آموزش بخور صورت در خانه

اکثر افراد برای بخور صورت به دنبال فرصت و یک زمان برای رفتن به سالن زیبایی می‌گردند. در حالی که شما می‌توانید این کار را در خانه نیز انجام دهید. زیرا اگر شما بخواهید در طول روز آرایش شما روی صورت دوام بیشتر داشته باشد، باید قبل از آن بخور انجام دهید. برای این که بتوانید بخور صورت را درست انجام دهید آموزش بخور صورت در خانه به شما کمک خواهد کرد.

پنج تا ده دقیقه بخور می تواند به باز شدن منافذ و آماده سازی پوست شما کمک کند. دادن بخار آب به صورت در خانه، می‌تواند به خلاص شدن از منافذ شما از آلودگی و سموم کمک کند. پوست شما را نرم کند و آن را برای سرم ‌ها، اسانس‌ ها، مرطوب‌کننده‌ ها، ماسک ‌ها و موارد دیگر آماده کند. آیا علاقه مندید که یاد بگیرید چگونه یک بخار آب الهام گرفته از آبگرم می‌تواند به سلامت پوست شما کمک کند؟ به خواندن ادامه دهید و برای داشتن پوستی شفاف و زیبا امتحان اش کنید.

نکاتی برای آرایش صورت با بخور خانگی

نکته 1: قبل از آرایش، صورت خود را بخور دهید

چه در خانه باشید و چه در وان پر از آبگرم، همیشه قبل از آرایش صورت خود را بخور دهید، نه بعد از آن. بخور دادن صورت قبل از آرایش،  پوست شما را آماده می‌کند تا مواد مفید محصولات مراقبت از پوست، جذب صورت شما شود. از سرم‌ها و ماسک‌ها گرفته تا مرطوب‌کننده‌ها، پوست شما را آماده جذب این مواد می‌کند. در حالی که بخور کردن بعد از آن می‌تواند به طور بالقوه همه آن ها را بشوید.

نکته 2: مقدار زیادی آب بنوشید؛ آموزش بخور صورت در خانه

آب زیاد بنوشید و از نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید. این قانون به ویژه هنگام بخور کردن در وان آبگرم مهم است، اما می تواند در مورد بخور صورت خانگی نیز اعمال شود. اتاق‌های بخار به طور طبیعی باعث تعریق شما می‌شوند، که اگر آب کافی ننوشید یا مایعاتی بنوشید که باعث کم‌آبی بدنتان شود، می‌تواند منجر به کم‌آبی شود.

نکته 3: زمان سنج در دسترس داشته باشید

همیشه حداکثر پنج تا ده دقیقه صورت را بخور دهید.

راهنمای گام به گام بخور صورت در خانه

برای بخور آماده هستید؟ در این جا هفت مرحله آورده شده است که شما را در کل این فرآیند راهنمایی می کند.

نحوه بخور صورت در خانه

مرحله 1: پاکسازی و لایه برداری

قبل از این که صورت خود را بخور دهید، پوست خود را تا حد امکان تمیز کنید. موهای خود را به عقب ببندید. صورت خود را با یک شوینده ملایم لایه بردار که می تواند آرایش، آلودگی، ناخالصی ها و تجمع سلول های مرده پوست را از بین ببرد، بشوید.

مرحله 2: بخور را آماده کنید؛ آموزش بخور صورت در خانه

یک قابلمه کوچک یا کاسه آب را در مایکروویو یا روی اجاق به جوش بیاورید. شما فقط به چند فنجان آب نیاز دارید. وقتی آب کاملا داغ شد آن را با احتیاط به ظرف سرامیکی منتقل کنید و اجازه دهید کمی خنک شود. در مورد این که از چه نوع آبی استفاده کنید، آب لوله کشی مناسب است. همچنین می‌توانید از آب مقطر یا چشمه نیز به جای آب لوله کشی می‌توان استفاده کرد.

مرحله 3: روغن های ضروری تقویت پوست را به آب اضافه کنید

برای تقویت بخور صورت، روغن های ضروری را به آب خود اضافه کنید. روغن‌های ضروری می‌توانند رایحه‌ای آرامش‌بخش به ارمغان بیاورند و بخار صورت شما را لذت‌بخش‌تر کنند. سه تا پنج قطره از یک اسانس نیز کافی است. قبل از بخور کردن صورت خود، در مورد تجربه آروماتراپی که می خواهید داشته باشید، تصمیم بگیرید.  اسانس های مناسب را انتخاب کنید:

برای احساس نشاط: اسانس های معطر مرکبات

  • اگر می‌خواهید احساس آرامش کنید: اسانس اسطوخودوس یا بابونه
  • برای احساس نشاط: اسانس گل رز
  • برای گرفتن نتیجه بهتر از بخور صورت: روغن اکالیپتوس

مرحله 4: صورت خود را بخور دهید

صورت خود را روی کاسه یا ظرف با حدود 12 اینج فاصله نگهدارید. یک ملحفه یا حوله را روی سر و شانه های خود بکشید تا یک فضای پر از بخار ایجاد کنید. به مدت پنج تا ده دقیقه (دیگر) دم و بازدم را به آرامی انجام دهید و اجازه دهید بخار گرم و تسکین دهنده به صورت شما برخورد کند. برای جلوگیری از تحریک چشمانتان، آن ها را ببندید. اگر لحظه ای احساس ناراحتی کردید، حوله را بردارید و بخور را متوقف کنید.

مرحله 5: پس از بخور از ماسک استفاده کنید

پس از بخور کردن، پوست خود را با ماسک خاک رس یا پاک کننده دیگر شفاف کنید تا هرگونه ناخالصی و ضایعات اضافی را پاک کنید. شما حتما عاشق ماسک خاک رس شفاف کننده برای پوست های مستعد آکنه یا پاک کننده خواهید شد.

مرحله 6: از تونر استفاده کنید

پس از گذاشتن ماسک صورت بعد از بخور، یک تونر ملایم را با یک پد پنبه ای روی پوست خود بمالید. اگر پوست مستعد آکنه دارید، از تونرهای مناسب پوست خود استفاده کنید.

مرحله 7: یک تکه یخ را به تمام صورت و گردن خود بمالید

برای تضاد با گرمای هنگام بخور، از یخ استفاده کنید تا صورت خود را خنک کنید.

مرحله 8: پوست خود را مرطوب کنید؛ آموزش بخور صورت در خانه

همه روتین های مراقبت از پوست نیاز به آبرسانی دارند. برای پوست های نرمال تا خشک، به چیزی مغذی و در عین حال سبک توجه کنید، مانند کرم مرطوب کننده های آبرسان. اگر پوست چرب دارید، مرطوب کننده صورت برای پوست های چرب را امتحان کنید. که به حفظ رطوبت و در عین حال حفظ درخشش آن کمک می کند.

بخور صورت در خانه باید به صورت مداوم ادامه داشته باشد، نه مقطعی. حتما با متخصص پوست خود در مورد فرکانس مناسب برای پوست خود صحبت کنید.

مطالب مرتبط:

ترفند کانتور و هایلایت در فرم های مختلف صورت؛ راهنمای گام به گام

روش های خانگی موثر برای رفع موهای زائد صورت

فواید آب برنج برای پوست:نحوه استفاده از آب برنج برای داشتن صورتی درخشان

۱۰ درمان های خانگی برای کاهش قرمزی صورت

۱۱ درمان خانگی برای پوستی تمیز، بدون لک و درخشان

۱۲ بهترین درمان خانگی جوش سرسیاه که موثر و شگفت انگیز است!

۸ خاصیت بی نظیر پوست انار برای پوست، مو و سلامتی