معمای سخت

معمای سخت: آیا می توانید تشخیص دهید کدام ها خواهر و برادر هستند؟ این روز ها توهمات نوری کاملا اینترنت را فرا گرفته است. هر روز معماها و تست های جدید کودکان و بزرگسالان را به سمت خود جذب می کند و اشتیاق آن‌ها را برای بازی افزایش می دهد. اما جدا از جنبه سرگرمی، کارشناسان می گویند این معماها و تست ها به رشد و بهبود مهارت های ذهنی و بینایی اشخاص خیلی مفید است.

به هر حال اخیرا یک معمای سخت در اینترنت منتشر شده است که ببینندگان را به چالش می کشد تا خواهر و برادر را تشخیص دهند. کارشناسان می گویند این معمای سخت، آزمونی برای ضریب هوش شماست.

برای شما: معمای زن متاهل: کدام زن متاهل است؟

توهم نوری چیست؟

توهم نوری که به عنوان توهم بصری نیز شناخته می شود، نوعی توهم است که توسط سیستم بینایی در ادراک بصری ایجاد می شود. اما اغلب آنچه می بینیم با واقعیت کاملا متفاوت است. به زبان ساده، توهم نوری نوعی توهم است که در آن نمی‌توانیم صحنه یا تصویری را که از طریق چشمان خود دیده‌ایم به وضوح درک کنیم. مغز ما تصویر یا صحنه را اشتباه تفسیر می کند و در نتیجه ما به راحتی فریب آن را می خوریم.

این تصاویر می توانند پرتره ای از افراد، اشیاء یا یک نقاشی باشد. توهمات نوری انواع زیادی دارد. مانند: توهمات فیزیکی، فیزیولوژیکی، تست های شخصیت شناسی… . هر یک در حوزه های مختلفی کاربرد دارند، از سرگرمی و رشد مغز و بهبود مهارت های بینایی گرفته تا آشکار ساختن جنبه های شخصیتی.

برای شما: معمای ذهن: به نظر شما چه کسی فقیر است؟

معمای سخت: آیا می توانید خواهر و برادر را تشخیص دهید!؟

تصویر بالا ظاهرا 3 زوج را در سینما نشان می دهد. اما باید بگوییم یکی از آن‌ها خواهر و برادر اند. شما باید با دقت به تصویر نگاه کرده و نظر به شواهد موجود در تصویر تشخیص دهید چه کسانی خواهر و برادر اند.

در صورتی که موفق نشدید، برای دانستن پاسخ صحیح به آخر مطلب بروید. در آنجا پاسخ درست وجود دارد.

.

.

.

.

.

برای شما: آزمون شناسایی آدم فضایی: چه کسی آدم فضایی است؟

.

.

.

.

.

.

.

برای شما: تست هوش و دقت: در گالری نقاشی چند نفر وجود دارد؟

جواب

معمای سخت: توهمات نوری همیشه بینش شگفت انگیزی از نحوه عملکرد مغز ما می دهد. ترکیب خاصی از رنگ، نور و الگوها می تواند مغز ما را فریب دهد تا چیزی را که وجود ندارد به صورت بصری درک کنیم. خصوصا این‌گونه آزمون‌ها ارتباطات بین سلول های مغز و چشم را تقویت می کنند. سرعت تحلیل ذهن و چشم را بهبود می بخشند و راهی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت هستند.

اکثر مردم پس از دیدن این معمای سخت گیج می شوند. با این حال، برخی از افراد می توانند به سرعت پاسخ را تشخیص دهند. به هر حال، ما خواهر و برادر را در تصویر زیر مشخص کرده ایم. هر دو، موی سفید یکسانی دارند.

خواهر و برادر

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند!

بیشتر بخوانید: 

تست بینایی قلب ها: در تصویر چند قلب وجود دارد؟ تمام آن‌ها را پیدا کنید!

تست دقت: آیا می توانید عدد متفاوت در این تصویر را پیدا کنید؟

بهترین بازی های فکری؛ کدام یکی از افراد داخل اتاق واقعی نیست؟

آزمون ذهنی: به نظر شما کدام خانم آب بیشتری به خانه می برد!؟

تست شخصیت: زوجی را که انتخاب می کنید، رابطه عاشقانه آینده شما را آشکار می کند!

تست تشخیص فرد خطرناک: جان کودک توسط کدامیک از این افراد در خطر است!؟