تمرینات بهبود روابط زوج ها

بدون ارتباط، هر رابطه ای محو خواهد شد. همه می دانیم که یک رابطه سالم به دلیل پایه و اساس آن، مثل احترام، اعتماد، عشق و ارتباط موثر است. اگر می خواهید همسرتان را بهتر درک کنید، تمرینات برای تقویت ارتباط برای زوج ها ضروری است. این یکی از عناصر کلیدی برای داشتن یک رابطه سالم است. تمرینات بهبود روابط زوج ها می تواند تفاوت زیادی در نحوه برقراری ارتباط بین آن ها ایجاد کند. با ارتباط بهتر، درک بهتر و رابطه هماهنگ تری خواهید داشت.

تمرینات بهبود روابط زوج ها

زوج‌ ها چگونه می‌توانند ارتباطات خود را تقویت کنند؟

اولین قدم در انجام تمرینات زوج ها برای بهبود ارتباطات، تمایل به انجام آن است. باید بخواهید که بتوانید آن را به درستی انجام دهید. حس نکنید که تحت فشار هستید و امید خود را از دست ندهید. زیرا این تمرینات برای بهبود ارتباطات انجام می شود. حقیقت این است که یک پایه محکم، مانند ارتباط زوجین، چیزی است که شما باید روی آن کار کنید. که این وضعیت در طول سال ها، یا تقویت می شود یا کاهش می یابد. در مورد چگونگی بهبود ارتباطات خود به عنوان یک زوج بیشتر بخوانید.

چرا تمرینات ارتباطی برای زوجین مهم است؟

دانستن تمرین های مختلف برای بهبود ارتباطات در یک رابطه بسیار مهم است زیرا به ما کمک می کند:

 • مشکلات درون رابطه را حل کنید
 • رویکرد مناسب برای رفع آن ها و پیدا کردن راحل مناسب
 • در جایی که احساس راحتی می کنیم ارتباط بیشتری داشته باشیم
 • سبک های ارتباطی سمی مانند فریاد زدن و سرزنش را ترمیم یا حذف کنید
 • از این ارتباط به عنوان یک مثال سالم برای فرزندانتان استفاده کنید و با خانواده و دوستان خود ارتباط بهتری برقرار کنید

تمرینات ارتباطی برای زوج ها می تواند همه این ها و حتی بیشتر را برای زندگی مشترک شما انجام دهد.

4 تمرین ارتباطی قدرتمند برای زوج ها

فعالیت های ارتباطی برای زوج های متاهل تمرین هایی است که زوج ها می توانند برای بهبود نحوه گفتگو با یکدیگر انجام دهند. تمرین‌های ارتباطی قدرتمند و قاطعانه برای زوج‌ها می‌تواند کمک زیادی به ایجاد یک ازدواج شاد و سالم داشته باشد. با انجام این فعالیت ها، مهارت های ارتباطی افزایش می یابد و همسران یاد می گیرند که یکدیگر را درک کنند. زیرا کلمات قابل درک است، با صحبت با همسر خود می توانید یکدیگر را بهتر درک کنید و احساس شریک زندگی بیشتر درک کنید.

تمرینات بهبود روابط زوج ها

هدف از نکات ارتباطی برای زوج ها، برقراری مجدد ارتباط عمیق است. از طریق این 4 تمرین ارتباطی، خواهید فهمید که کدام یکی از این روش ها برای زندگی شما مناسب است تا از آن استفاده کنید. و به بهبود رابطه خود کمک کنید.

گفتگوهای آرامش بخش کنار آتش

گفتگوی دوستانه با یک شخص مقابل آتش یا شومینه آرامش بخش است. این نماد گرما، گشاده رویی و فضای آرامش بخش برای صحبت ایجاد می کند. این روش یکی از بهترین فعالیت های ایجاد ارتباط برای زوج هایی است که می خواهند تفاوت ها را کنار بگذارند و فقط روی چیزهایی که دوست دارند، تمرکز کنند. ابتدا با صحبت کردن، پیوند خود را تقویت کنید. درباره دوران کودکی ‌تان، غذای مورد علاقه ‌تان و خیلی چیزهای دیگر صحبت کنید. به آن به عنوان یک مکالمه “ایمن” یا گرم کاری قبل از پیوند عمیق ازدواج فکر کنید.

احساسات خود را به اشتراک بگذارید

یکی دیگر از تمرینات ارتباطی برای زوج ‌ها که باید در آن افراط کنند، به اشتراک گذاشتن احساساتشان است. برای بسیاری، شاید به اشتراک گذاشتن احساسات راحت نباشد. شاید سال ها طول بکشد تا آن دو به راحتی احساسات خود را به اشتراک بگذارند. برای تشویق و تقویت پیوند خود، به دور از دیگران دو نفری خلوت کنید و در مورد درونی ترین احساسات و جنبه آسیب پذیر خود با یکدگیر صحبت کنید.

این کار به درک شریک زندگی شما کمک می کند و پیوند ازدواج شما را قوی تر می کند. یادگیری و رعایت تمرین‌ های ارتباطی زوج‌ ها می‌تواند به زوج‌ ها در برخورد با مسائل حساس کمک کند. گاهی اوقات ارتباط ضعیف سبب محدود کردن توانایی شما برای رویارویی با مسائل رایج است. تمرینات ارتباطی زوج ها بهترین راه برای ایجاد و حفظ یک رابطه عالی است.

ارتباطات به نوبت انجام می شود

یکی از درسی هایی که ما باید در مورد ارتباط موثر بگیرم، این است که باید به نوبت رفتار کنیم. این روش تمرینی به این موضوع می پردازد. یک تایمر بگیرید و آن را روی 3-5 دقیقه تنظیم کنید، سپس انتخاب کنید که چه کسی اول صحبت کند. اکنون، تایمر را روشن کنید و بدون وقفه شروع به صحبت کنید. همسر شما نمی تواند صحبت کند زیرا هنوز نوبت او نرسیده است. آن ها می توانند از علائم غیرکلامی برای نشان دادن تصدیق، درک و همدلی استفاده کنند. این روش به زن و شوهر یاد می دهد تا به زمان داده شده به همسر خود احترام بگذارند و در حالی که منتظر نوبت خود هستند، گوش دهند. همچنین نشان دهنده احترام است. وقتی تایمر خاموش شد، آن را برای نفر بعدی تنظیم کنید و بگذارید او هم حرف هایش را بزند.

تمرینات بهبود روابط زوج ها؛ به چشمان یکدیگر نگاه کنید

ممکن است این تمرین را با کمک یک درمانگر نیز انجام داده باشید، اما شما می توانید این روش را به راحتی در خانه نیز انجام دهید. دو صندلی بگیرید و آن ها را رو به روی هم قرار دهید. مطمئن شوید که در اتاقی بدون عوامل حواس پرتی هستید. از شریک زندگی خود بخواهید که بنشیند. به مدت پنج دقیقه، صحبت نکنید فقط بنشینید، رو به روی یکدیگر قرار بگیرید و مطمئن شوید که به چشمان یکدیگر نگاه می کنید. این روش از هر دو طرف می خواهد تا برای 5 دقیقه افکار خود را تنها با تماس چشمی به همدیگر منتقل کنند.

بدون انجام هیچ کاری و بدون ارتباط کلامی. به شریک زندگی خود نگاه کنید. چی میبینید؟ چه احساسی دارید؟ آن چه را که احساس کردید، آن چه را که در چشمان شریک زندگی خود دیدید و آن چه را که از طریق این تجربه آموختید، با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

در این جا چند تکنیک ارتباطی دیگر برای زوج ها نیز آورده شده است:

 • همزمان با همسرتان صحبت نکنید و گوش کنید تا بفهمید و واکنش نشان دهید
 • هدف نهایی را در ذهن خود از دست ندهید. برای ایجاد یک پیوند عشقی قوی و عدم شکستن آن، ارتباط برقرار کنید
 • مراقب زبانتان باشید، از نام بردن خطاهای گذشته و حال خودداری کنید
 • هنگام برقراری ارتباط، سعی کنید ترس ها، اهداف، ارزش ها و رویاهای یکدیگر را بشناسید. و درباره شخصیت یکدیگر بیشتر بدانید.

تمرینات بهبود روابط زوج ها؛ این روش امتحان کنید:

 • گوش دادن فعال و بدون وقفه
 • برقراری تماس چشمی
 • بغل کردن و در آغوش گرفتن یکدیگر
 • اختصاص زمان برای بررسی رابطه خود به شکل هفتگی

تمرینات ارتباطی برای زوج‌ ها می‌تواند به رفع مشکلات ارتباطی در ازدواج و نکاتی برای تسهیل ارتباط موثر بین زوج ‌ها کمک کند. این تمرین ‌های ارتباطی برای زوج ‌ها به شما این امکان را می‌دهد که از سطح جدیدی از درک و پیوند قوی ‌تر لذت ببرید. برای کمک بیشتر به ایجاد ارتباطی سالم تر به متخصص مراجعه کنید تا مشکلات عمیق رابطه را حل کنید.