لاغری با قهوه و لیمو

آیا لاغری با قهوه و لیمو امکان پذیر است؟ بله! افزودن آب لیمو به یک فنجان قهوه به عنوان یک داروی کاهش وزن تاثیر فوق العاده ای دارد. کاری که باید انجام دهید این است که این مخلوط را بنوشید و شاهد از بین رفتن چربی‌های اضافه باشید! با ما در این مطلب از سری مطالب سلامتی خبرنامه همراه باشید.

لاغری با قهوه و لیمو

قهوه لیمو چیست؟

این نوشیدنی – قهوه با لیمو – به عنوان معجون لاغری نیز شناخته می‌شود. هرچند طعم ترکیب لیمو و قهوه جالب نیست اما می‌توانید آب نصف لیمو را به یک فنجان استاندارد قهوه سیاه مخلوط کنید و آن را بنوشید. همچنین، قهوه سرد شیرین با لیمو نیز توسط افراد مصرف می‌شود. به عنوان مثال، نوشیدنی به نام مازاگران تقریبا دو قرن پیش توسط مردم الجزایر تهیه شد و در بین مردم پرتقال نیز به محبوبیت خاصی دست یافت.

آیا لاغری با قهوه و لیمو امکان پذیر است؟

پاسخ به این آسان است: نه. لیموها خاصیت چربی سوزی خاصی ندارند. مصرف آب میوه‌‌ها به شما کمک نمی‌‌کند که وزن خود را کم کنید. زیرا چنین مکانیسمی ‌ندارد. هیچ چیزی در آب لیمو وجود ندارد که سبب چربی سوزی شود. احتمالا فکر می‌کنید پس چطور لیمو و قهوه سبب کاهش وزن می‌شود؟ شاید دلیش شباهت آن ترکیب لیمو و آب باشد. نوشیدن یک لیوان آب (H2O) با یک تکه لیمو اغلب به عنوان ترکیبی برای کاهش وزن شناخته می‌شود.

اگرچه این ترکیب نیز ماده خاصی برای کاهش وزن ندارد اما معده را بدون کالری پر می‌کند. آب شما را سیر نگه می‌‌دارد و سبب می‌شود کمتر غذا بخورید. قهوه نیز فواید مشابهی برای سرکوب اشتها دارد و در عین حال متابولیسم بدن با کافئین تقویت می‌شود.

لاغری با قهوه و لیمو؛ فایده ترکیب لیمو به قهوه

لیمو دارای برخی از مواد معدنی مهم مانند بسیاری از مرکبات است و به عنوان منبع جامد ویتامین C عمل می‌کند. سیتریک اسید موجود در لیمو نیز به هضم غذا کمک کرده و احتمال ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می‌دهد. به علاوه، لیموها طعم فوق العاده ای به غذا می‌بخشد.

خطرات اضافه کردن لیمو به قهوه

آب لیمو به دلیل سطوح بالای اسید سیتریک، سبب سوزش سر دل می‌شود، به خصوص اگر سابقه رفلاکس اسید داشته باشید. این اسید همچنین می‌تواند به مرور زمان و با مصرف زیاد روی مینای دندان تاثیر بگذارد.

آیا ترکیب قهوه و لیمو ارزش امتحان کردن دارد؟

امروزه مصرف این ترکیبات برای کاهش وزن استفاده زیادی دارد. زیرا ترکیباتی طبیعی هستند که مواد مورد نیاز آن در آشپزخانه خیلی‌ها در دسترس بوده و فواید زیادی هم بر سلامت بدن دارد!

لینک‌های مرتبط

۷ عارضه جانبی آب لیموترش که تا به حال نمی‌دانستید!

خواص درمانی ترکیب آب گرم و لیمو: اگر هر روز صبح این ترکیب را بنوشید ….

اگر هر روز ترکیب آب و لیمو بخورید، این ۷ اتفاق در بدن تان رخ می‌دهد

تهیه آب معدنی در خانه؛ ۵ مرحله آسان برای تهیه آب معدنی در منزل