آزمون مهارت های بینایی

به یک آزمون دیگر از سری مطالب تفریح و سرگرمی خبرنامه خوش آمدید. این آزمون که در نوع خود یک توهم نوری است، مهارت های بینایی شما را به چالش می کشد. در نگاه اول متوجه چه چیزی می شوید؟

توهمات نوری توانایی ذهن ما را در ایجاد فرضیات، بر اساس ادراک ما آشکار می کنند. اما اغلب آنچه می بینیم واقعی نیست.

این تصاویر و اتفاقات از گذشته تا هنوز ذهن ما انسان ها را گیج کرده است. کارشناسان می گویند: «ما همیشه کنجکاو بودیم که چرا این توهمات به راحتی چشم و مغز ما را فریب می دهند؟»

ارسطو، فیلسوف معروف یونانی می گوید: «حواس ما قابل اعتماد هستند، اما می توان آن ها را به راحتی فریب داد.»

به همان اندازه که این تصاویر ما را گیج می کنند، در رشد پتانسیل های مغزما نیز نقش دارند. همچنین این تصاویر یک تمرین عالی برای بهبود مهارت های بینایی ما هستند. به هر حال، آیا آماده اید؟

پس، بیایید شروع کنیم!

آزمون مهارت های بینایی

به تصویر نگاه کنید ابتدا چه می بینید؟

آزمون مهارت های بینایی

این عکس جذاب توسط رونی بوهم عکاس اتریشی گرفته شده است. او علاقه شدیدی به گرفتن عکس از اشکال مختلف رقص، به ویژه رقص باله(بالرین) دارد.

در نگاه نخست چه دیدید؟

آنانی که از بینایی عالی برخوردار هستند، ابتدا متوجه یک رقصنده باله خواهند شد. اما اگر تصویر را به وضوح و از دور مشاهده کنید، چشمان شما چیز دیگری را می گیرد.

اما آنانی که تصویر را از راه دور مشاهده یا بینایی متوسطی دارند، اول متوجه یک دلقک ترسناک می شوند. چیزی که ذهن ما به دیدن آن در فیلم ها عادت کرده است.

امیدواریم از این آزمون لذت برده باشید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به  جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.