درمان خانگی رگ های عنکبوتی

تلانژکتازی ها یا رگ های عنکبوتی رگ هایی به شکل شاخه‌های درخت یا تارهای عنکبوت هستند که زیر پوست نمایان می‌شوند. تماس با پزشک و درمان فوری آن خیلی مهم است، زیرا معمولاً با ضربان غیرارادی در اندام‌ها همراه هستند که می‌‌تواند به مرور زمان باعث ناراحتی و مشکل شوند. این عارضه معمولا در افراد مسن بالای 50 سال دیده می‌شود، اما گاهی اوقات، جوانان نیز درگیر آن می‌شوند. هرچند برای درمان رگ های عنکبوتی روش های پزشکی نیز وجود دارد اما می‌توانید از روش های طبیعی نیز استفاده کنید. ما در این مطلب به 12 درمان خانگی رگ های عنکبوتی پرداخته ایم که به رفع رگ های عنکوبتی کمک می‌کنند.

چه چیزی باعث رگ های عنکبوتی می‌شود؟

رگ های عنکبوتی روی پوست زنان و مردان ظاهر می‌شوند. آن ها در نتیجه رگ‌های ضعیف ایجاد می‌شوند. این رگ‌ها منجر به تورم رگ‌ها شده و در نهایت منجر به ظاهر شدن رگ ‌های عنکبوتی می‌شوند.

سرکه سیب

فواید سرکه سیب نرم کننده طبیعی مو درمان خانگی رگ های عنکبوتی

سرکه سیب باعث به جریان افتادن خون در ناحیه آسیب دیده می‌شود، و به شما در درمان رگ های عنکبوتی کمک می‌کند.

مواد لازم:

یک تکه پارچه تمیز

سرکه سیب

استفاده از سرکه سیب برای درمان رگ های عنکبوتی:

یک تکه پارچه تمیز بردارید و آن را به سرکه سیب آغشته کنید. سپس پارچه را روی ناحیه آسیب دیده پوست بپیچید. حدود 20 تا 30 دقیقه صبر کنید و بعد پارچه را از روی آن بردارید. اگر این کار را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید، به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهید کرد.

احتیاط: با توجه به ماهیت اسیدی سرکه سیب، قبل از استفاده از این روش درمانی، تست پچ روی پوست‌تان انجام دهید.

روغن فندق

مواد لازم:

پد پنبه

فندق

نحوه استفاده:

یک پد بردارید و آن را در روغن فندق خیس کنید. سپس آن را مستقیماً روی رگ های عنکبوتی بمالید و بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند. از این روش ۲ تا ۳ بار در روز استفاده کنید.

ماساژ رگ های عنکوبتی با روغن کرچک

خواص درمانی روغن کرچک صاف کردن مو با مواد طبیعی در خانه درمان خانگی رگ های عنکبوتی

مواد لازم:

روغن کرچک فشرده سرد

نحوه انجام این درمان:

روغن کرچک فشرده سرد را مستقیم روی نواحی آسیب دیده پوست بمالید. سپس 20 تا 30 دقیقه پوستتان را ماساژ دهید. از این رژیم ۲ تا ۳ بار در روز استفاده کنید.

نکته: از روغن کرچک فشرده سرد استفاده کنید زیرا این روغن خالص‌ترین شکل آن است.

روغن نارگیل

فواید روغن نارگیل ویرجین روغن نارگیل به جای روان کننده درمان ترک پوستی درمان خانگی رگ های عنکبوتی

روغن نارگیل یکی از بهترین منابع طبیعی آنتی اکسیدان است. به همین دلیل جریان خون را بهبود بخشیده و در نهایت سیاهرگ های واریسی درمان می‌شوند.

مواد لازم:

روغن نارگیل فشرده سرد

نحوه استفاده:

مقداری روغن نارگیل بردارید و سپس هر دو دستتان را به هم بمالید تا روغن بین دستانتان گرم شود. سپس روی نواحی آسیب دیده پوست ماساژ دهید. این کار را به مدت 10 تا 15 دقیقه ادامه دهید. اگر هر روز از این روغن استفاده کنید، به نتیجه دلخواه دست پیدا می‌کنید.

احتیاط: روغن نارگیل فشرده سرد به دلیل ترکیب تصفیه شده آن بهترین گزینه است.

نمک اپسوم

حقایقی جالب در مورد نمک درمان خانگی رگ های عنکبوتی

 

اسم دیگر نمک اپسوم، سولفات منیزیم است، این نمک به دلیل خواص درمانی فوق العاده‌اش شناخته می‌شود. منیزیم موجود در این نمک به درمان رگ های عنکبوتی ملتهب کمک می‌کند.

مواد لازم:

2-3 فنجان نمک اپسوم

آب

نحوه استفاده:

دو تا سه فنجان نمک اپسوم را به آب حمام تان یا آب وان اضافه کنید. سپس برای 30 تا 40 دقیقه داخل آب بنشینید. از طرف دیگر، می‌توانید یک فنجان نمک اپسوم را در یک سطل پر از آب بریزید و از آن برای خیس کردن پاهای‌تان استفاده کنید. این کار را 3 تا 4 بار در هفته انجام دهید.

کمپرس گرم یا سرد

کمپرس گرم لخته‌های خون را از بین برده و جریان خون را تقویت می‌کند. در حالی که کمپرس سرد التهاب را کاهش داده و کبودی اطراف رگ های عنکبوتی را به حداقل می‌رساند.

مواد لازم:

کمپرس گرم یا سرد

نحوه استفاده:

در صورت وجود لخته خون روی رگ های عنکبوتی، از کمپرس گرم استفاده کنید. اما کمپرس سرد معمولاً زمانی استفاده می‌شود که آسیبی در ناحیه تحت تاثیر رگ های عنکبوتی وجود داشته باشد. با توجه به این علائم از یکی از آن‌ها استفاده کنید.

احتیاط: هنگام استفاده از کمپرس، پایتان را به سمت بالا نگهدارید. این روش برای جلوگیری از تجمع خون در ناحیه آسیب دیده کمک می‌کند.

عصاره هسته انگور

درمان خانگی رگ های عنکبوتی

دانه های انگور سیاه یا قرمز سرشار از بیوفلاونوئیدهایی به نام کمپلکس‌های پروآنتوسیانیدین الیگومری (OPC) هستند. این دانه‌ها برای درمان رگ‌ های عنکبوتی با تقویت گردش خون و در عین حال کاهش التهاب عالی هستند.

مواد لازم:

مکمل عصاره هسته انگور (مایع یا کپسول)

نحوه استفاده:

720 میلی گرم روغن هسته انگور را به صورت روزانه مصرف کنید.

سیر

نگهداری سیر به مدت طولانی درمان خانگی رگ های عنکبوتی

 

مواد لازم:

6 حبه سیر

الکل

نحوه استفاده:

شش حبه سیر بردارید و آن‌ها را ریز خرد کنید. سپس سیرهای خرد شده را که به شکل خمیر در آمده‌اند با چند قطره الکل مخلوط کرده و روی ناحیه آسیب دیده ماساژ دهید. 15 تا 20 دقیقه به ماساژ دادن پوستتان ادامه دهید و سعی کنید برای درمان رگ های عنکبوتی هر روز از این روش استفاده کنید.

گوجه سبز

عوارض جانبی گوجه فرنگی درمان خانگی رگ های عنکبوتی

دانه های گوجه سبز حاوی یک ماده اسیدی است که باعث تقویت گردش خون در نواحی آسیب دیده می‌شود. این ماده به عنوان یک ضد انعقاد طبیعی عمل می‌کند، همچنین به بهبود جریان خون و کاهش التهاب نیز کمک می‌کند.

مواد لازم:

گوجه سبز

بانداژ

نحوه استفاده:

گوجه فرنگی ها را بشویید. آن ها را به شکل حلقه‌ای برش دهید و روی نواحی آسیب دیده قرار دهید. بعد از آن کل ناحیه را بانداژ بپیچید. تا زمانی که روی پوستتان احساس سوزن سوزن کنید، بانداژ را باز نکنید. بعد از این مدت، بانداژ را باز کرده و پوستتان را شستشو دهید. سعی کنید از این روش درمانی 4 بار در روز استفاده کنید.

احتیاط: بانداژ را خیلی محکم دور رگ های عنکبوتی نپیچید.

زنجبیل

فواید درمانی زنجبیل درمان خانگی رگ های عنکبوتی

خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی زنجبیل به دلیل وجود ترکیبی به نام جینجرول است. این دو ویژگی زنجبیل را به یکی از بهترین روش های درمانی طبیعی برای مبارزه با رگ های عنکبوتی تبدیل می‌کند.

مواد لازم:

زنجبیل یک برش 2 و نیم سانتی متری

آب

نحوه استفاده:

زنجبیل را به قطعات کوچک برش دهید و داخل یک لیوان آب جوش بریزید. اجازه دهید زنجبیل‌ها برای 10 دقیقه بجوشد. سپس آب آن را صاف کرده و عسل را به آن اضافه کنید و فورا بنوشید. از این معجون 2 تا 3 بار در روز بنوشید.

کپسول جینکو بیلوبا

درمان خانگی رگ های عنکبوتی

مواد لازم:

40 میلی گرم مکمل عصاره جینکو

نحوه استفاده:

3 بار در روز کپسول جینکو مصرف کنید. هر بار به مقدار 40 میلی گرم.

شاه بلوط هندی یا شاه بلوط اسب

شاه بلوط اسب یک گیاه گلدار، حاوی عنصری به نام اسسین است. این عصاره بافت های دیواره سیاهرگ ها را تقویت می‌کند و التهاب ناشی از رگ های عنکبوتی را کاهش می‌دهد. همچنین نقش فعالی در بازسازی رگ‌های ضعیف یا آسیب دیده دارد.

مواد لازم:

مکمل آسسین (50 میلی گرم)

نحوه استفاده:

روزانه 50 میلی گرم مکمل اسسین مصرف کنید. برای تاثیر بیشتر این دارو از این مکمل دو بار در روز مصرف کنید.

نکته: همچنین از این دارو می‌توانید به شکل موضعی نیز استفاده کنید.

آب لیمو و جوش شیرین

کاربردهای جوش شیرین برای زیبایی درمان خانگی رگ های عنکبوتی

آب لیمو سرشار از ویتامین C است و اغلب به عنوان تصفیه کننده خون استفاده می‌شود. از طرفی جوش شیرین نیز خاصیت قلیایی دارد و به دلیل خواص خنثی کنندگی اش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این یک ترکیب فوق العاده برای تسکین و درمان رگ های عنکبوتی است.

مواد لازم:

2-1 قاشق غذاخوری لیمو ترش تازه

8/1 قاشق چای خوری جوش شیرین

1 لیوان آب

نحوه استفاده:

یک تا دو قاشق غذاخوری آب لیمو را به یک لیوان آب اضافه کنید. سپس جوش شیرین را به این مخلوط اضافه کنید. در این مرحله محلول گاز می‌کند. پس از کاهش گاز، می‌توانید آن را هم زده و میل کنید. سعی کنید روزی 2 تا 3 لیوان از این محلول بنوشید.

نکته: می‌توانید لیمو را به صورت موضعی روی نواحی آسیب دیده بمالید.

کلام پایانی

رگ‌ های عنکبوتی رگ‌های کوچک و آسیب‌دیده‌ای هستند که به دلیل عواملی مانند افزایش سن، چاقی، ژنتیک یا بارداری زیر پوست ایجاد می‌شوند. آن ها با علائمی مانند خارش، درد، بثورات و زخم روی پوست همراه هستند. پزشکان از روش‌های جراحی مانند اسکلروتراپی یا لیزر درمانی برای درمان رگ ‌های عنکبوتی استفاده می‌کنند.

اما از درمان های طبیعی مانند سرکه سیب، زردچوبه، زنجبیل یا روغن کرچک نیز می‌توانید استفاده کنید. در کنار آن، پیروی از یک رژیم سالم، ورزش منظم روزانه، یا ماساژ ملایم نواحی آسیب دیده، منجر به بهبودی گردش خون شده و رگ های عنکبوتی را از بین می‌برد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *