مست كشته‌شدن منصور نباشيد؛ غزني سقوط خواهد كرد |
مست کشته‌شدن منصور نباشید؛ غزنی سقوط خواهد کرد

مست کشته‌شدن منصور نباشید؛ غزنی سقوط خواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان

محمدعارف رحمانی
عضو کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان

۱۵ / ثور ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

نخست. این شب و روزها همه مست کشته شدن مولوی اختر محمد منصور هستند اما در ولایت غزنی طالبان بزرگترین آمادگی خود را برای سقوط این شهر می گیرند. طالبان در یک برنامه ریزی بسیار پیچیده استخباراتی تلاش می کنند تا برای مدتی بر شهر غزنی و ولسوالی های ان تسلط پیدا نمایند.
دوم. در این چندماهی که برف ها آب شده و عملیات عمری در سراسر کشور از جمله ولایت غزنی جریان دارد نیروهای پولیس ملی این ولایت بیش تَرین تلفات و خسارات را به دشمن وارده ساخته و البته بیش ترین صدمات را نیز از سوی دشمن پولیس ملی دریافته است.
سوم. متاسفانه تشکیلات؛ إمکانات و تجهیزات پولیس ملی در این ولایت بی نهایت اندک و در حد تشکیل یک ولایت درجه٣ است! نیروهای پولیس قدرت مانور لازم را در برابر حملات تهاجمی دشمن ندارند. با این که از قدیم الأیام ولایت غزنی یکی از سه کانون عمده بحران افغانستان به شمار می رود و شایسته توجه بیش تَر می باشد.
چهارم.  بدترین خیانتی که در حق این ولایت صورت گرفت برکناری جنرال حیدر نیک پی قوماندان لوای این ولایت بود. به گمان من برکناری جنرال نیک پی در راستای اهداف استخباراتی دشمن بود. در راستای تدابیر آی اس آی بود. عوامل ای اس آی از دیر باز به دنبال این بودند که این فرمانده شجاع و مبتکر از ولایت غزنی عزل شود. بدیهی است که با عزل او به راحتی می توانستند به نیات شوم خود دست یابند.از این رو برای بر کناری این فرمانده شجاع و کم نظیر حتی از برخی از والیان سابق نزدیک به خود استفاده نموده و سرانجام او را بر کنار ساختند.
پنجم. متاسفانه در شرایطی که اردوی ملی باید بیش ترین بار جنگ را در غزنی به عهده گیرد؛ در شرایطی که اردوی ملی باید بیش ترین عملیات های خاص و شبانه را در این ولایت انجام دهد در شرایطی که اردوی ملی باید در همه بخش های ولایت عملیات های ضد تروریستی را به عهده گیرد و رهبری کند ما شاهد یک رخوت و سستی و بی برنامگی در این حوزه هستیم.اردو تحرک لازم را ندارد. به راحتی در معرض نفوذ دشمن قرار می گیرد. تا کنون۴ تانک اردو در اختیار دشمن قرار گرفته است.
ششم. رسوایی کلان تَر از این نمی شود که اردوی ملی که باید هر روز در صحنه باشد و جنگ را رهبری کند سه تن از فرماندهان اش در رخصتی به سر می برند. قوماندان لوای. محترم در رخصتی است! آمر اوپراسیون در رخصتی است. قوماندان توپچی در رخصتی به سر می برد.
هفتم. اگر اردوی ملی نقشی جدی تری در ولایت غزنی ایفا نکند؛اگر امکانات لازم برای مقابله با ترویستان در اختیار پولیس ملی قرار نگیرد؛ اگر امنیت ملی نقش خود را جدی تَر و اساسی تَر بازی نکند و شبکه فرماندهی تروریستان را به موقع شکار نکند بی تردید به زودی شاهد سقوط ولایت غزنی خواهیم بود.

محمد عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان افغانستان است. آقای رحمانی دارای سابقه فعالیت‌ سیاسی گسترده می‌باشد. او ماستری حقوق داشته و کتاب‌های را در حوزه‌های مختلف از جمله کاکردهای پارلمان در افغانستان به نگارش درآورده است.

این نوشته در حساب کاربری فیسبوکی آقای رحمانی منتشر شده است که خبرنامه پس از اخذ اجازه آن از نویسنده، اقدام به بازنشر آن نموده است.  دیدگاه‌های که در این نوشته آمده است، مختص نویسنده آن می‌باشد و لزوما بازتاب سیاست نشراتی خبرنامه نیست.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اختر محمد منصور افغانستان خبرنامه سقوط غزنی طالبان کشته شدن منصور ملا منصور

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید