طرز تهیه کوفته سیواس

امروز با طرز تهیه یک کوفته ساده، اما بسیار خوشمزه با شما هستیم. برخی فکر می کنند برای داشتن یک غذای خوشمزه باید کلی ادویه و دیگر سبزیجات در غذا استفاده کرد. اما در طرز تهیه کوفته سیواس (کتلت) نیازی به ادویه جات مختلف و … نیست. تنها سعی کنید با اضافه کردن تخم مرغ یا نان غلظت آن را حفظ کنید. کوفته سیواس گواه این است که چقدر می توان با استفاده از 2 ماده، کوفته ای خوشمزه درست کرد.

البته فراموش نکنید که برای حفظ شکل کوفته و اینکه موقع پخت از هم نپاشد، باید نوع گوشتی که انتخاب ی کنید مناسب باشد. زیاد چربی نداشته باشد. خوب ورز دادن و استراحت در یخچال باعث آبدار ماندن کوفته ها می شود . به پخته شدن بدون سوختن و خشک شدن کمک می کند. این کوفته در کنار گوجه سرخ شده و برنج عالی می شود. در اینجا طرز تهیه کوفته سیواس خوشمزه در اختیار شماست. مطمئن هستیم از مشتریان پروپاقرص این کوفته خواهید شد. تا پایان آموزش با خبرنامه همراه باشید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کتلت مرغ در کیسه فر که حتما باید امتحان کنید!

مواد لازم برای طرز تهیه کوفته سیواس

  • 500 گرم گوشت چرخ کرده (مخلوط گوشت بره و گاو)
  • یکی قاشق دسر نمک

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کوفته سبزیجات یک غذای خوشرنگ و اشتهاآور برای ماه رمضان

طرز تهیه

گوشت چرخ کرده را با نمک به مدت 3-4 دقیقه ورز دهید.

طرز تهیه کوفته سیواس

تکه های گوشت چرخ کرده را به اندازه کف دست برداشته و بین کف دستتان خوب صاف کنید و روی آن را بپوشانید و ۱ شب در یخچال بگذارید.

طرز تهیه کوفته سیواس

کوفته ها را در توستر با درب باز یا در تابه چدنی بپزید. (پختن کوفته ها در کنار گوجه فرنگی و فلفل، طعم خوبی به کوفته ها می دهد.)

طرز تهیه کوفته سیواس

کوفته ها را بعد از پخت داغ سرو کنید. نوش جان!

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ در خانه به شیوه آسان