تست هوش تصویری

خوانندگان عزیز به یک آزمون دیگر از بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه خوش آمدید. همان طور که از تصویر پیداست باید آن را تجزیه و تحلیل کنید. در این تست هوش تصویری حدس بزنید اگر فرد E سنگ را روی شیب رها کند، اول چه کسی خواهد مرد؟ این مسابقه سرگرم کننده مطمئنا عملکرد ذهنی شما را تقویت می کند!

ابتدا باید به خاطر داشته باشید که سنگ علیرغم شکل هلالی خود به طور معمول به سمت پایین می غلتد. همچنین، هنگام تجزیه و تحلیل، تمام فیزیک و زمین را در نظر بگیرید.

حالا به تصویر نگاه کنید، چه کسی می میرید؟

در اینجا پاسخ های احتمالی برای اینکه چه کسی در این معما می میرد وجود دارد:

تست هوش تصویری؛ سناریو اول: D و C

تست تصاویر

ممکن است D اول بمیرد. چون به وضوح از صحنه بالا به نظر می رسد E قصد کشتن D را دارد. اما اگر سنگ هلالی به پایین بیافتد و به تخته چوبی که C زیر آن خوابیده است برخورد کند چه؟ در این صورت ممکن است C هم بمیرد. (به شرطی که سنگ خیلی سنگین باشد.)

سناریو دوم: D، C و E

طبق پاسخ اول اگر D و C کشته شوند، به احتمال زیاد سنگ هلالی که توسط E رها شده به تخته چوب برخورد می کند. در نتیجه سبب می شود، سنگ دیگر روی تخته چوب به سمت بالا بپرد و به E برخورد کند. بنابراین، با رها کردن یک سنگ، D، C و E هر سه کشته می شوند. با این حال، این کار تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که سنگ اول به اندازه‌ای سنگین باشد که سنگ دیگر را به هوا پرتاب کرده بتواند.

سناریو سوم: D، C و B

تست هوش

ممکن است سنگ دوم روی تخته چوب به سمت بالا حرکت کند و به جای E به B برخورد کند. اگر این سناریو درست باشد، D، C و B کشته می شوند. اما دوباره این کار تنها در صورتی امکان پذیر است که سنگ به اندازه کافی سنگین باشد!

پاسخ تست هوش تصویری؛ سناریو چهارم: فقط D

تست هوش تصویری

فقط D و احتمالا C می میرند!

به خاطر داشته باشید که سنگ هلالی جرم برابر با سنگ روی تخته چوب ندارد. علیرغم اینکه هر دو سنگ قطر یکسانی دارند، بخش بزرگی از سنگ هلالی وجود ندارد. بنابراین، هنگامی که E سنگ هلالی را رها می کند، جرم کافی برای پرتاب سنگ بزرگ در آن سوی تخته چوب نخواهد داشت.

تنها فرد دیگری که احتمالا بمیرد C است، اما این اتفاق تنها در صورتی رخ خواهد داد که سنگ هلالی آنقدر سنگین باشد که تخته چوب را پایین بیاورد. اگر منطقی بررسی کنیم گزینه چهار درست است.

آیا درست حدس زدید؟ لطفا در کامنت ها به ما اطلاع دهید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به  جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *