فواید استفاده از عطر

عطرهای خوشبو بیشتر از ایجاد احساس اعتماد به نفس و بوی فوق العاده اش مزایای دیگری نیز دارد. عطر با رایجه بی نظیر می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و بوی بد بدن را از بین ببرد. اما استفاده منظم از عطرها و دئودورانت ها بیشتر از بوی عالی برای شما سودمند است. از فواید استفاده از عطر با رایحه‌ های گلی و میوه‌ای می توان به کاهش استرس و تقویت روحیه اشاره کرد. همچنین به درمان بی خوابی نیز کمک می‌ کنند. برای دانستن فواید عطر با ما در این مطلب از سری مطالب سبک زندگی خبرنامه همراه باشید.

فواید استفاده از عطر

عطر

عطر در طول تاریخ عمدتا برای ایجاد بوی خوش استفاده می شده است. زیرا به جلوگیری از بوی بد و ناخواسته بدن کمک می کند و ضمنا کمک می کند در طول روز بدن شما بوی خوبی داشته باشد.

تقویت کننده خلق و خو

یکی از مهمترین فواید استفاده از عطر، بهبود خلق و خو است. عطر به تقویت روحیه شما کمک می کند. همچنین می توانید از عطری استفاده کنید که می تواند حس و حال شما را آشکار کند. چه احساس بازی گوشی، شیطنت، ترس یا حتی محافظه کارانه داشته باشید، عطرها انواع مختلفی از بوها را برای حالات مختلف روحی شما ارائه می دهند. برای هر مناسبتی، عطر مناسب خودش را انتخاب کنید تا بتوانید به ایجاد و تقویت حال و هوای روحی خود کمک کنید.

فواید استفاده از عطر؛ افزایش اعتماد به نفس

درست مانند یک لباس زیبا، یک عطر خوب می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و تضمین کند که روز را بدون احساس بوی بد بدن خود سپری کنید. عطر می تواند در شخصیت شما معجزه کند. رایحه ای را انتخاب کنید که با شخصیت شما همخوانی داشته باشد و بتواند روحیه شما را برای مبارزه با همه مشکلات تقویت کند.

شما را جذاب می کند

حس بویایی یکی از مهم ترین حواس پنج گانه است. گاهی اوقات، شما به سادگی می توانید جذب کسی شوید که عطر فوق العاده ای استفاده کرده است. عطرها سرشار از فرومون هستند و شما را جذاب جلوه می دهد.

تقویت قوای جنسی

بسیاری از عطرها گاهی اوقات مانند یک غریزه جنسی طبیعی عمل می کنند. انواع خاصی از عطرها حاوی فرومون هایی هستند که خاصیت تقویت کننده قوای جنسی را دارند. به همین دلیل است که شما با یک عطر می تواند جذب کسی شوید.

افزایش سلامتی بدن

هیچ مدرک علمی برای تایید اثربخشی خواص تقویت کننده سلامت عطر وجود ندارد. با این حال، عطر به بهبود خلق و خو کمک می کند. می تواند استرس و سایر مسائل مربوط به اضطراب را درمان کند. می توانید از عطر مورد علاقه خود برای غلبه بر اضطراب استفاده کنید و روحیه خود را تقویت کنید.

فواید استفاده از عطر؛ ایجاد خاطرات

عطر همچنین می تواند محرک مهم مرور یک خاطره خوب باشد. مردم تمایل دارند عطر افراد را با خاطره ها مرتبط کنند. بسیاری از زنان برای زنده نگه داشتن خاطرات مادرشان، از عطر او استفاده می کنند. سعی کنید هر بار که به مسافرت می روید عطرهای جدید بخرید و از آن ها استفاده کنید. عطرهای مختلف شما را به یاد تعطیلاتی می اندازد که پر از خاطرات به یاد ماندنی بوده است.

رایحه درمانی

عطر فواید آرامش بخش و درمانی زیادی دارد. عطرهای مرکبات، گل‌ ها و ادویه‌ های زمستانی به آرامش ذهن و تسکین بدن کمک می‌ کنند. این عطرها سطح استرس شما را کنترل می کنند.

درمان بی خوابی

یکی دیگر از اثرات درمانی عطر این است که به شما کمک می کند تا شب بهتر بخوابید. عطرهایی که حاوی اسانس هستند، می توانند به شما کمک کنند تا آرامش داشته باشید و از خواب آرام شب لذت ببرید.

درمان سردرد

این یکی سورپرایز است! یکی دیگر از اثرات درمانی عطر درمان سردردی است. استفاده از عطر می تواند به شما در درمان سردرد آزارد هنده کمک کند. با این حال، این نکته در مورد عطرهایی که حاوی اسانس هایی هستند که سردرد را تحریک می کند، صادق نیست.

فواید استفاده از عطر؛ باید گفت

یک عطر خوب نه تنها رایحه فوق العاده ای دارد، بلکه روحیه شما را نیز بهبود می بخشد. استفاده از عطر فواید مختلفی دارد. اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، جذاب تر از قبل خواهید بود. به عنوان یک ماده تقویت کننده جنسی (ماده ای که میل جنسی را برمی انگیزد) عمل می کند. سطح استرس شما را کنترل می کند و بی خوابی و سردرد را درمان می کند. بنابراین، از همین امروز یک عطر انتخاب کنید و از رایحه آن بیشترین بهره را ببرید. اگر به عطرها با رایحه های قوی حساس هستید، می توانید با عطرهای سبک شروع کنید.

لینک های مرتبط

طرز تهیه سوپ ذرت تابستانی خوشمزه با گیاهان معطر

عطرهای مناسب تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن شما

آداب استفاده از عطر: ۷ قاعده که عطرتان را به درستی استفاده کنید

درمان خانگی سردرد: چطور از روغن های معطر برای رفع سردرد استفاده کنیم