معمای تصویری

در این بازی هوش معمای تصویری سعی کنید حدس بزنید کدام گیلاس اول پر خواهد شد. آنانی که از ضریب هوشی بالای برخوردارند می توانند این معما را در 30 ثانیه یا کمتر از آن حل کنند. شما چطور، آیا شما ضریب هوشی بالا دارید؟

اگر دوست دارید در اوقات فراغت خود معماها و پازل های ذهنی را حل کنید، پس به جای درستی آمده اید. برای حل چنین معماهایی باید از دقت و هوش تان استفاده کنید. امروز بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه یک معمای جالب را برای شما آماده کرده است. شما باید حدس بزنید ابتدا کدام گیلاس پر می شود.

معما تصویری جذاب

بیشتر بخوانید: آزمون ذهن؛ آیا در تست هماهنگی مغز و چشم موفق می شوید؟

به تصویر نگاه کنید؛ ابتدا کدام لیوان پر می شود؟

در قدم اول برای حل این معما نهایت تلاش خود را به خرج دهید. اگر احساس کردید نیازمند کمک هستید به نکات زیر توجه کنید.

نکته: به کانال های ارتباطی موجود میان گیلاس ها توجه کنید. به تمام آنها نگاه کرده و جریان ها را دنبال کنید که آب از طریق آنها به کدام یک می ریزد.

پاسخ این معمای تصویری: 

خوب بیایید فکر کنیم برای حل این معما باید چه کاری را انجام دهیم. ما باید با دقت تمام به مسیرهای آب نگاه کرده و اتصالات به گیلاس ها را مشخص کنیم:

آب ابتدا در لیوان 1 می رود و قبل از اینکه پر شود به شیشه 3 می ریزد. از لیوان 3 به شیشه 7 جریان نمی یابد ـ چون مسدود هست ـ به همین ترتیب سعی می کند به شیشه 6 برود. اما دهانه شیشه 6 مسدود شده است. بنابراین ابتدا شیشه 3 را به طور کامل پر می کند.

در معمای تصویری امروز:

در نتیجه، پاسخ معما لیوان 3 هست. ابتدا لیوان شماره 3 پر می شود. امیدواریم از این معما لذت برده باشید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به  جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.

مطالب مرتبط:

آزمون بینایی؛ کمتر از ۲۰ ثانیه ۱۶ دایره این تصویر را پیدا کنید؟

در آزمون ذهن؛ کدام زرافه با بقیه متفاوت است؟

آزمون دقت؛ اگر در کمتر از ۳۰ ثانیه چهره ها را یافتید، یکی از دقیق ترین ها هستید!