آزمون گربه یا گوزن

تام هیکس یک آزمون دقت در دید را در صفحه تویترش منتشر کرد. که در رسانه های اجتماعی خیلی مشهور شده. او می‌گوید نظر به نحوه عملکرد مغز (چپ یا راست)، گربه یا گوزن را در این الگوی تصویری خواهید دید. آزمون گربه یا گوزن، یک آزمون ذهن حیرت انگیز است. حیوانات پنهان شده در تصویر برای آزمایش چشم و مغز شما کافی است.

آزمون گربه یا گوزن 

مطلب مرتبط: آزمون ذهن؛ شغل رویایی شما چیست؟

هیکس ادعا می کند این آزمون نظر به عملکرد مغز شما طراحی شده ست. یعنی نظر به چپ یا راست بودن مغز شما گربه یا گوزن را می بینید. اگر به تصویر با دقت نگاه کنید یا هر یک از قسمت های آن را بزرگ و کوچک کنید، حیوانات ناپدید می شوند.

این یک آزمون ذهن گیج کننده است. بخشی از تصویر، فقط یک توهم است که توسط مغز شما ایجاد می شود. اگر روی هر یک از ویژگی ها زوم کنید، توهم ناپدید می شود.

برای شما: تست شخصیت شناسی؛ آیا گربه از پله ها بالا می رود یا پایین؟

حالا به تصویر دقت کنید، می توانید با ذخیره کردن یا اسکرین شات کردن تصویر به آن زوم کرده و بهتر ببنید

چه می بینید؛ گربه یا گوزن؟

کاربران اینترنتی که این پازل را مشاهده کردند، نتایج بسیار متفاوتی در مورد حیوانات پنهان شده دارند. بعضی از آنها گفته اند فقط گربه را دیدند، برخی دیگر فقظ گوزن اما عده­ای هم ادعا کردند هر دو را دیدند. شما چطور ؟

به هر حال، هیکس نگفته چه حیواناتی به کدام سمت مغز مربوط می شود.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت شناسی مکعب؛ همه چیز را در مورد خود خواهید فهمید اگر صادقانه این تست را انجام دهید

اگر مغز شما چپ‌گرا باشد، منطقی‌تر و تحلیل‌گراتر و اگر راست‌گرا باشد، خلاق‌تر هستید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به  جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.