استارتاپ های برتر جهان

یکی از استارتاپ های برتر جهان، زیپتو Zepto یک اپ/برنامه خرید مواد غذایی است. که سفارش شما را در 10 دقیقه تحویل می دهد. سفارشات خود را از میان هزاران اقلام مانند میوه­ها و سبزیجات تازه مزرعه، لبنیات و… با بهترین قیمت انتخاب کنید، بسته شما حدود 10 دقیقه بعد درب منزل­تان خواهد بود.

این استارت­آپ توسط دو نوجوان هندی تاسیس شده است. آنها 200 میلیون دلار را در دور سرمایه گذاری به کمک Y Combinator جمع آوری کردند، (دور سرمایه گذاری، دورهای تأمین مالی است که استارت­آپ ها برای جذب سرمایه  گذاری طی می کنند.) پس از راه اندازی تحویل 10 دقیقه ای در بازار تجارت سریع هند، آن ها ارزش شرکت شان را به 900 میلیون دالر رساندند.

استارتاپ های برتر جهان

بیشتر بخوانید: دانشجوی انصرافی هاروارد ارزشمندترین استارت آپ کره جنوبی را استارت زد

زیپتو در یکی از  اطلاعیه­های اخیرش اعلام کرد که سرمایه گذاران اولیه Nexus Venture Partners، Glade Brook Capital و Lachy Groom یکی از  سرمایه گذاران جوان در سیلیکون ولی، سرمایه گذاری های خود را افزایش داده اند که مجموعا به 360 میلیون دالر می رسد.

زپتو، برگرفته شده از واحد کوچک زمان است. که توسط دو دوست دوران کودکی، آدیت پالیچا Aadit Palicha و کایوالیا وهرا Kaivalya Vohra که از رشته کامپیوتر ساینس در دانشگاه استندفورد کالیفورنیا ترک تحصیل کرده. به هندوستان بازگشتند تاسیس شده است. آن ها به کارآفرینان تجارت الکترونیک تبدیل شده اند. ناگفته نماند هر دو 19 ساله هستند.

ویپتو 

وعده تحویل سفارشات در 10 دقیقه  باعث تحریک رقبای مانند دنزو تحت حمایت گوگل. بلنکیت تحت حمایت سافت بنک و سویگی با حمایت ناسپرس ال­تی­دی، شد. اینها برای مجذوب کردن خریداران در بازار خورده فروشی 1 تریلیون دالری هند با بازیگران و برندهای شناخته شده. چون آمازون و خدمات آنلاین فلیپکارت که توسط والمارت حمایت می شود، رقابت می کنند.

پالیچا مدیر اجرایی زیپتو در بیانیه ای گفت: درآمد زیپتو نسبت به فصل گذشته 800 درصد رشد کرده است. و براساس هر سفارش پنج برابر از هزینه هایش را کاهش داده است. تیم این استارت­آپ به 1000 نفر افزایش یافته و از فروشگاه های کوچک یا انبارهای تاریک مناطق متراکم شهر، مفاد بدست می آورد.

زیپتو حالا خدمات ارسال قهوه، چای و سایر خدمات کافه را در 10 دقیقه در مناطق مشخص شده شهر ببمئی تحت نام «زیپتو کافه» امتحان می‌کند.

بیشتر بخوانید: ایده های جالب استارتاپی که می توانند به کسب و کارهای موفق تبدیل شوند!