گل‌ها جذابیت جهانی دارند. خواه در باغ کاشته شوند، خواه در دکور خانه استفاده شوند و خواه به عنوان هدیه به کسی تقدیم شوند! گل ها می‌توانند به اماکن تفریحی و مناسبت‌ها زیبایی بیشتر بخشد. این مخلوقات زیبا الهام بخش هنر، شعر، عاشقانه‌ها است. اما آیا در مورد معنی گل ها و نماد هر رنگ آن می‌دانید؟

همچنین رنگ گل‌ها می‌تواند تاثیر فوق العاده ای بر روحیه و جو اطراف شما بگذارد. چه کاشت گل در باغچه، چه انتخاب آن برای یک مناسبت یا دادن یک دسته گل به عنوان هدیه، رنگ و نوع گل می‌تواند پیام‌های متفاوتی را منتقل کند.

معنی گل ها؛ هر رنگ گل نماد از چیست؟

مطالعات علمی‌انجام شده در دانشگاه راتگرز و سایر دانشگاه‌ها تاثیر مثبت و نشاط ‌بخشی گل‌ها را تایید می‌کنند. گزارش‌ها نشان می‌‌دهند که بیشتر افراد پس از دیدن یا دریافت گل از نظر عاطفی احساس نشاط می‌‌کنند. این احساسات مثبت ماندگاری زیادی دارد. گل‌ها حس عمیق تری از لذت و رضایت را در زندگی القا می‌کنند.

با این اوصاف، اگر می‌خواهید در مورد معنی گل‌ها و این که هر رنگ نماد چیست، بیشتر بدانید در این مطلب از مطالب سبک زندگی خبرنامه همراه باشید!

معنی گل قرمز

معنی گل ها

رنگ قرمز نشان دهنده اشتیاق و عشق است. یک دوجین یا دو گل رز قرمز پیام روشنی از نیت عاشقانه دارد. در واقع، گل رز گل اصلی برای نشان دادن عشقی رمانتیک است. با این حال، لاله‌ها و میخک‌ها نیز به رنگ قرمز یا زرشکی شگفت انگیز به نظر می‌رسند. هر گل قرمز می‌تواند اشتیاق، احساسات و میل عمیق افراد را نشان دهد. برای جلوه عجیب تر، آنتوریوم استوایی، نیلوفرهای آسیایی یا ارکیده قرمز نیز فوق العاده است.

گل صورتی نماد از چیست؟

گل صورتی

گل‌های صورتیِ ظریف‌تر از قرمز، نوعی احساس ملایم‌تر از عشق را مجسم می‌کند. گل رز یا گل میخک صورتی را می‌توان در طول مراحل اولیه یک رابطه ارسال کرد و میل به ساختن ارتباطی خاص را منتقل کند. صورتی زنانه و ملایم است، رنگی که با بهار، معصومیت و شروعی جدید مرتبط می‌باشد. گل‌هایی مانند لاله، گل داوودی و ادریسی گل‌های صورتی و فوق العاده زیبا هستند.

معنی گل به رنگ‌های سفید، گل سفید نماد از چیست؟

سعید

گل‌های سفید احساس خلوص نیت، معصومیت، معنویت و تولد دوباره را منتقل می‌کنند. انتخابی محبوب در مراسم عروسی و سایر مناسبت‌های رسمی ‌است. گل‌های زیبای متعددی به رنگ سفید وجود دارند، از جمله گل‌های زیبای رز، میخک و گل مروارید. نیلوفرها در رنگ سفید بسیار زیبا به نظر می‌رسند. گل زنبق نیز بی نظیر است. گل‌های ادریسی، ارکیده، گل صد تومانی، گاردنیا و پلومریا نیز بسته به سلیقه و سبک شخصیتی و روحی شما انتخاب‌های زیبایی هستند.

معنی گل ها؛ گل نارنجی نماد از چیست؟

نارنجی

گل‌های نارنجی انرژی مثبت ساطع می‌کنند. آن‌ها پیام امید، الهام و دوستی را به ارمغان می‌آورند. خیلی از گل‌های محبوب به رنگ‌های نارنجی مانند رز، لاله، نیلوفر و شکوفه‌های پاییزی مانند گل داوودی و ژربرا هستند. اگر می‌خواهید مخاطبتان به حقیقت حرف‌های شما پی ببرند، گل محمدی نارنجی را انتخاب کنید. همچنین گل پرنده بهشتی نیز گزینه خوبی برای هدیه دادن است.

معنی گل زرد چیست؟

گل ها

مانند گل‌های نارنجی، گلبرگ‌های زرد با مثبت اندیشی و عشق افلاطونی گره خورده‌اند. آن‌ها یک انتخاب عالی برای ابراز قدردانی و تقویت روحیه هستند. برخی از بهترین انتخاب‌های گل زرد عبارتند از نرگس، آفتابگردان، گل همیشه بهار، بابونه و هیبیسکوس یا ختمی. همچنین گل‌های داودی نیز در رنگ زرد شگفت انگیز به نظر می‌رسند.

گل‌های بنفش نماد از چه هستند؟

نماد گل ها

گل‌های بنفش حس معنویت و شکوه را به رخ می‌کشند که برای هر محیط یا مناسبتی بهترین انتخاب هستند. بنفش سلطنتی، ظریف و کمیاب است و همیشه تاثیر ماندگاری دارند. برخی می‌گویند رنگ ارغوانی اسرارآمیز است. یاس بنفش، ارکیده، بنفشه، اسطوخودوس، زنبق و کلماتیس را برای گل‌های به رنگ بنفش انتخاب کنید. گل‌های محبوب مانند گل رز، لاله نیز به رنگ بنفش موجود است.

معنی گل ها؛ گل آبی، نمادی از احساسات شدید

معنی گل ها

آبی نادرترین رنگ گل است، اما می‌توان آن را در تعداد انگشت شماری از انواع گل‌ها یافت. برای بیان احساسات کاربرد فراوانی دارد. شما می‌توانید این گل‌ها را بکارید یا هدیه بفرستید. گل‌های ادریسی، زنبق، برونرا، سنبل و زبان‌پس‌قفا از نمونه‌های زیبا و جذاب گل‌هایی به رنگ آبی هستند.

کلام آخر

گل‌ها از زیباترین و در عین حال از زودگذرترین عناصر طبیعت به حساب می‌آیند. هنگامی ‌که گل‌ها کامل باز می‌شوند، زیبایی، درخشندگی و انرژی نیروی حیات را ساطع می‌کنند. با این حال، آن‌ها همان طور که سریع رشد می‌کنند و باز می‌شوند، خیلی زود پژمرده می‌شوند. اما ما باز هم مشتاقانه منتظر دوباره آمدن آن‌ها هستیم.

گل‌ها به ما یادآوری می‌کنند که از میوه‌ها و برکات زندگی در لحظه لذت ببریم، زیرا زمان خیلی زود می‌گذرد. آن‌ها همچنین به نیروهای قدرتمندی اشاره می‌کنند که زیربنای طبیعت و خود زندگی را می‌سازند. معنی گل ها را بدانید، از آنها به درستی استفاده کنید، و بهترین رنگ را مطابق به سلیقه و احساس خود به عزیزان و دوستان‌تان هدیه بدهید!

لینک‌های مرتبط

فواید چای گل رز؛ ۸ مزیت چای گل رز برای سلامتی + عوارض جانبی

تست شخصیت گل‌ها: گل‌ها چه چیزی در مورد زندگی عاشقانه شما می‌گوید

قدرت بینایی خود را با یافتن پروانه در میان گل‌ها محک بزنید!

تست شخصیت شناسی: از میان چهار گل، یکی را انتخاب کنید تا خود را بهتر بشناسید!