مردان عاشق یا کنترل گر
فهرست محتوا پنهان

آیا کنجکاو هستید که چرا یک مرد از شما محافظت می کند؟ سپس به خواندن ادامه دهید. یک پسر به دلایل مختلف سعی می کند از شما محافظت کند و حس مسئولیت می کند. فقط کافی است به رفتار او توجه کنید تا فرق بین محافظت و کنترل گری را بدانید. وقتی مردی مراقبت یک زن باشد به او حق انتخاب می دهد بدون این که او را محدود یا کنترل کند. به دنبال نشانه های مردان عاشق یا کنترل گر باشید.

دانستن نشانه هایی که یک مرد از شما محافظت می کند بسیار مهم است. زیرا این به شما کمک می کند آن را از کنترل گری متمایز کنید.

معنای مراقبت مرد از شما چیست؟

جدا از این که از شما محافظت می کند، آیا می خواهید نشانه های دیگری را بدانید که نشان دهنده دوست داشتن او است؟ یک مرد اگر شما را دوست داشته باشد می تواند از شما محافظت کند. اگر چنین نیست چرا باید به خود زحمت حمایت و مراقبت از شما را بدهد؟

مردان عاشق یا کنترل گر

فرهنگ لغت کمبریج “محافظت کننده” را این گونه تعریف می کند: کسی که از فردی در برابر انتقاد، آسیب و خطر مراقبت می کند یعنی دوستش دارد. در این مورد زبان بدن مردان متفاوت است، اما برخی از آن ها در هر مردی مشابه است. این نشانه ها یعنی مردی شما را دوست دارد:

– راه رفتن در کنار شما

– تمام تمرکز شان روی شما است

– در حین مکالمه به سمت شما خم می شوند

– هنگام راه رفتن در اماکن عمومی دست یا کمر شما را می گیرند

– از بیرون پیاده رو و نزدیک تر به جاده راه می روند

20 نشانه که یک مرد مواظب شما است

ممکن است تشخیص علائم مردی که مراقب شما است، دشوار باشد. اما اگر نخواهید در مورد آن بیشتر بدانید ممکن است فرق یک مرد عاشق با یک مرد کنترل گر را متوجه نشوید.

 1. مرد همیشه با شما همراه است

تفاوت قابل توجهی بین مرد عاشق و کنترل گر این است که مرد کنترل گر مرتبا با شما تماس می گیرد و وانمود می کند به شما علاقه دارد. در حالی که مدام در حال چک کردن شما است. به دنبال این است که سر از کار و زندگی شما درآورد. اما اگر تماس او فقط به زنگ خلاصه نمی شود تا آمار شما را بگیرد، بلکه کنار شما به اتفاقات خوشایند و ناخوشایند زندگی شما واکنش نشان می دهد، یعنی مردی است که می خواهد از شما مراقبت کند. وقتی مشکلی دارید از شما حمایت می کند یا راه حلی پیدا می کند. همیشه روزهای مهم زندگی شما را به یاد دارد.

 1. تا رسیدن به خانه همراه شما است

مردی که شما را دوست دارد و از شما محافظت می کند، شما را تا رسیدن به خودرو یا خانه تان همراهی می کند. چه روز یا شب، اولویت او اطمینان از رسیدن شما به خانه است. این یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد که او مراقب شما است. اگر مردی علاقه ای به رساندن شما به خانه، به خصوص شب هنگام، ندارد، به این معنی است که زیاد هم به شما علاقه ندارد.

 1. می خواهد از سالم رسیدن شما مطمئن شود

بعد از یک شب بیرون رفتن با دوستان یا یک رویداد کاری، او با شما تماس می گیرد تا مطمئن شود که سالم به خانه رسیده اید. یا به شما می گوید وقتی به خانه رسیدید با او تماس بگیرید. حالا فرق یک مرد کنترل گر یعنی فقط می خواهد بداند چه ساعتی به خانه رسیده اید یا پس از جدایی از او چرا دیر به خانه رسیده اید. در حالی که مرد مراقب فقط می خواهد بداند شما سالم رسیده اید تا خیالش راحت شود.

 1. مردان عاشق یا کنترل گر؛ او از شما دفاع می کند

یکی از نشانه هایی که یک مرد از شما محافظت می کند این است که همیشه آماده دفاع از شما است. یک مرد مراقب اگر بفهمد در خطر هستید، حاضر است همه چیز را رها کند تا شما را نجات دهد. نگرش حس مراقب بودن فراتر از آسیب های جسمی است زیرا آسیب عاطفی نیز وجود دارد. اگر در هر شرایطی مورد آزار و اذیت کلامی یا تهدید قرار گرفتید، او از شما محافظت خواهد کرد. او شما را دوست دارد و تحمل نمی کند کسی به شما صدمه بزند.

وقتی مردی می‌خواهد از شما محافظت کند، از هیچ کاری دریغ نمی کند، نه به این دلیل که احساس می‌کند نمی‌توانید از خودتان دفاع کنید، بلکه به این دلیل که می‌خواهد در کنار شما باشد.

 1. به شما گوش زد می کند کار خطرناکی انجام ندهید

یک مرد محافظ می خواهد شما بدانید که بخش مهمی از زندگی او هستید و نمی خواهد شما را از دست بدهد. هنگامی که شما درگیر فعالیت های خطرناکی می شوید او در تلاش است شما را از انجام آن پشیمان کند. چون فقط مواظب و نگران شما است.

وقتی دقت کنید متوجه خواهید شد که شما را مجبور نمی کند کاری را انجام ندهید. بلکه فقط از معایب و حس خطر آنان صحبت می کند.

 1. به مردهای اطراف شما حسادت می کند

کمی حسادت در هر رابطه ای سالمی وجود دارد. این نشان دهنده احساسات او نسبت به شما خواهد بود و نشان می دهد که حس ترس از دست دادن شما را دارد. باز هم دقت کنید این حس حسادت در مردان کنترل گر و کسی که شما را دوست دارد نیز فرق می کند. مرد کنترل گر شما را از همه مردها دور می کند. در حالی که مرد عاشق آن قدر به شما محبت می کند که هرگز کسی را جای او تصور نکنید.

 1. مردان عاشق یا کنترل گر؛ با شما صادق است

وقتی یک مرد محافظ متوجه می شود که یکی از دوستان شما قصد بدی نسبت به شما دارد، به آرامی و منطقی به شما اطلاع می دهد. توصیه او این است که به ارتباط خود  با چنین فردی دقت کنید و با مشاهده عمل کرد آن شخص از نزدیک، تصمیم بگیرید. هدف او فقط مراقبت از شما است.

 1. از شما می خواهد سلامتی تان در اولویت باشد

گاهی اوقات ممکن است درگیر مدرسه یا کار شویم. تا حدی که خودمان را فراموش می کنیم و یادمان می رود به سلامت روح و جسم خود توجه کنیم. اما نگران نباشید، مردی که شما را دوست دارد و از شما محافظت می کند به شما یادآوری می کند که گاهی سرعت را کم کنید و به خودتان هم توجه کنید. او به شما کمک می کند تا نفسی تازه کنید و سلامت خود را در اولویت قرار دهید.

 1. در تلاش تامین نیازهای شما است

این جمله فراتر از خریدن چیزهای عجیب و غریب است. در واقع توجه به نیاز های بسیار کوچک و ناچیز شما است و آن چیزهایی که دوستش دارید، می باشد. یک مرد محافظ ‌ تمام تلاش خود را می کند تا به نیازهای شما رسیدگی کند. هدف او این نیست که مسئولیت زندگی شما را به دست بگیرد یا این حس را القا کند که نمی توانید کارهای خود را انجام دهید. در عوض، او فقط به دنبال این است که هر طور که می تواند باری از دوش شما بردارد.

 1. مردان عاشق یا کنترل گر؛ وقتش را صرف شما می کند

مردی که شما را دوست دارد و از شما محافظت می کند، وقت خود را برای شما می گذارد. او بدون در نظر گرفتن جدی بودن یا نبودن موضوع از کنار شما بودن دریغ نخواهد کرد. او نه تنها با حرف، بلکه از طریق اعمال و احساسات خود نیز این را به شما می فهماند.

 1. نمی خواهد با مشکلاتش شما را اذیت کنند

در حالی که ارتباط متقابل در یک رابطه سالم وجود دارد، اما او نمی خواهد شما را با مشکلاتش نگران کند. او ممکن است از مشکلاتش با شما صحبت کند، اما اجازه نمی‌دهد مشکلاتش را به دوش شما بی اندازد.

 1. مردان عاشق یا کنترل گر؛ ترس شما را کم می کند

وقتی حس کنید تنها نیستید، حس ترس شما کم خواهد شد. از این گذشته، هیچ کس نمی خواهد احساس تنهایی و ترس کند. یک مرد محافظ به شما اطمینان می دهد که تنها نیستید و می توانید به او تکیه کنید. این کار سبب کاهش ترس و افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

 1. تشویق می کند تا روحیه خود را تقویت کنید

اگر مردی که عاشق شما است بفهمد که نمی تواند از لحاظ روحی به شما کمک کند، حتما شما را تشویق خواهد کرد تا به روانشناس مراجعه کنید. سلامت عاطفی و کلی شما اولویت اوست و او احساسات شما نادیده نخواهد گرفت. بنابراین چه به درد و دل نیاز دارید یا روان پزشک او شما را همراهی خواهد کرد.

 1. می خواهد به دنیا بفهماند با شما است

او دوست دارد شما را نزدیک خود نگهدارد، نه فقط برای این که مطمئن شود ایمن هستید، بلکه دلیل آن لذت از همراهی شما در درون او است. اگر دست او دور کمر شما است یا دست شما را گرفته به این معنی نیست که می ترسد بروید. بلکه نشان دادن احساسات خود به شما و بیان آن به جهان است که شما کنار هم و برای هم هستید.

 1. مردان عاشق یا کنترل گر؛ تشویق می کند مستقل باشید

اگر مردی شما را دوست دارد تلاش می کند به موفقیت های بیش‌تری دست پیدا کنید. و مستقل عمل کنید.  یکی از نشانه هایی که یک مرد از شما محافظت می کند، اشتیاق او برای مراقبت از شما و اطمینان از دستیابی به رویاهای تان است. مردی که احساسی به شما ندارد، اهداف شما هم برای او اهمیتی ندارد. شما را تشویق نمی کند که مستقل باشید. در عوض، او به دنبال کنترل تمام جنبه های زندگی شما خواهد بود.

 1. وقتی بیمار هستید از شما مراقبت می کند

یک مرد محافظ وقتی شما مریض هستید، فقط حال شما را نمی پرسد. در عوض، او به شما سعی می کند از شما مراقبت کند و مطمئن شود که برای بهبودی شما تمام تلاش خود را کرده است. این یعنی برای شما غذا آماده می کند، دارو می خرد یا شما را به مطب پزشک می برد. یک مرد محافظ نمی خواهد تا بهبودی کامل شما زیاد خود را خسته کنید.

 1. مردان عاشق یا کنترل گر؛ در روزهای سخت با شما است

یک مرد محافظ زمانی به قدرت شما تبدیل می شود که هیچ چیزی در دست نداشته باشید اما او باشد. هنگامی که روز سختی را سپری می کنید، او آن جاست تا با کلمات دلگرم کننده خود به شما انرژی بدهد و روز شما را روشن کند. یک مرد محافظ همیشه در دسترس خواهد بود تا لبخندی بر لبان شما بکارد و اطمینان بدهد که همه چیز درست خواهد شد.

 1. از این که شما را از دست بدهد، می ترسد

مردی که از شما محافظت می کند، نمی خواهد شما را از دست بدهد. از این رو، او تلاش خواهد کرد تا شما را ایمن نگه دارد. او کیلومترها را طی خواهد کرد تا مطمئن شود حال شما خوب است. همیشه مشتاق است که با شما وقت بگذراند. او می خواهد فقط مال او باشید، زیرا نمی خواهد شما را از دست بدهد.

بنابراین، نشانه‌هایی که یک مرد از شما محافظت می‌کند، نشان می‌دهد که یک مرد شما را دوست دارد. اکثر پسرها تمایل دارند از شخصی که دوست دارند محافظت کنند. بنابراین آن ها می خواهند از شما در برابر آسیب محافظت کنند و اطمینان حاصل کنند که شما شاد و ایمن هستید. با این حال، اگر احساس خوبی نداشتید و سبب ناراحتی شما شد، در بیان احساسات خود به او تردید نکنید. او حتما قبول خواهد کرد زیرا هیچ چیز بیشتر از خوشحالی شما برای او مهم نیست.

بیشتر بخوانید:

راهکارهای عالی برای موفقیت در کار: چگونه کارهای دلخواه را با موفقیت انجام دهید؟

۱۰ نکته موثر در کسب و کار برای موفقیت و دستیابی به اهداف

شکوفایی کسب و کار: کارگران شاد عامل اصلی موفقیت کسب و کارها هستند!

کلید موفقیت در زندگی: ۵ راهکار موثر برای رسیدن به موفقیت در زندگی

موفقیت در کسب و کار: ۵ راهکار ساده جهت توسعه شخصیتی در محل کار

۵ بهترین زبان بدن برای مصاحبه کاری که کمک تان می کند موفقیت آمیز عمل کنید

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *