بازی فکری جالب

به این بازی فکری جالب خوش آمدید. بازی های فکری پازل هایی هستند که حل آن ها نیاز به خلاقیت دارد اما مثل معادله های ریاضی نیست. به خصوص معماهای تصویری که ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند. همچنین سرعت ذهن را بهبود می بخشد و راهی موثر برای تقویت حافظه کوتاه مدت است. حالا بیایید با این بازی فکری مهارت های شناختی خود را محک بزنید. چند ثانیه نیاز دارید تا حرف O را میان حروف D پیدا کنید؟

بیشتر بخوانید: تست سطح دقت: آنچه می بینید سطح دقت شما را نشان می دهد!

بازی فکری جالب، به تصویر نگاه کنید؛ آیا می توانید حرف O را تشخیص دهید؟

بازی جذاب

بازی های فکری نیاز به یک روش تفکر غیر متعارف دارند، با این حال، گاهی اوقات نیز به تنها چیزی که نیاز دارید دقت و چشمانی تیز است. تصویر بالا مجموعه ای از حروف D را نشان می دهد که باید میان آن ها حرف O را پیدا کنید. شاید پاسخ درست مقابل چشمانتان باشد اما ذهن شما در حال ایجاد یک توهم است.

بله، همانطور که از نامش پیداست، بازی های فکری دشوار خواهند بود. هرچند پاسخ این بازی فکری را می توانید آخر صفحه ببینید، اما ناامید نشوید و دوباره امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: تست هوش: فقط افراد باهوش می‌توانند ترافیک این خیابان را پایان دهند!

پاسخ بازی فکری را در اینجا جستجو کنید:

بازی فکری اساسا یک پازل تفکر است که با استفاده از منطق حل می شود. بنابراین، با هر تلاشی می توانید مهارت های تفکر و تصمیم گیری خود را بهبود بخشید. بازی مغز به یافتن راه حل های جدید و افزایش قدرت بصری حیاتی کمک می کند.

هدف شما یافتن حرف متفاوت بین حروف D است. با این حال، مشکل ترین قسمت این بازی فکری استفاده از حروف و رنگ های مشابه آن ها است.

بیشتر بخوانید: تست بینایی؛ در ۵ ثانیه ماشین پنهان را پیدا کنید و قدرت بینایی تان را محک بزنید!

خوب فکر کردن کافی است، اگر جواب را پیدا کرده اید، تبریک می گوییم شما از مهارت شناختی فوق العاده ای برخوردار هستید. اما اگر هنوز به پاسخ نرسیده اید، بیایید با هم حلش کنیم!

حروف درون تصویر به ستون و گروه ها تقسیم شده اند. بنابراین، اگر حساب کنیم، در مجموع 8 ردیف و 14 ستون وجود دارد. حالا نگاه سریع و دقیقی به تمام ردیف ها و ستون ها بی اندازید، حتما حرف متفاوت از D ها را پیدا خواهید کرد.

اگر هنوز موفق نشده اید، پاسخ اینجاست. در مجموع 72 حرف در تصویر وجود دارد که یکی از آن ها متفاوت از بقیه است. به سطر 6 و ستون 2 بروید، بله، حرف متفاوت را دیدید. یک و تنها حرفی که بین حروف D قرار دارد.

نگاهی به تصویر زیر بیندازید تا موقعیت حرف O را ببینید!

تست جذاب

آیا از این بازی فکری لذت بردید؟ این بازی تنها به مهارت مشاهده ای شما نیاز داشت. برای بهبود مهارت‌های شناختی و حل مسئله و تقویت حافظه خود، سعی کنید معماها و بازی های فکری بیشتری حل کنید تا به قدرت حافظه خود کمک کنید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به  جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.

مطالب مرتبط:

آیا می توانید خون آشام داخل اتاق را در عرض ۹ ثانیه شناسایی کنید؟

بگویید چه چیزی می بینید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟

معما و تست هوش: چه کسی دزد است؟ در ۱۵ ثانیه تشخیص دهید!

تست دقت: آزمون بینایی چهره پنهان