تست بینایی سنجی

در میان تست ها و آزمون‌ها، این توهم نوری یا تست بینایی سنجی از همه جالب تر است. زیرا ذهن و بینایی شما را مورد آزمایش قرار می‌دهد. این تست شامل تصویر سیاه و سفید چرخان با یک سری اعداد پنهان است. می توانید به ما بگویید چه عددی را می بینید؟ قبل از اینکه وارد این آزمون جذاب توهم نوری یا تست بینایی سنجی شویم، بیایید در مورد نحوه عملکرد توهمات نوری و هدف آنها بیشتر بدانیم.

همواره دیدگاهها و نظرات خود را از طریق شبکه های اجتماعی خبرنامه در اینستاگرام و فیسبوک با ما در میان بگذارید. منتظر نقطه نظرات شما هستیم. این تست شخصیت را با دیگران به اشتراک بگذارید و اجازه دهید آنها هم بیشتر درباره خودشان کشف کنند.

توهمات نوری چگونه کار می کنند؟

آیا تا به حال برای پیدا کردن یک شی پنهان در یک تصویر تلاش کرده اید؟ این به ما می‌گوید که توهمات نوری چقدر گیج‌کننده هستند. نمی توان انکار کرد که آزمایش هایی که چنین توهماتی را نشان می دهند اغلب بینندگان را گیج می کنندو در عین حال هم، مردم را سرگرم می کنند.

شاید متوجه شده باشید که واکنش همه افراد به توهمات بینایی یکسان نیست. تشخیص برخی از توهمات ممکن است دشوار باشد، اما برای برخی دیگر، ارائه پاسخ تنها در چند ثانیه ممکن است.

اگرچه این تست ها سرگرم کننده و جالب هستند. اما چیزهای زیادی را در مورد نحوه عملکرد مغز نشان می دهند.

این توهم نوری تصویر چرخان را امتحان کنید. این توهم نوری جدید اینترنت را فراگرفته است و بحث های داغی را در مورد پاسخ صحیح برانگیخته است، زیرا از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

بسیاری از مردم حتی از زمانی که این تصویر توسط یکی از کاربران در توییتر منتشر شده و پاسخ آنها در همه جا منتشر شده است، روی آن نظر داده اند.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت رابطه: تشخیص اولین تصویر، ضعفتان را در روابط عاطفی مشخص می کند!

تست بینایی سنجی، خودتان آن را امتحان کنید:

اگر این تست بینایی توهم نوری چشم یا مغز شما را فریب نمی دهد، شما یکی از تیزبین ترین ذهن های دنیا را دارید.

تست بینایی سنجی

بیشتر بخوانید: تست هوش با فنجان: با دقت به تصویر نگاه کنید و بگوئید کدام فنجان اول پر می‌شود؟

تست بینایی سنجی

ترفند این است که کنتراست دستگاه خود را برای مشاهده واضح تر اعداد در این مسابقه بینایی توهم نوری افزایش دهید. حتی می توانید صفحه گوشی خود را صاف نگه دارید و اعداد مخفی را بررسی کنید.

و اگر هنوز نتوانستید شماره پنهان را پیدا کنید،

پاسخ صحیح هفت رقمی است: 3452839

توهمات بصری معیاری برای سنجش حساسیت کنتراست هستند. که به ما امکان می دهد بین اشیا و محیط اطرافشان تمایز قائل شویم.

این در شرایطی مانند رانندگی در نور کم یا مه که تضاد بین اشیا و پس‌زمینه آنها کاهش می‌یابد مفید است. به طور مشابه، در این تست، اعداد در یک سطح و چرخش های سیاه و سفید در سطح دیگر قرار دارند.

بنابراین، کسانی که سطوح بالاتری از حساسیت کنتراست دارند. در مقایسه با کسانی که حساسیت کنتراست ضعیفی دارند، بیشتر احتمال دارد هر هفت رقم را فوراً ببینند.

اگر در ابتدا شما چهار یا پنج رقم را دیدید، بینایی شما در حد نرمال و طبیعی است.

بالاتر از پنج رقم، بینایی وذهن شما عالی است. تبریک می گویم. حتما هویچ زیاد خورده اید!

اگر عدد نتوانستید ببینید، حساسیت کنتراست ضعیفی دارید و نیاز است به چشم پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی از طریق زبان بدن: کدام زن، تلاش دارد چیزی را از شما پنهان کند؟