افزایش ماندگار عطر

افزایش ماندگاری عطر: آیا دوست دارید همیشه رایحه عطر چوب صندل یا یاسمن و ترنج را با خود داشته باشید. حتما روش‌های مختلفی برای افزایش ماندگاری عطر امتحان کرده‌اید. ماندگاری بالای عطر یکی از مواردی است که خیلی از ماها به دنبالش هستیم. در حالی که رایحه عطرها حتی معروف‌ترین برندها با هزینه‌های زیاد هم می‌تواند خیلی زود از بین می‌روند. اما 5 ترفند جالب و مفید می‌تواند به ماندگاری عطر شما کمک کند. چه آن عطر را با هزینه زیاد و چه با هزینه کم خریده باشید، می‌توانید مدت ماندگاری آن را بالا ببرید. برای دانستن این ترفندها با ما همراه باشید!

افزایش ماندگاری عطر

  1. برای افزایش ماندگاری عطر، آن را روی نقاط نبض دار اسپری کنید

حتما دیده‌اید که خیلی‌ها عطر را روی قسمت داخلی مچ دست، آرنج، گردن، پشت گوش و پشت زانو اسپری می‌کنند. یا هم اکثر اوقات به شما می‌گویند روی این نقاط از بدن عطر بزنید. تا حالا فکر کرده‌اید چرا؟ در واقع یک دلیل کاربردی پشت آن وجود دارد. این که ما چرا روی نقاط نبض خود عطر می‌زنیم به دلیل نازک بودن پوست در این نقاط از بدن است. خون و گرمای بدن در این قسمت‌ها بیشتر است. با اسپری عطر و با گرم شدن آن، فرآیند پخش رایحه عطر آغاز می‌شود. به همین دلیل خیلی‌ها روی این نقاط عطر می‌زنند که به افزایش ماندگاری آن نیز کمک می‌کند. “تمام نقاط نبض شما مانند رادیاتورهای کوچک هستند که گرمای آن به پخش عطر کمک می‌کند.”

  1. مچ دست خود را به هم مالش ندهید‌

هنگامی‌ که روی نقاط نبض دار عطر می‌زنید، ممکن است از روی عادت مچ دو دست خود را به هم بمالید تا خنکی و خیسی دست‌ها از بین بروند. اما اگر به دنبال افزایش ماندگاری عطر خود هستید، هرگز دستان خود را به هم نمالید. زیرا این کار باعث می‌شود نت‌های بالایی عطر سریع تر از بین بروند. اما اگر می‌خواهید دو عطر را با هم ترکیب کنید – سعی کنید به جای ایجاد اصطکاک، مچ دست خود را به هم بزنید. همچنین می‌توانید مچ دست خود را به بازو، گردن یا هر جایی که می‌خواهید ردی از عطر شما را داشته باشد، بزنید.

  1. روی قلب تان عطر بزنید

از آن جایی که استفاده از عطر روی نقاط نبض شما به پخش و ماندگاری رایحه عطر کمک می‌کند، چرا آن را در جایی که نبض شما قوی تر است استفاده نکنید؟ اگر عطر را در قلب خود اسپری کنید، می‌توانید برای مدت بیشتری رایحه آن را استشمام کنید. با هر تپش قلب شما و نفسی که می‌کشید، رایحه آن را زیر بینی خود حس خواهید کرد. از طرفی شما می‌توانید با اسپری عطر روی قلب خود حس بهتری در وجود خود ایجاد کنید. سپس با هر بار بوییدن آن حس خوشحالی را به وجود خود تزریق کنید.

  1. برای ماندگاری عطر بعد از حمام عطر بزنید

حتما پس از یک جستجوی ساده در گوگل به این راه حل برخورد کرده باشید. با این ترفند ساده اما هوشمندانه می‌توانید به ماندگاری عطر خود برای مدت طولانی تری کمک کنید؛ بلافاصله بعد از حمام به خود عطر بزنید. زیرا گرما و رطوبت بدن به پخش رایحه عطر کمک می‌کند. وقتی از حمام بیرون می‌آیید، دمای پوست و بدن شما بالاست و حالا شما می‌دانید که گرما به پخش عطر کمک می‌کند. علاوه بر این، پس از حمام پوست شما تمیز و عاری از عرق و چربی اضافی است که می‌تواند به خوشبویی بدن کمک کند. زیرا “منافذ بدن باز هستند و پوست به طور طبیعی از آب هیدراته شده است. پوست هیدراته نیز به رایحه عطر کمک می‌کند.”

البته، شاید دوست نداشته باشید به پوست خیس خود عطر بزنید، برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا، پوست خود را خشک کنید، سپس کمی‌مرطوب کننده به آن بزنید و در آخر عطر بزنید. با این روش شما پوست تمیز، هیدارته و خوشبویی خواهید داشت.

  1. روی لباس عطر بزنید

اگر می‌خواهید عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، پس روی لباس خود عطر بزنید، نه پوست. زیرا عطر روی لباس‌ها ماندگاری بیشتری نسبت به پوست دارند. در طول روز ممکن است بدن شما عرق کند و اگر عطر روی پوست خود بزنید، زودتر بوی آن از بین برود. اما اگر می‌خواهید در طول روز بوی خوبی بدهید، لباس بهترین گزینه است. حتما تا کنون لباس‌هایی داشته‌اید که هنوز بوی عطری که دفعه قبل استفاده کرده بودید، می‌دهد. به پارچه‌ها به حفظ رایحه عطر کمک می‌کنند. از طرفی عطر روی لباس‌ها شما را به یاد خاطرات خوب تان می‌اندازد.

اگر به دنبال افزایش ماندگاری عطر خود در طول روز هستید از این 5 ترفند جالب استفاده کرده و از بوییدن رایحه عطر خود لذت ببرید.

مطالب مرتبط:

۸ عارضه جانبی آرایش کردن هر روزه و راهکارهایی برای محافظت از پوست

۹ آرایش مخصوص لباس قرمز

۸ ترفند ساده آرایشی که می‌تواند به شما در صرفه جویی هزینه‌ها کمک کند

طرز تهیه شوینده بدن خانگی؛ شامپو بدن خودتان را بسازید!

۹ خوشبو کننده طبیعی که عطر خوشی را به فضای خانه تان می بخشند!