آزمون ذهن

معمای ذهن: خوانندگان عزیز بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه شما را به انجام یک معمای ذهن به چالش می کشد. در این معما شما باید براساس شواهد موجود در تصویر، تصمیم بگیرید چه کسی فقیر است! اما کارشناسان ادعا می کنند که فقط افراد باهوش با بینایی عالی می توانند این معمای ذهن را حل کنند.

برای شما: تست هوش و دقت: در گالری نقاشی چند نفر وجود دارد؟

توهم نوری و کاربرد آن

توهمات نوری تصاویری عمیقا جذاب هستند، اما متفاوت از آنچه که ما می بینم. این تصاویر در فریب دادن ذهن ما عالی عمل می کنند. خصوصا این‌گونه معماها ارتباطات بین سلول های مغز و چشم را تقویت می کنند، سرعت تحلیل چشم و ذهن را بهبود می بخشند و راهی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت هستند.

این تصاویر می توانند پرتره ای از افراد، اشیاء یا یک نقاشی باشد. توهمات نوری انواع زیادی دارد. مانند: توهمات فیزیکی، فیزیولوژیکی، تست های شخصیت شناسی… . هر یک در حوزه های مختلفی کاربرد دارند، از سرگرمی و رشد مغز و بهبود مهارت های بینایی گرفته تا آشکار ساختن جنبه های شخصیتی.

برای شما: تست بینایی قلب ها: در تصویر چند قلب وجود دارد؟ تمام آن‌ها را پیدا کنید!

معمای ذهن: به نظر شما چه کسی فقیر است؟

چه کسی فقیر است

معمای ذهن یک بازی هیجان انگیز است که حل کردن آن به تفکر نیاز دارد. در این بازی هیجان انگیز شما باید خارج از چارچوب فکر کنید و از پتانسیل ذهن خود بهره برداری کنید. اکنون به تصویر نگاه کنید و بگوید به نظر شما چه کسی فقیر است؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

برای شما: بهترین بازی های فکری؛ کدام یکی از افراد داخل اتاق واقعی نیست؟

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ

اگر تا هنوز به دنبال پاسخ درست هستید، ما پاسخ درست را در تصویر زیر مشخص کرده ایم.

شخص فقیر

کارشناسان می گویند در دست پیرزن A غذاهای کم هزینه است. بنابراین او شخص فقیر است.

این معمای ذهن راهی سرگرم کننده برای آزمایش هوش و مهارت های بینایی شماست. این نوع معماها به جای مهارت های ریاضی به تفکر جانبی نیاز دارند. امیدواریم از انجام این معما لذت برده باشید.

توهمات نوری همیشه بینش شگفت انگیزی از نحوه عملکرد مغز ما می دهد. ترکیب خاصی از رنگ، نور و الگوها می تواند مغز ما را فریب دهد تا چیزی را که وجود ندارد به صورت بصری درک کنیم. خصوصا این‌گونه تست ها ارتباطات بین سلول های مغز و چشم را تقویت می کنند، سرعت تحلیل چشم و ذهن را بهبود می بخشند و راهی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت هستند. در واقع این تصاویر نحوه درک مغز از اشیا را به چالش می کشد.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند!

بیشتر بخوانید: 

آزمون ذهنی: به نظر شما کدام خانم آب بیشتری به خانه می برد!؟

بازی فکری: کدام خرس از بقیه متفاوت است؟

تست تشخیص فرد خطرناک: جان کودک توسط کدامیک از این افراد در خطر است!؟

معما هوش؛ آیا می توانید تشخیص دهید کدام یک از کودکان دختر هست؟

بازی فکری: آیا می توانید به دختر کمک کنید تا امن ترین مسیر را پیدا کند؟