نشانه های پیری زودرس

آیا فکر می کنید زودتر از سن تان پیر شده اید؟ اگر به دنبال نشانه های پیری زودرس هستید، این مطلب را مطالعه نمایید.

نشانه های پیری زودرس؛ پیاده روی آهسته

اگر در دهه 40 سالگی سرعت راه رفتن شما کند می شود، ممکن است نشانه این باشد که سریع تر از حد معمول پیر می شوید. پیاده روی یکی از ساده ترین و بهترین ورزش هایی است که می توانید انجام دهید. برای شروع، پیاده روی را با 5 دقیقه در روز شروع کنید و تا 30 دقیقه افزایش دهید. سعی کنید تا 100 قدم در دقیقه گام بردارید. برای آسان تر کردن این کار، کفش های مناسب پیاده روی بپوشید و با یک دوست همراه شوید.

لکه های ناشی از تابش خورشید

لکه های قهوه ای ناشی از تابش خورشید اغلب روی صورت، دست ها و بازوها ظاهر می شوند. هرچند این لکه ها به ویژه برای افراد بالای 50 سال رایج است. بیشتر آن ها بی ضرر هستند و به دلیل سال ها قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شوند. اما اگر علائمی مانند لکه های سیاه روی پوست خود دید. یا لکه ها تغییر شکل داده بود، خونریززی داشت حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و در مقابل نور خورشید صورت خود را بپوشانید تا از بروز لک ها روی صورت و پوست جلوگیری کنید. از قرار گرفتن در فضای باز بین ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر، زمانی که خورشید در شدیدترین حالت ممکن است، خودداری کنید.

بروز مشکلات برای حافظه

تغییرات خفیف در عملکرد حافظه با افزایش سن همراه است و می تواند از 40 سالگی شروع شود. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا اسامی یا گفته های کسی دیگر را به خاطر بیاورید. اما بیشتر موارد آلزایمر و سایر انواع زوال عقل تا سن 65 سالگی اتفاق نمی افتد. باید گفت زوال عقل بخشی طبیعی از روند پیری نیست. برای کمک به تقویت حافظه غذای سالم بخورید، فعالیت های اجتماعی داشته باشید و ورزش کنید.

نشانه های پیری زودرس؛ درد مفاصل

همه افراد با افزایش سن دچار گرفتگی مفاصل نمی شوند. اما با افزایش سن، احتمال ابتلا به آرتروز افزایش می یابد. بدن مردان پس از 45 سالگی و زنان پس از 55 سالگی چنین علائمی از خود نشان می دهند. هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، اما می توانید پیشرفت آن را کاهش دهید. حداقل یک ساعت ورزش در هفته می تواند به شما کمک کند. تمرینات برای انعطاف پذیری مفاصل و هوازی را فراموش نکنید. اگر تازه شروع به ورزش کرده اید، ابتدا به پزشک خود مراجعه کنید تا وضعیت بدن خود را به خوبی درک کنید و بهترین توصیه ها را دریافت کنید.

پوست خشک

پوست شما با افزایش سن چربی کمتری تولید می کند. ممکن است خشک و خسته به نظر برسد، به خصوص اگر بالای 40 سال دارید. اما خشکی پوست می تواند ناشی از کارهایی باشد که انجام می دهید (یا انجام نمی دهید). برای جلوگیری از آن:

  • حمام یا دوش کوتاه با آب گرم – نه داغ – بگیرید.
  • پوست خود را به آرامی تمیز کنید و به خوبی مرطوب کنید.
  • مایعات فراوان بنوشید.
  • زمان زیادی را در هوای خشک سپری نکنید.

اگر پوست شما هنوز خیلی خشک است و خارش دارد، برای رفع مشکلات پوستی به متخصص مراجعه کنید.

نشانه های پیری زودرس؛ کبودی بدن

زمانی که از 60 سالگی عبور می کنید این حالت بیشتر می شود. با افزایش سن پوست نازک تر می شود و چربی از دست می دهد. رگ های خونی شما نیز شکننده تر می شوند. حتی برخی داروها می توانند منجر به کبودی بیشتر شوند. اکثر کبودی ها بی ضرر هستند و خود به خود از بین می روند. اما در موارد زیر حتما به پزشک خود مراجعه کنید:

  • روی بدن خود اغلب کبودی های بزرگ زیادی می بینید، به خصوص روی سینه، پشت یا صورت.
  • بعد از شروع به مصرف یک داروی جدید پوست شما شروع به کبودی کرده است.

مشکل در بالا رفتن از پله ها

طبیعی است که گاهی اوقات در بالا رفتن از پله ها مشکل داشته باشید. اما اگر با افزایش سن اغلب این اتفاق بیفتد، می تواند به این معنی باشد که با سایر فعالیت های روزانه خود مشکل داشته و به آن ها دست و پنجه نرم خواهید کرد. شاید دلیل آن نیز برنامه نامنظم ورزشی شما باشد. اگر چنین است، با پزشک خود مشورت کنید، سپس به آرامی بالا رفتن از پله را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. شاید درد روی بدن خود احساس کنید درد یا در حفظ تعادل مشکل داشته باشید. هرچند گاهی دلیل چنین مشکلاتی می تواند مصرف بعضی از داروها باشد. یا بیماری هایی مانند مشکلات قلبی و عروقی یا آرتریت که حتما باید با پزشک مشورت کنید.

لینک های مرتبط

مردان خوشتیپ ۲۰۲۲ جهان چه کسانی هستند؟

چرا مردان راهنمایی نمی خواهند؟

مردان عاشق یا کنترل گر؛ ۱۸ نشانه که یک مرد مراقبت شما است

افزایش قدرت باروری زنان و مردان با ۱۵ روش طبیعی

آیا اصلاح صورت زنان با تیغ ضرر دارد؟

انتخاب عینک آفتابی مناسب فرم صورت؛ راهنمای گام به گام

۱۰ بهترین پاک کننده صورت خانگی برای انواع پوست

۲۴ درمان خانگی فوق العاده موثر برای از بین بردن خال صورت

نکات شگفت انگیز برای آرایش صورت با لباس آبی

۱۶ روش خانگی موثر برای داشتن پوستی جوان، درخشان و بدون لک!