ویژگی های رابطه سالم

آیا اغلب به این فکر می کنید که زندگی مشترک شما همه ویژگی های یک رابطه سالم را دارا است یا نه؟ ویژگی های رابطه سالم با احترام متقابل، اعتماد، همدلی و موارد دیگر مشخص می شود. از سوی دیگر، برخی از روابط ممکن است ناخوشایند، دشوار و حتی دردناک باشند. وقتی صحبت از یک رابطه به میان می‌آید، در اصل به سادگی زندگی دو فرد ناقص است که با وجود نقص ‌هایشان یکدیگر را پذیرفته اند. آن وقت است که نیاز به همکاری و تلاش دارند. هر دو طرف باید از طریق اختلافات خود تلاش کنند تا یک رابطه سالم و طولانی مدت ایجاد کنند. این مقاله به 6 ویژگی ضروری یک رابطه شاد و عاشقانه می پردازد. به خواندن ادامه دهید.

ویژگی های رابطه سالم؛ سازگاری

سازگار: (صفت) کنار هم قرار گرفتن بدون تضاد است.

عوامل زیادی در یک رابطه موفق نقش دارند، اما یکی از بزرگترین آن ها سازگاری است. وقتی دو نفر با هم سازگار باشند، واقعا از همراهی یکدیگر لذت می برند و به راحتی با یکدیگر صحبت می کنند.

اگر هیچ وجه اشتراکی ندارید و متوجه می شوید که پس از پایان ماه عسل رابطه، تقریبا هیچ علاقه ای بین شما وجود ندارد، پس کار زیادی نمی توانید انجام دهید. علاوه بر این، درک این نکته مهم است که سازگاری ربطی به عشق ندارد. شما شاید عاشق شریک زندگی خود باشید، اما همچنین نسبت به شریک زندگی تان متفاوت فکر کنید. شاید فکر کنید که باید او را دوست داشته باشید تا با هم وقت بگذرانید. اما مهم تر از آن، هر دوی شما باید آن رابطه را بخواهید. حتی اگر عشقی وجود نداشته باشد، می توانید کنار یکدیگر آن را بسازید.

سازگاری عشق می آورد

همیشه آمار طلاق و جدا شدن بین زوج هایی که عاشق یکدیگر هستند، بیشتر است. زیرا آن ها به سادگی نمی توانند کنار هم زندگی کنند. بنابراین، سوالات مهمی را از خود بپرسید: آیا من صمیمانه از این شخص راضی هستم؟ آیا با گذشت زمان می توانم با این شخص با خوشحالی زندگی کنم؟ مردم اغلب تمایل دارند که اهمیت سازگاری اساسی در یک رابطه را دست کم بگیرند، اما اگر می خواهید رابطه تان دوام بیاورد، کاملا ضروری که با هم کنار بیایید. هستند کسانی که عاشق هم نبوده اند اما با سازگاری عشق بین شان ایجاد شده است.

احترام متقابل

در یک رابطه محبت آمیز و سالم، احترام متقابل شامل صحبت و رفتار محترمانه و با ملاحظه با یکدیگر است. برای شما و شریک زندگیتان توافق بر سر همه چیز واقع بینانه نیست، اما مهم است که برای احساسات و نیازهای یکدیگر ارزش قائل شوید. احترام اغلب شامل بزرگداشت تفاوت های یکدیگر، بدون تحمیل اعتقادات خود به شریک زندگی تان است. این مهمترین ویژگی یک رابطه سالم است.

رشد و شکوفایی یک رابطه زمانی آسان تر می شود که دو نفر به یکدیگر احترام بگذارند. زیرا غلبه بر تعارض را بسیار آسان می کند. شما و شریک زندگی تان می توانید با توانایی دیدن موضوعات مختلف از دیدگاه طرف مقابل به هر مانعی نزدیک شوید و آن را بردارید.

ویژگی های رابطه سالم؛ فردیت

بسیاری ها می گویند اگر می خواهی کسی را درست دوست داشته باشید، ابتدا باید خودت را دوست داشته باشی. در یک رابطه قوی و سالم، هر دو طرف احساس می‌کنند که با هم ارتباط نزدیک دارند و در عین حال احساس استقلال و فردیت قوی را در رابطه حفظ می‌کنند. اگر می‌خواهید رابطه‌تان موفق باشد، باید مراقب باشید که به دنبال کسی نباشید که «ناقص بودن» شما را کامل کند یا از شما تعریف کند. علایق یا سرگرمی های خود را که قبل از درگیر شدن در رابطه برای شما مهم بودند، فراموش نکنید.

احترام گذاشتن به شریک زندگی تان با تشویق علایق و اهداف شخصی منحصر به فرد او که مستقل و متفاوت از شما است، کلید تقویت یک رابطه است.

ارتباطات باز و صادقانه داشته باشید

بله، ارتباط می تواند سبب ایجاد یا قطع رابطه شود. یک گفتگوی باز و صادقانه سنگ بنای یک رابطه خوب است. ارتباط باز شامل برقراری ارتباط موثر و شفاف با شریک زندگی تان بدون ترس از قضاوت شدن است. اگر می‌بینید که نگرانی‌ ها و احساسات خود را آزادانه در هنگام بروز مشکلات بیان می‌کنید، و زمانی که اوضاع خوب است ابراز قدردانی می‌کنید، یعنی در رابطه ای سالم قرار دارید.

توانایی برقراری یک مکالمه خوب یکی از بهترین راه ها برای حفظ ارتباط عاطفی با شریک زندگی تان است. بنابراین، مطمئن شوید که هر روز زمانی را صرف صحبت کردن و گوش دادن به حرف های یکدیگر می کنید.

اعتماد کنید

ممکن است آهنگ “همه چیز عشق است” یکی از آهنگ های محبوب گروه بیتلز باشد، اما می تواند یکی از اشتباه ترین جملاتی باشد که می شنوید. هر چقدر هم که عشق عمیق باشد، اعتماد است که یک رابطه را به مکانی امن تبدیل می کند. شادترین و رضایت بخش ترین روابط بر پایه اعتماد مطلق استوار است. این یکی از ویژگی هایی است که مقادیر باورنکردنی از صمیمیت و امنیت را در یک رابطه ایجاد می کند. و کاملا مبتنی بر صداقت است. هیچ ویژگی تعریف شده ای برای یک همسر/شوهر خوب وجود ندارد، اما اعتماد یکی از ویژگی هایی است که هر دوی آن ها باید داشته باشند.

به یاد داشته باشید – اعتماد یک خیابان دو طرفه است و همه چیز از خودتان شروع می شود. اگر به طور کلی اعتماد به خودتان دشوار است، اعتماد به شریک زندگی را نیز برای شما سخت تر می کند. اسرار، دروغ های کوچک و خیانت ها می تواند یک رابطه را از بین ببرد. همچنین سبب شود اعتماد یکی یا هر دوی شما نسبت به یکدیگر و خودتان از دست برود.

ویژگی های رابطه سالم؛ مهربانی

مهربانی چسبی است که نه تنها انسانیت را در کنار هم نگه می دارد، بلکه روابط عاشقانه را نیز حفظ می کند. این یکی از مهمترین ویژگی های مورد نیاز در هر رابطه عاشقانه طولانی مدت است. کارهای بزرگ را فراموش کنید – مهربانی همان چیزی است که باید روزانه با خود حمل کنیم.

بله حرکات و کارهای ساده ای که شاید به چشم نیاید اما می تواند صمیمیت بین شما را شدت بخشد. می تواند چیزی به سادگی تهیه کردن یک فنجان چای در وعده صبحانه برای همسرتان باشد. تلاش برای اهمیت دادن به همسرتان با کارهای کوچک در آخر روز محبت بین شما را بیشتر می کند.

مهربانی در این است که اجازه دهید واکنش پیش فرض شما به کارها و رفتارهای همسرتان از روی عشق باشد. کنار هم قرار بگیرید و شریک زندگی خود را همان طور که هستند، بپذیرید. ممکن است مهربان بودن در طول یک رابطه چالش برانگیز باشد، اما شما از عهده آن برخواهید آمد. کافی است در شرایط سخت نیز بدانید مقابل چه کسی ایستاده اید، زیرا او شریک روزهای خوب و بد، غمگین و شاد شما است.

مطالب مرتبط:

۷ راز علمی برای داشتن زندگی شاد

۱۳ کاری که هرگز نباید در رختخواب انجام دهید

نشانه های دختر عاشق؛ ۲۲ نشانه که یک دختر دیوانه وار شما را می‌ خواهد

۱۱ نشانه که یک مرد شما را فقط برای رابطه جنسی می خواهد

تنفر زنان از مردان؛ از مقایسه با مادرشوهر تا وسواس های عجیب

نظریه عشق مثلث استرنبرگ چیست و شما در روابط عاطفی تان کجای این مثلث قرار دارید؟

۶ باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی

۹ اشتباه زوج ها در مورد پول که باعث خراب شدن زندگی مشترک شان می‌شود