زنان شناگر زیبا

زیباترین شناگرهای زن جهان: شنا مانند دیگر ورزش‌های ورزش‌های مسابقه ای و حرفه ای از اهمیت بالایی برخوردار است و محبوبیت خاصی بین مردم جهان دارد. ورزشی که خواه در سطح حرفه‌ای باشد و خواه در سطح تفریحی جذابیت‌های زیادی دارد. ما در این نوشتار به این ورزش پرداخته ایم. البته نه خود رشته بلکه زنان مشهوری که به طور حرفه ای مشغول آن بوده اند و ظاهر متفاوتی هم دارند: ‌زیباترین شناگرهای زن جهان. در این مطلب ده زن شناگر را معرفی خواهیم کرد که عنوان زیباترین زنان شناگر جهان را به خود اختصاص داده اند. با ما همراه باشید.

  1. میسی فرانکلین

زنان شناگر زیبا

میسی فرانکلین یکی از بهترین شناگران جهان است. او سابقه 5 مدال المپیک از جمله چهار طلا را در کارنامه دارد. در سال 2010، به دلیل موفقیت‌هایش به عنوان یک ورزشکار نوجوان، توسط اسپرتس ایلوستریتد  “Sports Illustrated” به عنوان “ورزشکار زن سال” انتخاب شد.

در سال 2012، در سیزده سالگی و در اولین المپیک خود، میسی جوانترین فردی بود که تا به حال مدال طلای انفرادی را در مسابقات 200 متر آزاد زنان و 400 متر مختلط انفرادی زنان را کسب کرده است. او که یکی از زیباترین شناگرهای زن جهان است از چهار سالگی شنا را به صورت رقابتی – حرفه ای شروع کرد و حتی پس از تشخیص نوع نادر آرتریت دوران کودکی به نام اسپوندیلیت انکیلوزان به این کار ادامه داد.

  1. ناتالی کاگلین، جز زیباترین شناگرهای زن جهان

 

ناتالی کاگلین

ناتالی کاگلین یک شناگر حرفی بازنشسته آمریکایی است که متخصص شنای کرال پشت و سبک آزاد است. او برنده چهار مدال طلای المپیک، رکورددار سابق 50 متر پروانه جهان است. ناتالی پنج بار قهرمان جهان شده است.

کاگلین در 101 مسابقه انفرادی در مسابقات بین المللی برنده شده است. او در بین شناگران زن آمریکایی، پس از مایکل فلپس در رتبه دوم قرار دارد. از جمله فهرست بلندبالای دستاوردهای او، سه عنوان قهرمانی ملی NCAA برای دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (1997-1999) در ایالات متحده است.

  1. کلوئی ساتن

 

کلوئی ساتن

کلوئی ساتن این شناگر زیبا برنده مدال طلای شنای 100 متر کرال پشت در المپیک 2004 شد. او بیش از بیست و نه سال شناگر بین المللی بوده است. کلوئی نماینده ایالات متحده آمریکا در سه المپیک بوده، که از المپیک 2000 سیدنی شروع و تا المپیک 2012 لندن ادامه داشته است. جالب است بدانید که کلوئی ساتن یکی از چهار عضو تیم ایالات متحده بود که در شرکت در سطح مسابقات المپیک، صاحب فرزند شد.

  1. کاتینکا هوسو

کاتینکا هوسو؛ زیباترین شناگرهای زن جهان

یکی دیگر از زیباترین شناگرهای زن جهان کاتینکا هوسو است که بهترین شناگر تمام دوران به حساب می‌آید. او صاحب پنج مدال طلای المپیک است. کاتینکا از 15 سالگی رکوردهای جهانی جدیدی را در شنای مسافت طولانی ثبت کرده است. سال 2016 پنجمین حضور او در المپیک را رقم زد و خود را به عنوان یک شناگر حرفه ای معرفی کرد. هوسو یک روز اتفاقی پای خود را روی یک پاروزن گذاشت و بلافاصله فکر کرد که او نیز می‌تواند شناگر ماهری باشد. همین جا بود که جرقه در ذهن او زده شد و شروع به تمرین برای المپیک کرد.

5.‌ هانا-ماریا سپالا از زیباترین شناگرهای زیبای زن جهان است

هانا ماریا سِپَله شناگر فنلاندی است که در مسابقات 100 متر آزاد مسابقات جهانی آبزیان در بارسلون اسپانیا در سال 2003 عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد. ماریا شنا را در سن 5 سالگی شروع کرد و 10 سال بعد به تیم ملی نوجوانان فنلاند راه یافت. او در مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا در سال 1999 در 50 متر سبک آزاد برنز کسب کرد.‌هانا تاکنون 100 رکورد ملی فنلاند را شکسته است.

  1. فدریکا پلگرینی

 

فدریکا پلگرینی

داستان زندگی فدریکا پلگرینی ارزش ارزش خواندن دارد. فدریکا در المپیک 2000 سیدنی، یک شناگر 17 ساله اهل رم، مایکل فلپس را پشت سر گذاشت تا اولین قهرمان المپیک ایتالیا در شنا شود. سپس او همین کار را دوباره در آتن در سال 2004 و در پکن در سال 2008 انجام داد.

در سال 2002، فدریکا پلگرینی رکورد جهانی جدیدی را به نام خود ثبت کرد و در 200 متر پروانه با بیش از دو ثانیه برنده شد. او سریع تر از هر زن شناگری شنا می‌کند. در یک مسابقه بین المللی دیگر نیز، فدریکا پلگرینی توانست رکورد جهانی فلپس را که 59:06 بود، با 58:55 از ببرد و نام خود را ثبت کند.

  1. اماندا بیرد

 

آماندا بیرد زیباترین شناگر زن جهان

آماندا بیرد یک شناگر آمریکایی و سه بار قهرمانی در المپیک را در کارنامه دارد. خانم ریش بیشتر به خاطر کسب مدال طلای 100 متر کرال پشت در آتن یونان در بازی‌های المپیک تابستانی 2004 شناخته می‌شود. او همچنین در بازی‌های المپیک تابستانی 2008 یک مدال نقره و یک مدال برنز دیگر را در سطح 4×100 متر به همراه دو شناگر دیگر از ایالات متحده کسب کرد.

  1. جوآن جکسون

جوآن جکسون یک شناگر سبک آزاد بریتانیایی است. در سال 2004، او به ایالات متحده نقل مکان کرد تا در باشگاه آبی West LA مستقر در سانتا مونیکا تحت مربیگری جوزف دووراک تمرین کند. جکسون در سال‌های 2005 و 2006 در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در مونترال، کبک و کانادا، دو مدال کسب کرد. او در سال‌های 2007 و 2008 نیز چهار مدال طلا و برنز را در بازی‌های جهانی دانشگاه بانکوک تایلند به دست آورد. همچنین در سال 2009 به عنوان عضوی از تیم اروپا در مسابقات جام جهانی شنا فینا در رم، ایتالیا به مقام پنجم رسید.

  1. هیلی کوپ از زیباترین شناگرهای زن جهان

از زیباترین شناگرهای زن جهان، هیلی کوپ است که با نام خانوادگی همسرش هیلی کلارک نیز شناخته می‌شود. شناگر سابق مسابقات حرفه ای ورزشی، دارنده مدال المپیک و رکورددار جهانی اهل ایالات متحده است. او در 50 متر کرال پشت قهرمان جهان شد و در بازی‌های المپیک تابستانی 2004 مدال نقره گرفت. همچنین 8 مدال قهرمانی جهان را از آن خود کرده است.

پس از فارغ التحصیلی از برکلی، کوپ به حرفه شنای خود ادامه داد و دومین عنوان جهانی خود را در دوره ای کوتاه در مسابقات قهرمانی شنای جهانی در مسکو در سال 2002 به دست آورد. علاوه بر این، او در 100 متر کرال پشت طلا، 2 نقره در 50 متر کرال پشت و یک برنز در 4100 متر مختلط امدادی که در آن شنا می‌کرد، به دست آورد. کلارک در سال 2003 در دومین مسابقه طولانی خود نیز شرکت کرد. همچنین او در دوره مسابقات قهرمانی جهان، رله 4100 متر مختلط در بارسلونا نیز مدال نقره به دست آورد.

  1. ژوزانا جاکابوس

 

ژوزانا جاکابوس

ژوزانا جاکابوس یک شناگر مجارستانی متولد 3 آوریل 1989 است. او در هفت ماده شرکت کرد و بهترین مقام ششم را در 4×200 متر امدادی آزاد در سال‌های 2008 و 2016 کسب کرد. همچنین در سال 2019، جاکابوس برای تیم آهن در لیگ بین المللی شنا در سال 2019 رقابت کرد. او با ایوان پتروف، مربی شنای خود ازدواج کرده است.

بیشتر بخوانید:

مردان خوشتیپ ۲۰۲۲ جهان چه کسانی هستند؟

زیباترین و جذاب ترین زنان اوکراینی در سال ۲۰۲۲

راز اندام رویایی جنیفر لوپز در وعده صبحانه او نهفته است

۲۰ شیک ترین و زیباترین رنگ مو در سال ۲۰۲۲: رنگ های قرمزی که باید امتحان کنید

زوج های مشهور با تفاوت های سنی زیاد