جالب ترین جقایق درباره هشتگ

امروزه هشتگ به یک پدیده برچسب گذاری اینترنتی در اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی تبدیل شه است. اما این نماد از کجا آمد و چگونه به یک اصطلاح روزانه تبدیل شد؟ این نماد کوچک چیزهای بزرگی را خلق کرده و دنیا را از طرق مختلف به هم متصل کرده است. در این مطلب 6 جالب ترین حقایق درباره هشتگ مورد بررسی قرار گرفته است. احتمالاً تاکنون از این حقایق بی خبر بوده اید. پس با خبرنامه همراه باشید.

استفاده از هشتگ  برای اولین بار در 23 آگوست 2007

جالب ترین جقایق درباره هشتگ

کریس مسینا ابتدا پیشنهاد کرد از هشتگ برای پیگیری مکالمات در توییتر استفاده کنید. او پیشنهاد استفاده از هشتگ ها را به جک_دورسی و دیگر بنیان گذاران توییتر داد، اما آنها آن را غیرهوشمندانه خواندند و آن را رد کردند.  او در زمان بدی به توئیتر این پیشنهاد را داد، چرا که آنها این ایده را چندان جدی نگرفته و این ایده خیلی زود فراموش شد. اما مسینا بدون توجه به اینکه آیا می تواند روندی را شروع کند، شروع به استفاده از هشتگ کرد. در نهایت، توانست نظر توییتر را جلب کند و این گونه بود که هشتگ به آنچه امروز هست، تبدیل شد.

او او نخستین هشتگ را در توییتر ارسال کرد:

How do you feel about using # (pound) for groups. As in #barcamp [msg]?

نظر شما در مورد استفاده از # (پوند) برای گروه‌ها چیست؟ مثل #بارکمپ[پیام]؟ -کریس مسینا، ۲۳ اوت ۲۰۰۷

در واقع اولین هشتگ مسینا #بارکمپ (#barcamp) بود.

از جالب ترین جقایق درباره هشتگ: هشتگ به معنای عدد یا پوند (lb) استفاده می شد

جالب ترین جقایق درباره هشتگ

علامت هشتگ کلمه لاتین برای وزن پوند “libra pondo” بود و در قرن چهاردهم، این اصطلاح به اختصار lb تبدیل شد. در اواخر دهه 1800، ماشین تحریر Blickensderfer مدل 5 در کتابچه راهنمای خود توضیح داد که نماد “#” را می توان برای وزن پوند استفاده کرد زیرا دکمه پوند وجود نداشت.

دفترچه راهنما نوشته بود که اگر “#” در مقابل یک کلمه قرار می گرفت، به یک عدد اشاره می کرد. اما اگر “#” بعد از یک کلمه قرار می گرفت، به وزن پوند اشاره دارد.

این شروع “#” بود که برای نشان دادن وزن و اعداد استفاده می شد.

از جالب ترین جقایق درباره هشتگ: به عنوان یک اختراع هیچ وقت ثبت نشد

برخی از مردم تعجب می کنند که چرا مسینا این هشتگ را ثبت نکرده است، زیرا او می تواند یک میلیونر باشد. پاسخ این است که او نتوانست. اگرچه او علاقه ای به انجام این کار نداشت. این کار امکان پذیر هم نیست. شما فقط می توانید یک طرح، اختراع، فرآیند یا ماشین را ثبت اختراع کنید.

مفهوم هشتگ یا خود هشتگ ها در هیچ دسته بندی واجد شرایطی قرار نمی گیرند.

ویژگی به نام “هش فلاگ” در سال 2010 معرفی شد.

جالب ترین جقایق درباره هشتگ

پرنده توییتری که پرچمی را در دست دارد که روی آن “Hashflags” نوشته شده است. توییتر در کنار جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی از “هش پرچم” استفاده کرد. این یک ویژگی موقت در طول جام جهانی بود. با تمام شدن مسابقات متوقف شد. اما به دلیل موفقیتش، توییتر در سال 2014 هش فلگ ها را برای جام جهانی برزیل معرفی کرد.

این سیستم با این امکان کار می کرد که به کاربران امکان می داد کد کشور سه حرفی 32 کشور رقیب را توییت کنند. هنگامی که این در هشتگ تایپ شد، با پرچم کشور خاص جایگزین می شد.

هشتگ ها آنقدر محبوب هستند که در غذاهای ما ظاهر می شوند.

در سال 2014، Bird’s Eye food روغن پزی عمیق جدیدی به نام “مشتگ” ایجاد کرد. این یک نسخه به روز شده از صورتک های معروف آنها بود که فکر می کردند نسل رسانه های اجتماعی را جذب می کند. شکل های ترد سیب زمینی شبیه هشتگ و نمادهای مختلف دیگر مرتبط با رسانه های اجتماعی بود.

از جالب ترین جقایق درباره هشتگ: اضافه شدن هشتگ در فرهنگ لغت آکسفورد

جالب ترین جقایق درباره هشتگ

در ژوئن 2014، کلمه “هشتگ” به فرهنگ لغت آکسفورد اضافه شد. در فرهنگ لغت آکسفورد با شرح زیر برچسب گذاری شده است:

A word or phrase with the symbol # in front of it, used on social media websites and apps so that you can search for all messages with the same subject.

کلمه یا عبارتی با نماد # در جلوی آن که در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود تا بتوانید همه پیام‌های با موضوع یکسان را جستجو کنید.

#Thedress وایرال شدن این هشتگ در سال 2015

در 26 فوریه 2015، کیتلین مک نیل عکسی از لباس را در وبلاگ Tumblr خود منتشر کرد و پرسید که آیا لباس آبی و سیاه است یا سفید و طلایی.

این پست یک شبه مورد توجه قرار گرفت و حدود 14000 بازدید در ثانیه داشت. این بحث در سراسر جهان در سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر ظاهر شد، جایی که مردم شروع به استفاده از هشتگ در کنار تصویر کردند.

در 17 مارس 2019،#TwitterBestFandom  رکورد جهانی بیشترین استفاده از هشتگ در توییتر را در 24 ساعت شکست.

به مدت 24 ساعت بین 16 تا 17 مارس، #TwitterBestFandom برای اجازه دادن به عموم مردم برای رای دادن در چهاردهمین جوایز سالانه Soompi مورد استفاده قرار گرفت. جوایز Soompi بهترین های تلویزیون، موسیقی و سرگرمی کره را جشن می گیرند. از طرفداران دعوت شد تا با استفاده از هشتگ در کنار عمل مورد علاقه خود رای دهند.

پر استفاده ترین هشتگ سال 2021 در اینستاگرام #love بود.

جالب ترین جقایق درباره هشتگ

سال 2021 سالی بود که جهان شروع به بازگشت به حالت عادی کرد. در حالی که هشتگ های محبوب مربوط به رویدادهای جهانی وجود داشت، پرکاربردترین هشتگ سال #love بود.

#عشق برای ابراز عشق به دوستان، خانواده، همکاران بارها استفاده شد.

شاید نشان دهد که مهم نیست در دنیا چه می گذرد، تنها چیزی که برای گذراندن زندگی به آن نیاز داریم #عشق است.

هشتگ یا نماد “#” در طول سال ها تغییر کرده است و همیشه هدف یکسانی نداشته است. این علامت زندگی خود را به عنوان علامت پوند شروع کرد و در صفحه شماره تلفن استفاده شد، اما هنوز هم از طریق رسانه های اجتماعی در زندگی روزمره ما ظاهر می شود.

هشتگ ها روش های ارتباطی و یافتن اطلاعات در اینترنت و ظاهر شدن در زندگی روزمره ما را در اختیار گرفته اند. به دلیل استفاده بیش از حد از آن به صورت آنلاین و واقعی، هشتگ به دیکشنری آکسفورد اضافه شد و به یک کلمه شناخته شده تبدیل شد. این روش ارتباطی راحت به ما کمک کرده تا در رسانه های اجتماعی حرکت کنیم و آگاهی ایجاد کنیم.

لینک های مرتبط:

۵ راز جالب و مهم درباره پلک زدن که نمی دانستیم!

ارواح خانه های خالی از سکنه جهان

۱۰ عجیب ترین بیماری های عجیب و ناشناخته 

علت زود خراب شدن موز در منزل: چرا موز اینقدر زود سیاه می شود؟

۹ ربات شیطانی برتر که پتانسیل نابود کردن بشریت را دارند

تاثیر ماه بر سلامت: ماه چه بر سر سلامتی شما می‌آورد؟

سم موجود در دانه سیب: آیا دانه های سیب سمی هستند؟

دلایل نفرت زنان از یکدیگر: ویژگی هایی که باعث می شود یک زن از زن دیگر متنفر شود!

حقایق جالب در مورد قهوه: از کشف قهوه توسط بزها تا گرانترین قهوه در مدفوع گربه