تست سنجش بینایی

تست سنجش بینایی: با دیدن این تصویر توهم نوری بینایی خود را محک بزنید. در تصویر کدام شماره را می بینید؟

تصویر پس زمینه سیاه و سفیدی را نشان می دهد. این تصویر منحیث یک تست بینایی در شبکه های اجتماعی با این عنوان منتشر شده است: “کدام شماره را می بینید؟”. یک عدد سه رقمی در این تصویر وجود دارد که شما باید آن را در 9 ثانیه پیدا کنید.

توهمات نوری تصاویری عمیقا جذاب هستند، اما متفاوت از آنچه که ما می بینم. آن ها در فریب دادن ذهن ما عالی عمل می کنند. در واقع این تصاویر نحوه درک مغز از اشیا را به چالش می کشد. این تصاویر می تواند پرتره ای از یک شی، نقاشی یا افراد باشند.

این روزها مردم زمان زیادی را صرف تلفن همراه و لپ‌تاپ خود می‌کنند که از طرق مختلف بر بینایی آن ها تاثیر می‌گذارد. اگر مشکوک هستید که بینایی شما بدتر شده پس چرا آن را با این تست توهم نوری آزمایش نکنید؟

تست سنجش بینایی

این توهم نوری صرفا یک راه سرگرم کننده برای آزمایش بینایی شماست. نتایج ممکن است دقیق نباشد، اما حداقل شما می دانید که آیا باید به دکتور چشم مراجعه کنید یا خیر!

به هر حال زمان شما به پایان رسیده است. کدام عدد را در تصویر دیدید؟

در این توهم نوری، افراد ترکیب های مختلفی از سه عدد را می بینند. پاسخ صحیح “786” است. طبق پاسخ های رسانه های اجتماعی، مردم عدد 786 را دیدند. برخی 780 گفته اند و برخی آن عدد را 700 خوانده اند. اگر کنتراست تصویر را افزایش دهید و آن را کمی تار کنید، می توانید عدد صحیح را به راحتی تشخیص دهید.

توهمات نوری همیشه بینش شگفت انگیزی از نحوه عملکرد مغز ما می دهد. ترکیب خاصی از رنگ، نور و الگوها می تواند مغز ما را فریب دهد تا چیزی را که وجود ندارد به صورت بصری درک کنیم. پس در بخش کامنت ها به ما بگویید، کدام عدد را برای اولین بار در این توهم نوری دیدید؟

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.