عادات مدیران دوست داشتنی

حتما می دانید که همه مدیرها سمی و بد نیستند. در واقع برخی آن قدر عالی عمل می کنند که همه کارکنان دوستشان دارند. ایجاد انگیزه، تشویق کارکنان و کمک به پیشرفت کارمندان از عادات مدیران دوست داشتنی است. چنین کارفرمایانی کارکنان را راهنمایی می کنند تا پله ای برای رسیدن آنها به رویاها و آرزوهایشان باشند. آنها شما را راهنمایی می کنند تا از نظر حرفه ای رشد کنید و حتی به یک رهبر عالی تبدیل شوید.

این روسا یا با ویژگی های رهبری به دنیا می آیند یا در طول دوره زندگی حرفه ای خود به یک رهبر کار درست تبدیل می شوند. در این نوشتار برخی از عادات مدیران دوست داشتنی را می خوانیدِ مدیرانی که هر کارمندی آرزو دارد با آنها کار کند.

مطلب مرتبط: 6 روش فوق العاده برای کنار آمدن با رییسی که مدیریت ذره بینی دارد!

عادات مدیران دوست داشتنی

نظم بسیار زیادی دارد

مدیران دوست داشتنی نظم کاری فوق العاده ای دارند. همه کارهای خود را به ترتیب و منظم انجام می دهند. آنها مرتبا از کارمندان نمی خواهند که بخشی از کار او را انجام دهند، بلکه برای آسانی کار از هر شلوغی و بی نظمی پرهیز می کند تا بعدا با مشکلی مواجه نشوند.

بیشتر بخوانید: 6 عبارت از زبان مدیران که انگیزه کارمندان را به نابودی می‌کشاند!

آنها همیشه قاطع و مصمم عمل می کنند

یک مدیر خوب هرگز در تصمیم گیری های مهم دچار تزلزل نمی شود. او سرسخت و سختکوش است. آنها قبل از تصمیم گیری، همه جوانب را با دقت تجزیه و تحلیل می کنند، از تصمیمی که می گیرند مطمئن می شوند و بعد دست به انجام آن می زنند. از طرفی آنها توانایی برخورد با چالش های بزرگ و موقعیت های سخت را دارند.

بیشتر بخوانید: 6 قانون بهره وری ایلان ماسک که هر کسب و کاری را دگرگون می کند

عادات مدیران دوست داشتنی

یک مدیر محبوب با همه رفتار یکسان دارد

مدیران دوست داشتنی هرگز همه کارها را باب میل خود انجام نمی دهد. آن ها منصف تر از آن هستند که فکرش را بکنید. در واقع چنین رهبرانی رفتار یکسان با کارکنان خود دارند و جانب داری هیچ یک از کارمندان را نمی کنند و به هیچ کس پاداشی بیشتر از حقش را اعطا نمی کنند. فراموش نکنید یک رئیس خوب همیشه در قبال اعمال خود پاسخگو است.

مطلب مرتبط: رهبران اثرگذار چه ویژگی هایی دارند؟

راهنمایی یک رئیس خوب همیشه دقیق است

یکی از عادت های مدیران خوب راهنمایی مناسب و به موقع کارمندان است. تیم به این نوع رئیس اعتماد دارد زیرا می داند که درست تصمیم گیری می کند و در صورت بروز شرایط سخت، همه تیم تحت حمایت او قرار دارند. چنین رفتاری باعث ایجاد اعتماد زیاد بین تیم کاری می شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *