طرز تهیه خورش بامیه یونانی

طرز تهیه خورش بامیه یونانی فوق العاده است که انرژی بدن شما را در کل روز افزایش می دهد. این غذای بینظیر انتخاب خوبی برای وعده های غذایی روزهای گرم تابستان است. به شما کمک می کند تا مواد مغذی بدن خود را تامین کنید.

طرز تهیه خورش بامیه یونانی

در یونان بامیه یکی از مواد همیشگی در ترکیب دستور غذاها است و مردم آن را یا در خورش یا پخته با سبزیجات دیگر مصرف می کنند. این سبزی فوق العاده با طعم و مزه بینظیر فقط به دلیل بافت منحصر به فرد خود، جایگزین گوشت در خورش ها، دلمه ها و غذاهای دیگر است.

همه مواد مورد نیاز

تمام مواد خورش بامیه یونان

طرز تهیه خورش بامیه یونانی؛ مواد لازم

500 گرم بامیه منجمد (یخ زده)

3 عدد سیب زمینی متوسط

پیاز قرمز 1 عدد

2 حبه سیر

پیازچه 3 عدد

2 هویج

4 قاشق غذاخوری روغن زیتون

3 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

400 گرم گوجه فرنگی خرد شده

400 میلی لیتر آب سبزیجات

چند شاخه جعفری تازه

2 قاشق غذاخوری شکر

نمک و فلفل به میزان دلخواه

1 قاشق چایخوری پونه کوهی خشک

دستورالعمل:

ابتدا سبزیجات را آماده کنید: سیب زمینی ها را مکعبی خرد کنید، پیاز و سیر را خلال کنید. هویج و پیاز را خلال کنید و روغن زیتون را در یک قابلمه بزرگتر گرم کنید.

خورش بامیه

سبزیجات را به مدت پنج دقیقه سرخ کنید. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و سه دقیقه دیگر تفت دهید.

پس از آن گوجه فرنگی خرد شده، بامیه، آب سبزیجات و شکر را اضافه کنید.

با نمک، فلفل و پونه کوهی آن را مزه دار کنید. جعفری را خرد کرده و به خورش اضافه کنید. حدود 45 دقیقه خورش را بگذارید تا جا بیفتد تا سبزیجات نرم شوند.

بامیه

با کمی جعفری تزئین کنید و آن سرو کنید.

طرز تهیه خورش بامیه یونانی؛ نکته ها و ترفندها

آیا بامیه هنگام پختن همیشه لزج می شود؟

در مورد لزج شدن بامیه زیاد شنیده ایم، از آن جایی که در این خورش از بامیه منجمد شده استفاده می شود، می توان از لزج شدن آن جلوگیری کرد. با این حال، برای جلوگیری از آن به دمای پخت و پز خود دقت کنید. تجربه سرآشپز های ماهر، بهترین کار این است که هنگام اضافه کردن بامیه یخ زده حرارت را زیاد کنید. به این ترتیب خورش لزج کمتری خواهد داشت.

آیا می خواهید شکر را حذف کنید؟

اگر سوال شما حذف شکر است باید بگویم بله هم می توانید حذف کنید هم نکنید. هر چند به راحتی می توانیم شکر سفید تصفیه شده را کنار بگذاریم. اما این خورش با یک شیرین کننده طعم فوق العاده تری خواهد داشت. به همین دلیل اگر می خواهید از شکر سفید استفاده نکنید، به جای آن مقداری شربت افرا اضافه کنید.

طرز تهیه خورش بامیه یونانی

این خورش بامیه یونانی خوشمزه را امتحان کنید. جدا از مدت زمان پخت زیاد، نیاز به زحمت زیادی ندارد و به راحتی آماده می شود. امیدوارم از خوردن آن لذت ببرید!