آسپرین در شامپو

اگر بدانید آسپرین چطور موهای تان را درست مانند وقتی که از آرایشگاه می آیید، درخشان و زیبا می کند، باور نخواهید کرد. مو برای همه، اما بیشتر در میان خانم ها بسیار محبوب است. برای همین استفاده از آسپری ارزش امتحان کردن دارد. در بازار در ترکیب محصولات موی حتما نام آسپرین به چشم تان خورده است. همچنین ترکیب آسپرین در شامپو کاربرد بیشتری دارد. یا خیلی از خانم ها برای زیبایی موهایشان حداقل یک بار از آن استفاده کرده اند. حالا هم با ما در این مطلب از سری مطالب سلامتی خبرنامه همراه باشید تا در مورد فواید آسپرین برای مو بیشتر بدانید.

آیا می توانم از آسپرین برای ریزش مو استفاده کنم؟

آسپرین دارویی است که اغلب برای درمان درد و التهاب برای بیماران تجویز می شود. در برخی موارد، برای کاهش خطر لخته شدن خون در بیمارانی که احتمال حمله قلبی در آن ها وجود دارد نیز استفاده می شود.

چیزی که ممکن است ندانید این است که آسپرین همچنین می تواند یک درمان موثر برای ریزش مو نیز باشد.

آسپرین در شامپو؛ فواید استفاده از آسپرین برای مو

این دارو جدا از این که از پرمصرف ترین داروها به حساب می آید، برای سلامت مو نیز معجزه می کند. تاثیر زیادی بر سلامت مو دارد. آسپرین در شامپو می تواند منافذ پوست سر را باز کند، شوره سر را از بین ببرد، رنگ طبیعی مو را بازگرداند و موها را صاف تر کند. سالیسیلیک اسید موجود در آسپرین یک مرطوب کننده عالی است که می تواند به از بین بردن شوره سر کمک کند.

بهترین راه استفاده از آن این است که قرص ها را خرد کرده و سپس با شامپوی خود مخلوط کنید و به موهای خود بمالید. کلر برای موهای شما مضر است. اگر شما شناگر هستید و به طور منظم شنا می کنید، کلر موجود در آب به موهای شما آسیب می رساند. اما با استفاده از آسپرین می توانید رنگ طبیعی موهای خود را حفظ یا بازیابی کنید. خمیری از آسپرین و آب درست کنید و روی موهای تان بمالید.

وقتی آسپرین را به موهای تان می زنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر آسپرین را روی موهای خود بمالید، موها درخشان و براق تر خواهند شد. با باز کردن منافذ، کثیفی پوست سر تمیز می شود. علاوه بر این، میکروب های مضر را نیز از بین می برد. اسید سالیسیلیک سلول های مرده پوست و تجمعات ناشی از شامپو را از بین می برد. همچنین می تواند به عنوان یک عامل شفاف کننده پوست نیز عمل کند. در صورتی که از ریزش مو رنج می برید، آسپرین می تواند تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. تولید پروستاگلاندین D2 را کند می کند، زیرا یک مهارکننده عالی است. برخی از افراد نیز با استفاده از آسپرین رشد مو را تجربه کرده اند.

آسپرین در شامپو؛ نحوه استفاده از آسپرین برای مو

مواد لازم در مورد استفاده از آسپرین

آسپرین

شامپو یا ماسک مو

دستورالعمل

قرص ها را پودر کنید و با ماسک یا شامپو موی خود مخلوط کنید تا خیلی سریع به نتیجه دلخواه خود برسید. حتی پس از اولین استفاده نیز می توانید تفاوت آن را مشاهده کنید. ماسک آسپرین درست پس از اولین استفاده عملکرد خود را نشان می دهد و تاثیر فوری و آشکاری بر موها دارد. با این ماسک یا ترکیب آسپرین در شامپو، موهایی شاداب و تمیز و نرم خواهید داشت. بهترین زمان برای استفاده از آن در طول حمام است. ضمنا می توانید به طور منظم، هفته ای یکبار به مدت یک ماه از این روش استفاده کنید و تا نتیجه دلخواه خود برسید.

عوارض جانبی استفاده از آسپرین برای موهای شما

در کنار فواید فراوان آسپرین برای مو، این ماده همچنین می تواند منجر به واکنش های آلرژیک شود. ممکن است تورم بینی، زبان یا لب ها را به همراه داشته باشد. یا فرد دچار مشکلات تنفسی شوید. چنین عوارض زمانی اتفاق می افتد که شما مقدار کمی از آن را استنشاق یا مصرف می کنید. همچنین استفاده از آن به مقدار زیاد سبب خشکی پوست سر شما شود. گاهی اوقات ممکن است منجر به تحریک پوست نیز شود.

علاوه بر این حواس تان باشد که هنگام استفاده از تماس آن با چشم ها خودداری کنید. از معجزه آسپرین در شامپو برای موهای خود استفاده کنید، زیرا تاثیر خیلی سریع و خوبی بر موهای شما می گذارد. سبب می شود تا موهایی درخشان تر، حجیم تر و قوی تری داشته باشید. با این حال از عوارض جانبی آن نیز غافل نشوید.

لینک های مرتبط

اگر ماسک مخلوط لیمو و آسپرین برای پوست خود استفاده کنید….

تقویت و مراقبت از موهای نازک با این ۱۰ ماسک  خانگی فوق العاده موثر

روغن هویج برای رشد موهای نازک: با این راهکار عالی موهای پرپشتی داشته باشید

فواید گلیسیرین برای مو؛ فواید و عوارض جانبی آن