آزمون های ذهن با تفکر و خلاقیت

تنها افرادی که از ضریب هوشی بالایی برخوردارند می توانند این آزمون ذهن را به درستی پاسخ دهند. شما باید سعی کنید لیوانی را که بیشترین آب را دارد شناسایی کنید. اما برای جالب تر شدن کار کوشش کنید این آزمون را در کمتر از 30 ثانیه انجام دهید. این آزمون ذهن برای کسانی است که از حل پازل ها و بازی های تحلیلی لذت می برند. بازی های فکری عمدتا نسخه پیچیده تری از معماها و پازل ها هستند. چون این آزمون های ذهن با تفکر و خلاقیت حل می شوند. در حین حل، کمی متفاوت و خارج از چارچوب تحلیل کنید. یعنی برای رسیدن به هدف باید پیش بین هر چیزی باشید.

کدام یک آب بیشتر داشت؟ یک ذهن هوشیار می تواند این معما را در عرض 30 ثانیه حل کند. شما باید تمام گزینه ها را به دقت تجزیه و تحلیل کنید.

به تصویر زیر نگاه کنید، کدام لیوان آب بیشتری دارد؟

کدام گزینه را انتخاب کردید ؟

نکته: وزن اجسامی را که داخل لیوان ها قرار دارند، تجزیه و تحلیل کنید.

آزمون های ذهن با تفکر و خلاقیت؛ جواب

کلید حل این آزمون در نظر گرفتن وزن اجسامی که در داخل لیوان های آب قرار گرفته اند است. در گزینه  A، یک قیچی، در گزینه B گیره کاغذ، در گزینه C پاک کن و در گزینه D یک ساعت قرار دارد. همچنین اگر با دقت به تصویر نگاه کنیم، سطح آب تمام لیوان ها یکسان است. بنابراین در این صورت، لیوانی که سبک ترین جسم را در داخل خود دارد، باید آب بیشتری داشته باشد. سبک ترین و کوچکترین جسم گیره کاغذ است.

آزمون ذهن خلاق

پس جواب آزمون گزینه B است.

استفاده از تفکر جانبی به شما کمک می کند تا در چنین آزمون ها، پاسخ ها را بدست آورید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به  جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.