فیلم جنگ جهانی سوم

درام کمیک تیره و تاریک فیلم جنگ جهانی سوم ساخته هومن سیدی به عنوان نامزد بهترین فیلم بلند بین‌المللی در نود و پنجمین دوره جوایز اسکار که 12 مارس در سالن دالبی لس‌آنجلس برگزار می‌شود، معرفی شد.

مطلب مرتبط: 10 برترین فیلم عاشقانه نتفلیکس در سال ۲۰۲۲ که نباید از دست داد!

فیلم جنگ جهانی سوم

فیلمی که «به اتفاق آرا» از سوی کمیته اسکار ایران انتخاب شد، داستان کارگر روزمزد شکیب با بازی (محسن تنابنده) را نشان می دهد که پس از بازی در یک فیلم، باید مخفیانه به معشوقش سر صحنه فیلمبرداری پناه دهد یا خطر از دادن او و تمام آن چیزهایی که ستاره های سینما به او وعده داده اند را بپذیرد.

مطلب مرتبط: بازی تاج و تخت ترک: این سریال حماسی از کدام کانال پخش و چه زمان شروع می‌شود

هومن سیدی، آرین وزیر دفتری و آزاد جعفریان فیلمنامه آن را بر عهده داشتند که برای اولین بار بهترین فیلم بخش افق ها شد. در جشنواره فیلم ونیز امسال به نمایش درآمد و جوایز بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (تنابنده) را از آن خود کرد. ندا جبریلی، مهسا حجازی و نوید نصرتی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

مطلب مرتبط: قرنطینه کرونایی را با این ۱۰ فیلم بگذرانید

5 فیلم نامزد اسکار

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارابی، پرویز شیخ طادی سخنگو و عضو کمیته معرفی فیلم های ایرانی به اسکار 2023 در مرحله نخست 57 فیلم برای شرکت در جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفته که از میان آن ها 17 فیلم به مرحله بازبینی رسیده. در نهایت پس از بررسی های مجدد، 5 فیلم به عنوان نامزد نهایی معرفی شده اند.

مطلب مرتبط: جلوه های ویژه از ۲۵ زیباترین بازیگر زن بالیوود در سال ۲۰۲۱

این فیلم ها عبارت اند از “موقعیت مهدی” اثر هادی حجازی، “پسر دلفینی” ساخته محمد خیراندیش. “بدون قرار قبلی” فیلمی از بهروز شعیبی، “تفریق” از مانی حقیقی و در نهایت “جنگ جهانی سوم” با کارگردانی میان هومن سیدی.

مطلب مرتبط: بهترین فیلمهای ۲۰۲۱: ده فیلم خوب که تماشای آنها را نباید از دست داد

جنگ جهانی سوم فیلم برگزیده 2022

ایران پیش از این 26 فیلم را برای بررسی اسکار ارسال کرده است. که در مجموع توانسته سه نامزدی از این جشنواره را به دست آورد. همچنین دو تندیس برای فیلم ‌های «جدایی» و «فروشنده» اصغر فرهادی نیز به رسمیت شناخته شده است.

فیلم جنگ جهانی سوم نیز از سوی کمیته معرفی نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی در اسکار 2023 انتخاب شد. و یکی از چهار فیلم برگزیده برای شرکت در جشنواره فیلم ونیز 2022 بود.