلامی هم چنان راه رشد و توسعه و ترقی خود را بپیماید.

Public-march

محمد عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان افغانستان است. آقای رحمانی دارای سابقه فعالیت‌ سیاسی گسترده می‌باشد. او ماستری حقوق داشته و کتاب‌های را در حوزه‌های مختلف از جمله کاکردهای پارلمان در افغانستان به نگارش درآورده است.

این نوشته در حساب کاربری فیسبوکی آقای رحمانی منتشر شده است که خبرنامه پس از اخذ اجازه آن از نویسنده، اقدام به بازنشر آن نموده است.  دیدگاه‌های که در این نوشته آمده است، مختص نویسنده آن می‌باشد و لزوما بازتاب سیاست نشراتی خبرنامه نیست.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اردوغان افغانستان خبرنامه دموکراسی دولت ترکیه سیاست کودتا نظام سیاسی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید