سرماخوردگی یا کرونا

سرماخوردگی یا کرونا: علائمی مانند تب یا از دست دادن بویایی – که از مشخص ‌ترین نشانه‌ های ویروس در شروع همه‌گیری محسوب می‌شود – در حال حاضر از کمترین علائم گزارش در میان مبتلایان است. بر اساس یافته های جدید پزشکی، گلودرد ممکن است علامت اصلی باشد که نشان می دهد فردی مبتلا به کووید-19 شده است.

بر اساس مطالعه جدید، شایع ترین علائم کرونا سردرد و انسداد بینی است. در شروع همه‌گیری، علائمی مانند تب یا از دست دادن بویایی از مشخص‌ترین علائم ویروس در نظر گرفته می‌شد. اما اکنون آن ها جزو کم رنگ ترین و کم ترین علائم این ویروس گزارش شده اند.

این مطالعه همچنین سرفه، صدای خشن و گرفته، عطسه، خستگی و دردهای عضلانی را به عنوان علائم رایج ذکر کرده اند.

به گفته پروفسور تیم اسپکتور، یکی از بنیانگذاران علمی Zoe و دانشمند اصلی در مطالعه Zoe Health Study، گفت که این ویروس “هنوز هم در بین مردم شایع است”.

او گفته: به حدی که اگر در حال حاضر علائمی شبیه سرماخوردگی داشته باشید، تقریبا دو برابر بیشتر از سرماخوردگی احتمال ابتلا به کووید وجود دارد.

پروفسور اسپکتور گفته، از آن جایی که انواع مختلفی از کووید وجود دارد، مانند انواع اومکرون BA.2، BA.4 و BA.5، حتی افرادی که در گذشته مبتلا شده بودند نیز می توانند به آن مبتلا شوند.

سرماخوردگی یا کرونا؛ “بیش از حد باهوش” شدن ویروس

از طرفی دکتر دیوید نابارو، فرستاده ویژه سازمان بهداشت جهانی در مورد این ویروس، گفته است که این ویروس دائما در حال تکامل است و “بیش از حد باهوش” می شود. او به اسکای نیوز گفته که: “این ویروس قادر است دائما در حال تکامل و تغییر باشد. دلیل افزایش مبتلایان نیز همین است، او دوباره پیشرفت کرده و به نوع هوشمندانه تری تغییر کرده است.”

نوع پیشرفته ویروس کرونا می تواند از سیستم دفاعی بدن عبور کند. به همین دلیل است که تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

20 علامت کووید که در هفته گذشته که در بسیاری از آزمایش های افراد مبتلا به کرونا مثبت گزارش شده بود عبارتند از: گلودرد – 58 درصد، سردرد – 49 درصد، بندش بینی – 40 درصد، سرفه بدون خلط – 40 درصد، آبریزش بینی – 40 درصد، سرفه همراه با خلط – 37 درصد، صدای خشن – 35 درصد،  عطسه – 32 درصد، خستگی – 27 درصد، درد/درد عضلانی – 25 درصد، سبکی سر – 18 درصد،  تورم غدد گردن – 15 درصد، درد چشم – 14 درصد، بوی تغییر یافته – 13 درصد،  سفتی درد قفسه سینه – 13 درصد، تب – 13 درصد، لرز یا لرز – 12 درصد، تنگی نفس – 11 درصد، گوش درد – 11 درصد، از دست دادن بویایی – 10 درصد.

اکنون بسیاری از افراد با چنین علائم شبیه به سرماخوردگی رو به رو هستند. در حالی که این علائم نشان دهنده این که احتمالا به ویروس کرونا مبتلا شده باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *