دشوارترین ورزش های جهان

اگر شما دنبال ورزشی هستید که قلب شما را به تند تپیدن وا می‌دارد. بدن شما را در معرض دردهای غیرقابل تصور قرار دهد یا عضلات­تان را به کشیدگی عضلات و درد دچار سازد. و اگر بطور کلی ورزشی بدن شما را به لحاظ فزیکی خسته بسازد، پس می توانیم آن را دشوارترین ورزش های جهان بنامیم.

بیشتر بخوانید: حقایق شگفت انگیز فوتبال چیست؟

10 دشوارترین ورزش های جهان:

1- ژیمناستیک؛ دشوارترین ورزش های جهان

در جهان ژیمناستیک دشوارترین ورزش سنجیده شده است. ورزشی که بیشترین تمرینات دشوار، چالش­ها، مصدومیت­ها و  ناامیدی را دارد.

این ورزش به سطح بالای انعطاف پذیری، توانایی، قدرت و تمرکز شدید ذهنی نیاز دارد. اگر شما از یک ورزشکار ژیمناستیک سخت­ترین مهارت هایش را بپرسید، اصطلاحات مانند: تعادل، چنبر شدن، حرکت حلقه­ای بروی میله و جهش/ پریدن از روی موانع را خواهید شنید.

بیشتر بخوانید: سخت ترین سال بیل گیتس: سال ۲۰۲۱ بدترین سال عمرم بوده است

2- از دشوارترین ورزش های جهان، شنا است

ورزش­های زیادی وجود دارد که یادگیری آنها دشوار است اما تعداد کمی از آنها دشوارتر از شنا است. شنا یکی از سخت­ترین ورزش های جهان، تاثیر چشم گیری روی سلامتی و قدرت بدنی شما دارد.

برای برخی ها شنا راهی ساده برای گذراندن بعدازظهر شان هست. و برای بقیه، ورزشی هست که به قدرت و استقامت غیر قابل تصوری نیاز دارد. شنا یکی از دشوارترین ورزش های است که نیاز به بیشترین قدرت بدنی دارد و یا یکی از آرامش بخش­ترین ورزش­های جهان به شمار می رود. این موضوع بستگی به این دارد که شما از چه کسی می پرسید.

3- رقص روی یخ، دشوارترین ورزش های جهان

این ورزش شباهت زیادی با اسکت روی یخ دارد اما این دو ورزش کاملا متفاوت اند. رقصندگان روی یخ با انجام دادن مانورهای مجذوب کننده و شگفت انگیزشان توانسته اند سبک جدیدی از اسکت روی یخ و در نهایت ورزش جدیدی را بوجود بیاورند. این ورزش از نظر فزیکی دشوار است. یک رقصنده­ی روی یخ نیاز به اسکت­های روی یخ، میله­های اسکی، پرش­ها، چرخش­ها و سخت­ترین پرش­ها در ورزش دارد، در حالی که یک جریان کامل/دوره را انجام می دهید که طولانی­ترین زمان را دربر می گیرد.

رقص روی یخ سریع­ترین ورزش روی یخ می باشد که از دو عنصر، سرعت و زیبایی ترکیب شده است. حرکت با آن سرعت شگقت انگیز بروی یخ و انجام دادن آن ترفندها  به اوج مهارت و وضعیت صحی ورزشکار وابسته است.

4- بوکس

بوکس یکی از قدیمی­ترین ورزش­های جهان است، تاریخی جالب و باشکوهی دارد. اما یکی از دشوارترین ورزش­های جهان می باشد.

این ورزش نیاز به توانایی جسمی زیاد، سرعت و قدرت دارد. همچنان برای اشخاصی که آمادگی لازم را ندارند، این ورزش می تواند آسیب جدی ایجاد کند. بوکس شامل مشت زدن که بیشتر در سر و صورت اصابت می کند می شود و انواع مختلفی از سبک­های مبارزه را دارد.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن با دوچرخه سواری: ۱۰ نکته خواندنی برای ورزش صبحگاهی

5- فوتبال آبی

از اولین بازی المپیک در سال 1900 فوتبال آبی یکی از اساسی­ترین بازی­های پنج گانه مدرن بوده است. بعد از توسعه ورزش­های پنج گانه مدرن در قرن 19 این ورزش از یک ورزش آبی ساده به یکی از دشوارترین ورزش­های فزیکی جهان تبدیل شد. این ورزش سریع­ترین ورزش بازی های المپیک محسوب می شود اما بسیاری از انسان­ها درباره این ورزش چیزی نمی دانند چون یک ورزش محبوب و تماشایی نیست.

فوتبال آبی به مهارت زیاد، قدرت بدنی، سرعت، سرسختی/پایداری و اراده­ی محکم نیاز دارد. تنها ورزشی است که نیاز به تنفس هوازی و ناهوازی دارد. قوانین و مقررات زیادی در آن برای رعایت وجود دارد و برخی از آنها حتی غیر قانونی و غیر ورزشی تلقی می شوند.

6- موتور کراس

این ورزش یک شکل محبوب از مسابقات رانندگی در مسیر خاکه می باشد که با استفاده از موتورسکلیت صورت می گیرد. نخستین بار این ورزش در سال 1909 از یک کلوب موترسکلیت سواری در انگلستان طی یک تست بوجود آمد.

موتور کراس یک ورزش خیلی دشوار است. رقبا در مسیرهای دشوار و پر پبچ و خم زمین های ناهموار حرکت می کنند و حرکات نمایشی مانند پرش از خندق و عبور از خط را انجام می دهند.  هر راننده ای می تواند در این ورزش شرکت کند اما شما باید یک موتورسکلیت وِیژه ای این ورزش را داشته باشید.

راننده ها در جلو یا عقب موتور می شنینند و از دستگیره­ها که به دو چرخ متصل است برای کنترل سرعت و تعین جهت استفاده می کنند. بیشتر به علت پرش ها از سراشیبی و فرودهای خطرناک منجر به آسیب های جدی و تصادفات می شود.

7- کشتی

کشتی یک ورزش رزمی می باشد که به عنوان یک ورزش تفریحی و همچنین یک ورزش فزیکی محسوب می شود.

World Wrestling Entertainment با نام تجاری WWE بزرگترین شرکت سرگرمی کشتی حرفه ای در جهان است.

شهرت جهانی کشتی ترکیبی از سختی و مقایسه آن با سایر ورزش­ها می باشد. این یکی از دشوارترین ورزش­های جهان است و مستلزم تمرین خیلی زیاد وقدرت بدنی می باشد، ویژ­گی های که این ورزش را در میان پیر و جوان محبوب ساخته است.

این ورزش دربردارنده مهارت های مانند: گرفتن، قفل کردن غضلات گردن، دست و پا…، پرتاب و زمین­گیر کردن ها هست.

8- کوه نوردی

برای کوهنوردی بدن شما باید آماده باشد چون شما باید بدون وقفه بالا بروید. همچنان این ورزش آزمونی برای تحمل و توانایی ذهنی است، حتی اگر وسایل درست برای این ورزش داشته باشید باز هم انجام این کار دشوار است.

برخی ها معتقد اند که کوهنوردی سخت­ترین ورزش جهان است. همچنان این ورزش معایبی هم دارد مانند: باید زمان زیادی را صرف تمرین کردن بگذرانید، یک ورزش پیچیده و خاص، احتمال آسیب های وحشتناک و درد خیلی شدید را نیز دارد.

اما مزایای کوهنوردی بیشتر ازمعایب آن است. شما را با دنیای بیرون از خانه و تلویزیون مرتبط می سازد، یک تمرین عالی است، با صدها نفر مربی و دوستان جدید همسفر خواهید شد و در نهایت این یک شیوه عالی برای کشف بیشتر ذهن و بدن خود است.

9- گاو سواری

اگر شما هرگز در یکی از مسابقات گاو سواری نبوده اید. پس شما یکی از سخت­ترین ورزش­های جهان را از دست داده اید. در ورزشی که شما برای ده ثانیه بر پشت گاو نر سوار می شوید، عرق زیاد در آن یک اتفاق طبیعی است. اگر شما به تمرینات شدید علاقه ندارید، احتمالا گاو سواری برای شما جذاب نیست.

در بسیاری از ورزش­ها قدرت بدنی کلید موفقیت است که گاو سواری از این امر مستثنا نیست. یک گاوسوار نیاز به مهارت و توانمندی زیادی برای دوام آوردن بر پشت گاو دارد. آن هم با سرعت 45 متر در ساعت می دود دارد.

10- فوتبال

بازیکنان فوتبال زمان زیادی را صرف تمرینات طاقت فرسا مانند دویدن می کنند. آنها باید سریع و قوی باشند تا عملکرد خوبی از خود در بازی نشان دهند. مانند بیشتر ورزش­ها، بازیکنان این ورزش باید در فرم عالی بدنی باشند. کریستیانو رونالدو نمونه و حاصل عالی از سخت تمرین کردن است. حتی امروزه با سن زیادی که دارد بهترین بازیکن فوتبال درجهان شناخته می شود.

امروزه فوتبال محبوب­ترین ورزش جهان است. همچنان ثابت کرده است که محرک قدرتمندی برای ایجاد تغییرات اجتماعی است. بعضی ها می گویند فوتبال آسان­ترین ورزش جهان است و برخی ها برعکس، به نظر شما چطور؟

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *