آزمون دقت با کرگدن

آزمون دقت با کرگدن: به یک آزمون دیگر از بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه خوش آمدید. در این آزمون دقت، جایی در تصویر کرگدنی در میان گله فیل ها پنهان شده است. آیا می توانید کرگدن پنهان در تصویر را پیدا کنید؟

چه کسی انجام و حل کردن توهمات نوری، پازل یا معما ها را دوست ندارد؟ کارشناسان می گویند، امروزه توهمات نوری کاملا اینترنت را فرا گرفته است. ما اغلب در فضای مجازی با چنین تصاویری روبرو می شویم. این ها نه تنها بازی های فکری هستند که ضریب هوشی ما را بررسی می کنند، بلکه فرآیند تفکر و تمرکز را نیز بهبود می بخشند.

توهمات نوری تصاویری عمیقا جذاب هستند، اما متفاوت از آنچه که ما می بینم. آن ها در فریب دادن ذهن ما عالی عمل می کنند. در واقع این تصاویر نحوه درک مغز ما از اشیا را به چالش می کشند. این تصاویر می توانند پرتره ای از یک شی، نقاشی یا افراد باشند. به هر حال، بیایید شروع کنیم.

آزمون دقت با کرگدن تصویر

در تصویر فوق، گله ای از فیل ها در حال بازی با توپ هستند. اما اگر از نزدیک و با دقت مشاهده کنید ممکن است در طول چند ثانیه در میان آن ها کرگدنی را ببینید. بسیاری از شما ممکن است کرگدن را پیدا کرده باشید. اما هنوز ممکن است برخی ها در تشخیص آن کمی مشکل داشته باشند.

راه حل

اگر هنوز در تلاش برای یافتن کرگدن هستید، اجازه دهید به شما کمک کنیم. پیشنهاد می کنیم تصویر را از سمت راست به چپ مشاهده کنید. به ویژه به قسمت های بالایی تصویر بیشتر دقت کنید. ممکن است کرگدن را ببینید که نزدیک سنگ ایستاده است. اگر لحظه ای به سنگ نگاه کنید، شاید فکر کنید آن ها عاج فیل هستند، اما آن ها شاخ کرگدن هستند.

احتمالا بار اول گیج خواهید شد که آیا خرطوم فیل است یا صورت کرگدن. اما اگر کمی بیشتر دقت کنید، متوجه گوش های آن خواهید شد. گوش آن ها در مقایسه با گوش‌های بزرگ فیل ها خیلی کوچک هستند.

اگر تا هنوز موفق نشدید آن را پیدا کنید، نگران نباشید. زیرا آن را در تصویر زیر مشخص کرده ایم.

توهمات نوری همیشه بینش شگفت انگیزی از نحوه عملکرد مغز ما می دهد. ترکیب خاصی از رنگ، نور و الگوها می تواند مغز ما را فریب دهد تا چیزی را که وجود ندارد به صورت بصری درک کنیم.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.