طرز تهیه حلوای عربی

حلوای عربی یکی از حلوا های بسیار لذیذ کشور های عربی است که با روش های مختلفی تهیه می شود. برای پختن این حلوای خوشمزه و لذیذ کافی است با طرز تهیه حلوای عربی خبرنامه همراه شوید.

مواد لازم برای حلوای عربی

1 لیوان آرد سفید

1 لیوان شیر خشک سر خالی

شکر یک لیوان سر خالی

آب یک لیوان

کره 50 گرم

مقداری گلاب

1/4 قاشق چایخوری پودر هل

زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلوای عربی

مرحله اول، تهیه شربت

ابتدا آب را با شکر و زعفران دم کرده و پودر هل در قابلمه ای مناسب بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و شکر کاملا در آن حل شود. بعد از این که شکر در آن حل شد و آب شروع به جوشیدن کرد، قابلمه را از روی حرارت بردارید تا آب آن کامل تبخیر نشود.

مرحله دوم

سپس آرد گندم را الک کنید و در قابلمه مناسبی بریزید و روی حرارت بسیار ملایم قرار دهید. آرد را به مدت 10 دقیقه مدام هم بزنید تا بوی خامی آن گرفته شود. سپس بگذارید سرد شود و دوباره الک کنید. پس از آن پودر شیر را الک کنید و با آرد گندم مخلوط کنید.

طرز تهیه حلوای عربی؛ مرحله سوم

در مرحله سوم کره و روغن مایه را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مخلوط خمیر مانندی به دست بیاید. سپس مخلوط را روی حرارت رو به زیاد تفت دهید. اگر حرارت کم شود مواد سفت می شود، پس به این نکته دقت کنید. از طرفی مرتب هم بزنید تا شیر خشک نسوزد. و تا زمانی که به رنگ کاراملی دلخواه شما در بیایید، به هم زدن خود ادامه دهید.

مرحله چهارم

بعد مخلوط را از روی حرارت بردارید و شربت را در چند نوبت به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید تا به طور کامل مخلوط با هم ترکیب شده و خمیر جمع نشود و یک دست شود.

مرحله پنجم

پس از اضافه کردن شربت آن را برای 10 دقیقه حرارت دهید. این حلوا رقیق تر از حلواهای دیگر است. تا حلوا داغ است در ظرف سرو بریزید و بگذارید سرد شود تا خود را بگیرد و سفت تر شود. وقتی سرد شد آن را تزئین کنید.