چاقی صورت و گونه

آیا به دنبال راهی هستید که بدون افزایش وزن صورت چاقی داشته باشید؟ چه به دلیل سن یا با تشدید افتادگی پوست در طول سال ها، یا به دلیل لاغری صورت، می توان به روشی موثر، ساده و سالم صورت را چاق کرد. برای چاقی صورت و گونه باید سبک زندگی سالمی انتخاب کنید تا همزمان منجر به اضافه وزن نیز نشود. بنابراین برای دانستن در این مورد با ما در این مطلب از سری مطالب سلامتی خبرنامه همراه باشید.

چاقی صورت و گونه

چگونه صورت را چاق کنیم؟

نحوه لباس پوشیدن، نحوه راه رفتن و نگه داشتن بدن خود، نحوه لبخند زدن و ژست هایتان شاید بارها روش هایی را انتخاب کرده اید تا به این هدف برسید. شاید هم شیوه های خاصی دیگری انتخاب کنید تا موفق شوید. روش های نیز وجود دارد که بدون خسته گی می توانید به چاقی صورت دست پیدا کنید.

برای این که گونه ها بیش از حد گود به نظر نرسند، تا جایی که می توانید هوا را وارد دهان کنید و آن را داخل دهان خود نگه دارید. گونه های خود را باد کنید، طوری که انگار صورت شما یک بادکنک است و حدود 15 ثانیه نگه دارید. سپس هوا را خالی کنید، مکث کنید و دوباره شروع کنید، این تمرین را 5 بار در روز انجام دهید.

چگونه می توانیم فقط به چاقی صورت خود اضافه کنیم؟

اگر به این فکر می کنید که چگونه می توانید فقط صورت خود پر کنید، مطالب خوبی را انتخاب کرده اید. همه ما باید به صورت خود توجه کنیم. زیرا این قسمتی از بدن است که در نگاه اول به چشم می آید. اما ولی دندان ها، پوست و موهای تان را نیز فراموش نکنید.

صورت چاق

اگر مشکلی در صورت شما وجود داشته باشد، زودتر متوجه آن خواهید شد تا این که مشکلی روی بدن شما وجود داشته باشد. شما همچنین از تغییراتی که روی صورت شما رخ می دهد آگاه تر خواهید بود. به همین دلیل مهم است که مراقب سلامتی خود باشید.

غذایی که چربی گونه ها را افزایش می دهد

وقتی از چاق شدن صحبت می کنیم، همه به فکر غذا خوردن می افتیم. چگونه با غذا به چاقی صورت بی افزایم؟ هیچ چیز بهتر از یک رژیم غذایی پرکالری نیست. از مقدار تعیین شده بیشتر غذا بخورید و از خوردن تنقلات نیز غافل نشوید. البته که باید مراقب سلامتی خود نیز باشید.

این جا بحث خوردن همه چیز و هر چیزی نیست. یک رژیم غذایی پرکالری و پر پروتئین بر پایه ماهی، گوشت سفید و محصولات لبنی انتخاب کنید. دقت کنید که یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و میوه ها و سبزیجات را حذف نکنید.

مهم تر از همه، هیدراتاسیون

آبرسانی و هیدراته بودن مهم ترین مورد در تمام این دوران است. بنابراین، نوشیدن روزانه 1 تا 2 لیتر آب برای سلامتی طبیعی بدن مهم دانسته می شود. زیرا آب نوشیدنی سالمی است، و می ‌توان گفت که به لطف آن حجم بیشتری به گونه ‌ها می دهیم.

غذاهای کالری دار

برای چاق شدن صورت به روشی موثر و سالم، باید غذاهایی که حجم دهنده هستند، بخوریم. نه این که سبب چاق شدن و افزایش وزن شما شود. برای این منظور مصرف غذاهای پرکالری مانند کربوهیدرات های سالم مصرف کنید. نمونه ای از این غذاها برنج، ماکارونی، سیب زمینی، غلات، کلم بروکلی، کنگر فرنگی، کلم، گل کلم، هویج و برخی میوه ها است.

این به معنای افزایش کالری مصرفی هر روز اما به روشی سالم است. در ضمن با غذاهای غنی از چربی و شحم نیز تداخل ندارند.

چاقی صورت و گونه؛ تامین انرژی بدن

همچنین می توانیم هر روز با سوپ ها، خامه ها، اسموتی ها، آب میوه های طبیعی، سبزیجات و … به بدن خود انرژی بدهیم. مخصوصا با آن دسته از غذاهایی که سرشار از مواد معدنی و ویتامین هستند که به بدن انرژی می دهند. در عین حال به چاقی صورت نیز کمک می کنند. این غذاها سالم هستند اما غذاهای چربی زا نیستند. بنابراین لازم نیست نگران کالری این غذاها باشید.

گونه چاق و صورت پر

چگونه در 7 روز روی صورت وزن اضافه کنیم؟

بهترین راز حفظ وزن برای داشتن مقدار مناسب وزن روی صورت، ورزش زیاد است. زمانی که در تلاش برای افزایش وزن هستید، نیازی به بلند کردن وزنه و مایل ها دویدن ندارید. فقط کافیست 10 تا 15 دقیقه در روز پیاده روی سریع کنید. به این دلیل که بدن شما در حین راه رفتن کالری می سوزاند. هر چه بیشتر پیاده روی کنید، کالری بیشتری می سوزانید.

تنوع تمرینات

یکی دیگر از راه های افزایش وزن روی صورت، انجام ورزش های مختلف است. یکی از ورزش ها برای چاق شدن صورت، تنفس کردن است، نفس را در دهان نگه دارید، گونه های خود را پف کنید، چند ثانیه نگه دارید و سپس بازدم کنید، مکث کرده و دوباره این تمرین را انجام دهید. خیلی ساده است. نیاز به تمرین زیادی ندارد و ما می توانیم آن را به صورت روزانه و مرتب انجام دهیم.

یکی دیگر از تمرینات چاق کردن صورت، استفاده از زبان است. بنابراین در حالی که سعی می کنیم نفس بکشیم، صورت را طوری باد کنیم که انگار بادکنکی است که می خواهد بترکد. سپس زبان را در امتداد داخل گونه ها، از چپ به راست و از راست به چپ می کشیم. این کار را می توانیم در ثانیه های مختلف انجام دهیم. همچنین می توانیم این تمرین ساده را چندین بار در روز تکرار کنیم.

افزایش کورتیزول

کورتیزول هورمونی است که در زمان خستگی برای رفع خستگی، در بدن تولید می شود. ترشح این هورمون می تواند به طور موقت به بدن انرژی بخشد. روش های مختلفی برای ترشح این هورمون به صورت طبیعی وجود دارد. از جمله ورزش کردن. می ‌توانیم با دویدن، روزانه ورزش کنیم. یا از پله‌ ها بالا و پایین برویم یا هم وزنه برداریم. زیرا این ها ورزش ‌های مختلفی هستند که همه ما می ‌توانیم روزانه انجام دهیم، به ‌ویژه برای حفظ تناسب اندام.

چاقی صورت و گونه؛ شل شدگی

شل شدگی پوست صورت وضعیتی است که همه ما به دنبال درمان آن هستیم تا صورت مان زیباتر و سالم‌تر شود. بنابراین، در میان تمریناتی که برای رفع این حالت انجام می دهید، تمرین حرکت لب ها به طرف های مختلف مثلا به سمت راست و سپس به سمت چپ، مفید است. برای این که این کار را به خوبی انجام دهید، باید تحرک خاص و زیادی روی صورت ایجاد کنید و کمی با سرعت این کار را انجام دهید.

به طور طبیعی و در حد لازم مصرف کنید

برخی افراد برای حفظ وزن ایده آل خود و همچنین رژیم غذایی، غذا خوردن را محدود می کنند. اما این رژیم غذایی محدود نه تنها مزایای ندارد بلکه می تواند به سلامتی آسیب بزند. افرادی که از رژیم غذایی محدود کننده استفاده می کنند کاهش وزن ناگهانی در صورت و بدن مشاهده خواهند کرد. این می تواند منجر به مشکلات ناخواسته در دستگاه هضمی شما نیز شود.

چاقی صورت و گونه

برای پرهیز از غذاهایی که به جای چاقی مناسب روی صورت، چربی گونه ‌ها را افزایش می‌ دهند، باید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، یعنی از هر خوراکی کمی بخورید. از چربی‌ ها و غذاهایی که گاز بیشتر دارند و حاوی شکر هستند، اجتناب کنید. اولویت با غذاهای تازه و فصلی خواهد بود، زیرا دستور العمل های خوشمزه زیادی وجود دارد که می توان این غذا ها را تهیه کرد.

چاقی صورت و گونه؛ عادت های بد

یک سری عادت های بد وجود دارد که سبب می شود صورت ما کمی استخوانی تر و لاغر به نظر برسد. یکی از آن ها افزایش مصرف سیگار است که می دانیم برای سلامتی ما بسیار مضر می باشد. از طرفی نوشیدنی های گازدار که دست کمی از سیگار ندارد، نه تنها صورت را لاغر می کند بلکه بدن را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

لینک های مرتبط

آیا اصلاح صورت زنان با تیغ ضرر دارد؟

انتخاب عینک آفتابی مناسب فرم صورت؛ راهنمای گام به گام

۱۰ بهترین پاک کننده صورت خانگی برای انواع پوست

۲۴ درمان خانگی فوق العاده موثر برای از بین بردن خال صورت

نکات شگفت انگیز برای آرایش صورت با لباس آبی

۱۶ روش خانگی موثر برای داشتن پوستی جوان، درخشان و بدون لک!