Yahya

تست هوش یا معما

در این معمای ذهنی یا تست هوش با معما، ببینید که با حذف کردن کدام ماشین می‌شود به ترافیک خیابان پایان داد. اما کارشناسان می‌گویند فقط افرادی با ضریب هوشی بالا می‌توانند در طول 7 ثانیه این کار را انجام دهند.

این تست هوش یا معما یک روش سرگرم کننده برای ارزیابی سطح هوش شما است و می‌تواند به تست سطح هوش شما بر اساس تصمیمی‌که هنگام بررسی مسئله می‌گیرید کمک کند. برای حل این معما یا تست باید تفکر و خلاقیت به خرج دهید. پیشنهاد می‌کنیم در حین حل این معما، مسئله را کمی‌متفاوت و خارج از چارچوب معمولی خود تحلیل کنید. برای رسیدن به راه حل، باید از ذهن خلاق استفاده کنید. آماده اید؟

تصویر تست هوش یا معما

تست هوش یا معما

در تصویر فوق، می‌بینیم که 7 ماشین در یک چهار راهی ترافیک ایجاد کرده اند. اما شما باید در طول 7 ثانیه فقط با حذف کردن یک ماشین جاده را باز کنید. لازم است قبل از پاسخ دادن به معما به تصویر با دقت نگاه کنید زیرا پاسخ بسیار ساده اما مشکل است.

پاسخ بازی فکری

اگر با دقت به تمام 7 ماشین موجود در تصویر نگاه کنید، می‌توانید به آسانی ماشینی را که باید برای رفع ترافیک جاده حذف شود، شناسایی کنید. بنابراین، بیایید شناسایی کنیم که برای رفع ترافیک جاده باید کدام ماشین را حذف کرد:

  • ماشین شماره 1 و ماشین شماره 2 در چهارراه در یک جهت، به سمت جنوب حرکت می‌کنند.
  • ماشین شماره 4 و 5 به سمت غرب حرکت می‌کنند.
  • ماشین شماره 6 و شماره 7 به سمت شمال حرکت می‌کنند.
  • فقط ماشین شماره 3 در چهارراه به سمت شرق می‌رود.

پاسخ معمای ترافیک در چهارراه

پاسخ درست تست هوش ترافک در چهارراه ماشین شماره 3 هست. وقتی ماشین شماره 3 از تصویر حذف شود، ماشین شماره 1 و 2 می‌توانند به مسیر خود حرکت کنند. سپس ماشین شماره 4 و ماشین شماره 5 می‌توانند در جهت غرب حرکت کنند. و در آخر ماشین شماره 6 و شماره 7 می‌توانند در جهت شمال حرکت کنند.

معما ها و تست های هوش همیشه یک راه موثر برای تیز کردن هوش ما هستند. امیدواریم از این تست هوش با معما لذت برده باشید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می‌توانید از طریق شبکه‌‌‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی‌خبرنامه می‌توانید به جدیدترین تست‌‌‌ها، پازل‌‌‌ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشید. در صورت تمایل می‌توانید این تست‌‌‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند!