خوشبو کردن حمام با مواد طبیعی

یک حمام فانتزی دارید اما نمی توانید از شر بوی آن خلاص شوید؟ هرچند اگر فقط شما و خانواده تان باشید، ممکن است مشکل بزرگی نباشد، اما وقتی مهمانانی دارید که از حمام شما استفاده می کنند، بوها می توانند شرم آور باشند. خوشبختانه راه‌حل‌هایی برای خوشبو کردن حمام با مواد طبیعی وجود دارد که می توانید برای خوشبویی حمام و دستشویی خود از آن ها استفاده کنید. در ادامه نوشتار بخوانید!

مطلب مرتبط: ۹ خوشبو کننده طبیعی که عطر خوشی را به فضای خانه تان می بخشند!

1. خوشبو کردن حمام با اسانس

روغن‌های معطر، خوشبوکننده‌های طبیعی هستند. از این روغن های خوشبو نه تنها می توانید برای خوشبویی اتاق خود استفاده کنید بلکه می توانید برای قسمت های دیگر خانه نیز استفاده کنید. اسانسی با رایحه مورد علاقه خود را انتخاب کنید، آن را درون یک بطری اسپری بریزید سپس از آن برای خوشبو کردن حمام استفاده کنید. مقداری از اسانس را درون یک ظرف ریخته و در حمام نگهدارید یا مقداری از آن را در فضای حمام اسپری کنید. همچنین می توانید از این اسانس خوشبو برای خلاص شدن از شر بوی بد سطل زباله نیز استفاده کنید.

2. خوشبو کردن حمام با مواد طبیعی؛ قهوه

نوشیدن قهوه لذت بخش است. چه وقتی در یک صبح زود دم کنید و بنوشید چه زمانی که در جمع دوستان خود حضور دارید. این که نوشیدن قهوه به شما انرژی می دهد تا در طول روز سرحال باشید فوق العاده است. با این حال قهوه یک ماده طبیعی برای خوشبو کننده حمام نیز است. شما می توانید از آن برای از بین بردن بوی بد حمام استفاده کنید. یک کاسه قهوه تازه آسیاب شده را روی تاقچه حمام یا نزدیک به فن حمام قرار دهید. رایحه تفاله قهوه از هر گونه بوی بدی جلوگیری می کند.

لینک مرتبط: ۱۲ ترفند موثر برای رفع بوی بد و خوشبو کردن فضای خانه

3. سرکه خوشبو کننده طبیعی حمام

بوی بد حمام یا دستشویی بدتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. سرکه مایعی خوشبوکننده طبیعی است که نه تنها به از بین بردن بوی بد کمک می کند، بلکه باعث تمیز شدن هوا نیز می شود. مقداری سرکه را درون یک فنجان یا کاسه بریزید و اجازه دهید چند ساعت در محل آلوده بماند. اسید استیک موجود در سرکه، هوا را ضدعفونی کرده و از باکتری ها پاک می کند. در عین حال هرگونه بوی بدی نیز از بین می برد.

4. گیاهان معطر

نگه داشتن گل های تازه در هر اتاق به رایحه مطبوع کل خانه و حمام شما کمک می کند. اما خریدن گل هزینه زیادی از شما می برد بنابراین گزینه مقرون به صرفه، استفاده از گیاهان معطر خانگی مانند یاس یا اسطوخودوس است. در گوشه ای از حمام گلدانی از نعناع یا رزماری قرار دهید تا بوی بد را از بین ببرد.

خوشبو کردن حمام با مواد طبیعی

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شوینده بدن خانگی؛ شامپو بدن خودتان را بسازید!

5. شمع ساخته شده با مواد طبیعی 

از شمع ها برای دو هدف استفاده می کنند: شمع ها هم به کاهش بو و هم به درخشش و ایجاد فضای رمانتیک کمک می کند. به دنبال انواع شمع ها ساخته شده با مواد طبیعی مانند زنبور عسل، نارگیل یا موم سویا و معطر شده با اسانس های خوشبو باشید.

6. جوش شیرین داخل حمام قرار دهید

یکی از ترفندهای خوشبو کردن حمام جوش شیرین است. این ماده یک گزینه محبوب و مقرون به صرفه برای از بین بردن بو و شاداب نگه داشتن فضای حمام است. جوش شیرین می تواند بوها را جذب کند و حتی اگر حمام پنجره نداشته باشد می تواند فضای آن را خوشبو نگهدارد. این روش خیلی ساده است، مقداری جوش شیرین را در یک ظرف مانند یک کاسه یا یک شیشه بریزید و آن را داخل حمام بگذارید. کمی وقت بدهید تا عنصر خنثی کننده جوش شیرین، بوها را جذب و دفع کند.

مطلب کاربردی: ۹ روش خانگی برای از بین بردن بوی سیر و پیاز

7. برای شاداب ماندن فضای حمام از عطرهای خانگی استفاده کنید

برای خوشبو ماندن حمام، تنها از بین بردن بو بد کافی نیست بلکه برای ایجاد حس بهتر، از رایح ه ای دلپذیر استفاده کنید. از عطرها و خوشبو کنندهای خانگی استفاده کنید. از گیاهان معطر، همچنین می توانید از اسماج استفاده کنید. در واقع اسماج نه تنها سبب ایجاد بوی فوق العاده در حمام می شود بلکه به شما در ایجاد حس آرامش و از بین بردن استرس شما نیز کمک می کند.

همچنین فراموش نکنید که می توانید با رعایت نکات زیر نیز بوی بد حمام خود را از بین ببرید.

1. شستن و تمیز کردن مرتب حمام

به یاد داشته باشید حتی حمامی با زیباترین طراحی، اگر به طور مرتب تمیز نشود، بد بو می شود. داشتن یک برنامه منظم شستن و تمیز کردن تمام حمام برای رفع بو ضروری است. سینک را پاک کنید. توالت را بشویید. دوش را تمیز کنید و هر هفته کف حمام را تمیز کنید تا از بهترین روتین تمیز کردن پیروی کرده باشید. با شستن و تمیز کردن وقتی وارد حمام شوید، درخشندگی آن سبب ایجاد حس خوب در شما می شود.

لینک مرتبط: ۱۵ بهترین از گیاهان افزایش دهنده انرژی مثبت در خانه

2. خوشبو کردن حمام با مواد طبیعی؛ حتما حوله ها را بشویید

گاهی اوقات بوی بد به جای کاسه توالت یا وان حمام می تواند ناشی از حوله های کثیف یا کپک زده باشد. اگر به دنبال خوشبو کردن حمام با مواد طبیعی هستید، حداقل حوله ها را بعد از هر 3 تا 4 بار استفاده بشویید. وقتی از حوله ها استفاده نمی کنید، آن ها را جایی آویزان کنید که تهویه هوا بهتر است تا کاملا خشک شوند. گذاشتن حوله‌های خیس در حمام برای مدت طولانی می‌تواند باعث ایجاد بوی کپک‌آلود شود.

3. از تهویه هوای داخل حمام مطمئن شوید

جریان هوا یا تهویه ضعیف در حمام نیز می تواند باعث ایجاد بوی بد حمام شود. برای تهویه بهتر می توانید پنجره را باز نگه دارید تا جریان هوا به خوبی انتقال پیدا کند. جایگزین بهتری نیز وجود دارد، بله! نصب یک فن برای داخل حمام. نکته کلیدی این است که هوای داخل حمام تهویه می شود. به طوری که بوها از حمام خارج شده و برای مدت طولانی داخل آن باقی نمانند.

در این مطلب: گیاهان دارویی: ۱۰ گیاه مفید در درمان بیماری ها از داروخانه طبیعت