ایجاد زندگی بهتر

شگفت انگیز! این مقاله به شما مسیر زندگی پر از اشتیاق و هدف را در حین دستیابی به اهداف مهم نشان می دهد. همه ما رویاها، اهداف و آرزوهایی داریم که می خواهیم به آنها برسیم. بخش دشوار: اتصال نقاط بین آنچه می خواهیم و نحوه دستیابی به آن چیزها است. ایجاد یک چارچوب گام به گام مسیری بین این دو را فراهم می کند و نشان می دهد که چگونه با پذیرش تغییر به آنچه در زندگی می خواهید برسید. بنابراین اگر در مورد آنچه می خواهید و چگونگی دستیابی به آن سردرگم هستید، ادامه مطلب را بخوانید. اگر از قبل یک چشم انداز تعریف شده برای زندگی خود دارید، اما مطمئن نیستید که چگونه به آنجا خواهید رسید، این مراحل یعنی هفت گام برای ایجاد زندگی بهتر، مسیر را برایتان ترسیم می کند.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۶ مهمترین راهکارهای موثر برای داشتن یک زندگی شاد و سالم

گام اول برای ایجاد زندگی بهتر: هدف خود را پیدا کنید

فرآیند تغییر اغلب با احساس نارضایتی آغاز می‌شود. شما احساس می‌کنید چیزی در زندگی شما اشتباه پیش می‌رود، اما دقیقا نمی‌دانید چه چیزی درست است. اولین قدم این است که به درون خود نگاه کنید – شناسایی خود واقعی و مسیری که شما را به سمت چشم انداز ایده آل زندگی‌تان می‌رساند. هر فردی در زندگی هدفی دارد. اما یادگیری این که چگونه هدف خود را در زندگی پیدا کنید همیشه یک مسیر مستقیم وجود ندارد. ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه بفهمید که کی هستید. فشار بیرونی، از جانب دوستان، خانواده یا جامعه، باعث از دست دادن ارتباط ما با علایق درونی و آنچه واقعا از زندگی می‌خواهیم می‌شود. برای این که بفهمید واقعا چه چیزی را دوست دارید. نحوه خدمت به دیگران برای کمک به تعیین هدف خود، به خودیابی و تفکر نیاز دارید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۱۰ عادت مهم برای داشتن زندگی شاد و سالم

پیشنهاد می‌کنیم برخی از ایده‌ها و افکار تصادفی خود را بنویسید تا بینش خود را برای کمک به تعیین هدف خود به دست آورید. برای شروع این فرآیند سوالات زیر را از خود بپرسید:

 1. اگر هرگز مجبور به کسب پول نباشید چه کار می‌کنید؟
 2. چه کاری را انتخاب می کنید، حتی زمانی که آن به آن نیاز دارید؟
 3. از بچگی عاشق چه کاری بودی؟
 4. چه چیزی شما را از قضاوت می ترساند؟
 5. چه چیزی شما را عصبانی می کند؟

پیشنهاد می‌شود بخوانید: اگر زندگی شادتری می خواهید، این ۶ تفکر سمی را کنار بگذارید

گام دوم: برای داشتن یک زندگی موفق اهداف بلندمدت تعیین کنید

اهداف بلند مدت به رویاهایی اشاره دارد که در قلب خود نگه می‌داریم. آن‌ها به عنوان آرزوها و زمزمه‌هایی از امید آغاز می‌شوند، اما زمانی واقعی می‌شوند که شما تصمیم به انجام کاری بگیرید. اهداف بلندمدت می‌توانند به شغل شما مرتبط باشند، مانند شروع یک کسب و کار یا تغییر حرفه. ممکن به دنبال اهداف مالی مانند خرید خانه یا پرداخت هزینه تحصیل فرزندتان باشید. شاید شما آرزوهای شخصی مانند سفر دور دنیا یا تبدیل شدن به یک مربی را در ذهن دارید. ممکن در ابتدا دور از دسترس به نظر برسند، اما با زمان، تلاش و برنامه ریزی می‌توانیم به آن‌ها دست یابیم. در این جا نحوه تعیین اهداف ملموس و قابل اندازه گیری آمده است:

 • اهداف بلندمدت را به مراحل کوچک تقسیم کنید: باید بدانید هر روز، هفته و ماه برای رسیدن به اهداف خود چه گام‌های خاصی را بردارید.
 • معیارهای موفقیت را تعیین کنید: (شاخص های کلیدی عملکرد) به شما کمک می‌کند در مسیر درست قرار بگیرید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: آیا به دنبال شادی در زندگی خود هستید؟ پس این ۸ عادت را ترک کنید

گام سوم برای ایجاد زندگی بهتر: عادات افراد موفق را بیاموزید

شما ممکن است به افراد موفق نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا آن‌ها نقاط قوت مافوق بشری دارند یا خیر. اما واقعا، بسیاری از موفق‌ترین افراد جهان به عادت‌های ثابتی پایبند هستند که در طول زمان تأثیر زیادی می‌گذارند. مطالعه زندگی افراد بسیار موفق، شانس شما را برای دستیابی به اهداف با توسعه استراتژی‌های خاص افزایش میدهد. چه به معنای مدیریت عاقلانه امور مالی، ورزش منظم، یادگیری چگونگی شناسایی نقاط قوت، متمرکز ماندن در زمانی که هیچ چیز درست پیش نمی‌رود. یا دانستن این که چگونه به مسیر خود بازگردید، عادات افراد موفق را برای راه‌های عملی برای داشتن یک زندگی موفق بیاموزید.

مطلب مرتبط: اگر به هر یک از این ۷ سوال پاسخ مثبت بدهید، بسیار موفق تر از تصورتان هستید!

گام چهارم:  روی آنچه در زندگی می خواهید متمرکز بمانید

مغز ما هر 40 ثانیه (یا کمتر) فوکوس خود را تغییر می‌دهد و گاهی اوقات پیشرفت در جهت اهدافمان غیرممکن به نظر می‌رسد. اما اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه به آنچه در زندگی می‌خواهید برسید، باید مهارت‌هایی را توسعه دهید. این گونه توانایی خود را برای تمرکز بر موارد مهم بهبود می‌بخشید:

 • زباله مغزی: تمام افکار خود را یادداشت کنید تا درهم و برهمی ذهنی را پاک کنید.
 • اولویت‌ها را تعیین کنید: کارهای روزانه را اولویت بندی کنید که شما را به اهدافتان نزدیک می‌کند. دریابید که چگونه زندگی خود را اولویت بندی کنید.
 • نه بگویید: یاد بگیرید که حد و مرز تعیین کنید و به درخواست های دیگران نه بگویید.
 • اجتناب از انجام چند کار: تحقیقات ثابت می‌کند که انجام چند کار برای تمرکز و بهره وری وحشتناک است.

مطلب مرتبط: زبان بدن افراد کاریزماتیک: ۱۰ نکته از زبان بدن که کاریزما و جذابیت را به نمایش می‌گذارد

گام پنجم برای ایجاد زندگی بهتر: در مسیر اهدافتان با انگیزه بمانید

خودانگیختگی مستلزم این است که به خود ایمان داشته باشید. الهام گرفته باشید و علیرغم مشکلات پیشروی کنید. در ابتدا ممکن است با تمام سرعت حرکت کنید. اما اغلب مهم‌ترین اهداف ما ماه‌ها و حتی سال‌ها طول می‌کشد تا محقق شود. با گذشت زمان، احتمالاً آرامش در انگیزه را تجربه خواهید کرد. به همین دلیل است که توسعه استراتژی‌ها برای خودانگیختگی نیاز به این ساده سازی همه چیز دارد. به جای دنبال کردن اهداف بیش از حد در یک زمان، انرژی خود را در یک زمان روی یک منطقه متمرکز کنید. اهداف بزرگ را بشکنید. ایجاد گام‌های کوچک عملی به تحقق رویاهای شما کمک می‌کند. و دیدن پیشرفت مداوم بسیار انگیزه‌بخش است. اطراف خود را با افراد حمایت کننده احاطه کنید. داشتن انگیزه مستلزم اجتناب از مخالفان و جستجوی حمایت مثبت است. از منتورها یا مربیان برای رسیدن به آنچه در زندگی می‌خواهید، کمک بخواهید.

مطلب مرتبط: ۸ مهم ترین عادت آدم های کاریزماتیک و دوست داشتنی!

گام ششم: هنگامی که تغییر رخ می دهد دوباره تمرکز کنید

هنگامی که تصمیم می‌گیرید زندگی مورد نظر خود را بسازید، به این معنی است که آنچه را دیگر به شما خدمت نمی‌کند رها کنید. روابط سمی، مشاغل ناکامل، سبک زندگی ناسالم همه را رها کنید. وقتی تغییر اتفاق می‌افتد، می‌تواند مانند پایان یک فصل از یک کتاب به نظر برسد. همانطور که وارد فصل جدیدی می شوید، این گذار اغلب گیج کننده، نامطمئن یا حتی ترسناک است. زمان می برد تا راه خود را پیدا کنید. شما باید یاد بگیرید که چگونه انعطاف‌پذیری ایجاد کنید تا در این دوران سخت قوی بمانید. دانستن این‌که چگونه این دوره میانی را مدیریت کنید به شما کمک می‌کند تا در یک گذار گیج کننده حرکت کنید. کشف کنید که چگونه می‌توانید زندگی خود را دوباره متمرکز کنید. و سرسختی ذهنی خود را در زمانی که کشش یک جهت جدید را احساس می‌کنید از طریق استراتژی هایی مانند:

 • خودمراقبتی را تمرین کنید و مطمئن شوید که خواب، تغذیه و استراحت کافی دارید.
 • ریسک کردن و یادگیری اینکه از منطقه راحتی خود خارج شوید و چیزهای جدید را امتحان کنید.
 • یادگیری هر آنچه می‌توانید از طریق پادکست‌ها، کتاب‌ها و کارگاه‌های آموزشی یا هر چیزی که ذهن شما را به سمت ایده های جدید باز کند.
 • وقتی مسیر را از دست می‌دهید و نیاز به تمرکز مجدد دارید، با یک مربی کار کنید تا شما را راهنمایی کند.
 • تسلیم نشو! تلاش برای داشتن یک زندگی موفق یک شبه اتفاق نمی‌افتد، اما اگر به تمرکز خود ادامه دهید، به نتیجه خواهید رسید.

مطلب مرتبط: ۱۰ کاری که هر روز صبح قبل از ساعت ۱۰ باید انجام دهید

گام هفتم برای ایجاد زندگی بهتر: در زندگی جدید خود به یک آدم بد اخلاق تبدیل شوید

تعریف از بدجنس شدن، داشتن یک زندگی واقعی، قوی و متمرکز است. این گونه توقعات دیگران و محدودیت‌های تحمیلی از بین می‌رود. بنابراین می‌توانید معتبرترین و کامل ترین نسخه زندگی خود را زندگی کنید. همانطور که مراحل این مقاله را می خوانید، خواهید دید که هر کدام برای کمک به شما در دستیابی به آنچه می‌خواهید طراحی شده‌اند. نه در یک زندگی موفق عمومی، بلکه در زندگی بد و منحصر به فرد شما. و همه چیز با کشف هویت واقعی شما شروع می شود. پس قدم اول را بردارید. 😊