موز با معده خالی

موز با معده خالی: در این مطلب به تحقیق متخصصان تغذیه و سلامت به مزایا و عوارض جانی خوردن موز با معده یا شکم خالی پرداخته ایم. میوه ای سرشار از پتاسیم.

غذاهای خاصی وجود دارند که خوردن آن ها با معده خالی توصیه نمی شود، در حالی که تعدادی دیگر با معده یا شکم خالی خیلی هم مفید است. موز دارای فواید زیادی از جمله محتوای بالای پتاسیم و فیبر است. که به رژیم غذایی و سلامت بدن ما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: مهم ترین عوارض مصرف لیموترش با نمک

باید در نظر داشته باشیم که صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است. بنابراین داشتن یک رژیم غذایی سالم، کلید انرژی و تندرستی بدن ما محسوب می شود.

در مورد موز

این میوه منبع عالی مگنیزیم و فاسفورس برای سیستم بدن ما می باشد. برعلاوه، حاوی ویتامین های A و C می باشد که به پیشگیری از سرماخوردگی و سایر بیماری ها کمک می کند.

در واقع، بسیاری از متخصصان تغذیه و سلامت می گویند، موز میوه ای است که نباید در رژیم غذایی از قلم انداخت. چون به بهبود عملکرد روده کمک می کند. بنابراین اگر برای رفتن به دستشویی مشکل دارید، این میوه می تواند به شما کمک کند.

موز با معده خالی؛ برخی از عملکردهای موز برای بدن:

  • بدن را از عوامل جانبی خارجی سم زدایی می کند
  • تسریع در کاهش وزن
  • افزایش انرژی
  • بازیابی وضعیت عضلات پس از یک تمرین شدید
  • بهبود سیستم ایمنی بدن
  • از بروز بیماری ها جلوگیری می کند

مزایا و معایب خوردن موز با معده خالی

از جنبه مثبت شروع می کنیم: موز سیستم هاضمه را بهبود می بخشد و از مشکلات یبوست  جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ مزیت شگفت انگیز ابریشم ذرت

برعلاوه، به دلیل داشتن ویتامین A و C، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. موز میوه ای با ارزش غذایی بالا و کم کالری است. چون در هر 100 گرم آن 90 درصد کالری وجو دارد در حالی که هیچ چربی ندارد.

منابع عالی پتاسیم

موز میوه ای سرشار از پتاسیم می باشد، ماده معدنی ضروری برای بدن ما. چندین کارکرد پتاسیم در بدن:

  • مسئول انقباض عضلانی است
  • احتباس مایعات را کاهش می دهد
  • سطح قند خون را متعادل می کند
  • با سدیم مقابله می کند

آب رسانی بدن با موز

این میوه باعث تقویت انرژی می شود، خصوصا برای شخص روزه دار حیاتی می باشد. چون در کنترول آب بدن نقش دارد. برعلاوه، وقتی با معده خالی خورده شود، به سرعت وارد معده و روده کوچک می شود. این امر جذب مواد مغذی آن را تسهیل می کند.

در نهایت، موز حاوی تریپتوفان، یکی از امینو اسیدهای ضروری برای تعادل سروتونین است. که از آن برای از بین بردن استرس، اضطراب، عصبی بودن و بی خوابی استفاده می شود.

موز با معده خالی؛ جنبه منفی

با وجود تمام این جنبه های مثبت برای سلامتی، متخصصانی وجود دارند که به این نکته اشاره می کنند: به دلیل 25 درصد محتوای بالای قند آن، نباید موز را با معده خالی مصرف کنیم. چون اثرات منفی دارد.

همچنین آن ها بیان می کنند، انرژی حاصله از موز با معده خالی زودگذر است. «که باعث می شود شما بلافاصله پس از خوردن آن احساس خستگی و گرسنگی کنید.»

مطالب مرتبط:

فواید فلفل تند برای سلامتی و شادی

فواید پوست لیمو برای پوست، مو و کاربرد آن در خانه داری

۵ مزیت بی نظیر عدس برای سلامتی + عوارض جانبی

۱۰ مزیت جعفری: از کاهش وزن گرفته تا سلامت چشم ها