اشتباهات رایج در خرید

در پول خود صرفه جویی کنید. شما اقلام جذابی می‌خرید که اغلب گوشه‌ایی زیر گرد و غبار فراموشش می‌شوند. باید گفت همه ما سال‌هاست وسایلی می‌خریم که حتی یک بار هم استفاده نخواهیم کرد. پس باید سعی کنیم فقط چیزهایی را بخریم که به طور منظم استفاده خواهیم کرد. این گونه بیشترین هزینه‌هایتان که بی فایده مصرف می‌شود را کاهش خواهید داد. در زیر نگاهی به چیزهایی است که معمولاً می‌خریم اما تعداد کمی از ما واقعاً از آن‌ها استفاده می‌کنیم. قبل از این که مرتکب اشتباهات رایج در خرید شوید، دو باره فکر کنید.

اشتراک آنلاین

اکنون برای هر سرگرمی و سلیقه‌ایی وبسایت ساخته شده و در هر بخش فعالیت می‌کند. از بازی‌ها و خواندن مطالب گرفته تا کلاس های انلاین و شما را ترغیب می‌کند تا در آن عضویت بگیرید. اما آیا واقعا به سراغ این وبسایت ها خواهید رفت؟ حتما قبل از این که در بسایت یا اپلیکشنی عضویت می‌گیرید، خوب به آن فکر کنید. به اشتراک هایی که استفاده می کنید پایبند باشید. از آن‌هایی را که استفاده نمی‌‌کنید، لغو کنید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۱۰ بدترین اشتباهات رایج پولی که بسیاری آرزو می‌کنند در ۲۰ سالگی آنها را می‌دانستند

از اشتباهات رایج در خرید، گارانتی طولانی مدت

تصمیم به خرید یک وسیله دارید. پول را حساب کرده‌اید و آماده‌اید فروشگاه را ترک کنیدیدای. ولی فروشنده مطمئناً سعی می‌کند گارانتی طولانی مدت را به شما بفروشد. حالا باید ببینید که وسیله مورد نیازتان می‌ارزد که یک گارانتی طولانی مدت داشته باشد یا خیر. معمولاً ضمانت‌های تمدید شده بیشتر از ارزششان هزینه دارند. اما، به نظر می‌رسد بسیاری از محصولات جدید شکننده و پیچیده هستند و شما را به فکر کردن وا می‌دارد. پس انتخابی درست داشته باشید.

چه کاری باید انجام دهید؟

دقیقاً بدانید که گارانتی چه مواردی را پوشش می دهد و چه مواردی را پوشش نمی دهد. بررسی کنید که آیا کارت اعتباری شما برای خریدهایی که با کارت انجام می‌شود، هزینه گرانتی را می‌تواند بپردازد یا خیر. وقتی خانواده لوازم آشپزخانه جدید می‌خرد، شاید گارانتی فر زیاد مهم نباشد. اما آن را برای یخچال بگیرید، زیرا دستگاه یخ ساز و سایر ویژگی‌های آن به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. و ممکن نیاز به تعمیرات گران قیمت داشته باشد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۱۳ ترفند هوشمندانه طراحی داخلی که خانه تان را زیبا و منحصر به فرد می کند

از اشتباهات رایج در خرید؛ خریداری تجهیزات ورزشی گران قیمت در خانه

نیاز نیست همه وسایل ورزشی را داشته باشید. از تردمیل گرفته تا میله بارفیکس و دمبل خیلی چیزهای دیگر. زیرا برای استفاده اکثر این وسایل وقت نخواهید گذاشت. پس تلاش کنید چند وسیله پر کاربرد و مهم را خریداری کنید. و به استفاده از آن پایبند باشید. در غیر آن پول خود را هدر داده اید. یک طناب ورزشی، یک دمبل، مت ورزشی، این ها وسایلی است که می‌توانید، همیشه و در هر زمانی از آن استفاده کنید. هم جای کمتری می‌گیرد و هم کاربرد بیشتری دارد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۹ شیوه که انگیزه ورزش کردن را در خودتان تقویت کنید

وسایل احمقانه مراقبت از نوزاد

والدین جدید خیلی هیجانی هستند و ذوق بیش از حد شان هزینه زیادی روی دست‌شان می‌گذارند. برای کودکی که هنوز نمی‌تواند راه برود، از خرید کفش های فانتزی صحبت می‌کنند. والدین باتجربه به شما خواهند گفت که چه چیزهایی را در همان روزهای اول باید خرید و استفاده کرد. و کدام وسایل را که آن ها هم برای نوزادشان خریده‌اند اصلا برای کودکان استفاده  نشده. ایده بهتر این است که به جای خرج کردن هر مقدار پول برای وسایلی که شاید هرگز کودک‌تان استفاده نکند. آن را به یک قلک بیاندازید تا آینده تحصیلی شان را تضمین کنید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: مهم‌ترین اشتباه والدین در آموزش مسائل مالی به کودکان از زبان وارن بافت

از اشتباهات رایج در خرید؛ خریداری کتاب آشپزی

اعتراف می کنم، امکان این که هر زنی عاشق یک کتاب آشپزی زیبا و چاپ شده است، وجود دارد. آن‌ها را مرور می‌کنند و همچنان چندین نسخه قدیمی از این نوع کتاب‌ها را در قفسه خود دارند. صادقانه بگوییم، کتاب آشپزی فقط دو بار باز می‌شود. آیا از کتاب های آشپزی ارزشمند خود استفاده می کنید؟ اگر نه، از جمع آوری بیشتر خودداری کنید. زیرا در این روزهای دیجیتالی و آنلاین، شما می‌توانید طرز تهیه غذای مورد نظر خود را جستجو کنید و روی گوشی خود مطالعه کنید.

عضویت در باشگاه

اعتراف: عضو باشگاه ورزشی هستید؟ هر سال، وقتی زمان پرداخت هزینه این عضویت می‌رسد، فکر می‌کنید که آن را لغو کنید یا نه ولی باز به دلایلی این کار را نمی‌کنید. چرا؟ چون این ورزشگاه نزدیک خانه و مدرسه فرزندتان است. برای روزهایی که حوصله پیاده روی ندارید، پارکینگ دارد. عضویت خود را با تخفیفی فوق‌العاده گرفته‌اید. بنابراین هزینه زیادی از شما نبرده و بدون محدودیت برای شما و همسرتان گزینه عالی است. اما آیا از نظر پول معامله خوبی است؟ زیرا به ندرت از آن استفاده می کنید. اگر به دنبال کاهش هزینه‌ها هستید، به خصوص اگر در جایی زندگی می کنید که آب و هوا در تمام طول سال مناسب است. پس به پیاده روی روزانه در فضای باز هم فکر کنید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۱۰ عادت روزانه آدم‌های بسیار موفق که هرگز ترک نمی‌شوند

از اشتباهات رایج در خرید؛ خریداری برنامه نویس و دفترچه یادداشت روزانه

وقتی به فروشگاه لوازم تحریر سر می‌زنید، حتما یک برنامه نویس زیبا خریده‌اید. با روکش مرمری، حروف طلایی و فضاهایی برای برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه. و به خودتان گفته‌اید آن را برای یادداشت کارها و برنامه های‌تان استفاده خواهید کرد تا وقتش نگذرد یا به دقیقه 90 نرسد. من هم از این برنامه نویس‌ها دارم، و فقط یکبار استفاده کردم. زیرا یادداشت برنامه‌های روزانه‌، هفتگی و ماهانه‌ام در یادداشت گوشی موبایلم یا روی لپتاپ خیلی آسان تر است. به یاد داشتن برنامه نویس و خودکار، نوشتن موارد، به خاطر سپردن و چک کردن روزانه آن برای همه در این عصر دیجیتال آسان نیست.

لوازم یکبار مصرف

تا به حال چند بار وسایل آشپزخانه‌ای را که در آگهی‌های تبلیغاتی آخر شب دیده‌اید، خریده‌اید؟ خیلی. مطمئنا همه خانم‌ها عاشق لوازم و وسایل آشپزخانه هستند. یک توستر هات داگ، چرخ دستی آب نبات پنبه ای (پشمک)، پاپ کیک ساز و تابه کرپ برقی. این‌ها فقط چند نمونه است که ممکن برای چند دقیقه سرگرم کننده باشد. هرچند کاربردی به نظر می‌رسند، با این حال، برای بسیاری از ما، چندان مفید نیستند. شاید وسوسه شوید که یک پاپ کیک ساز بخرید. کیک های داغ درست کنید یا حتی به فکر شروع یک کسب و کار افتاده باشید. اما این تنها تخیل شماست. این وسایل و مانند این ها فقط جاگیر است و فضا اشغال می‌کنند.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: وسایل مهم سفر: ۱۰ چیزی که باید در سفرهای خود همراه داشته باشید

از اشتباهات رایج در خرید؛ خرید لوازم سفر

به عنوان کسی که دوست دارد در طول سال، سفرهای تابستانی کوتاه و طولانی داشته باشد. می‌توان گفت که بلیط هواپیما و اقامت دلیل کافی برای استفاده از حساب پس انداز تعطیلات شما هستند. نیازی به روکش‌های فانتزی پاسپورت، کمربند پول نیست. اگر گوشی هوشمند دارید، به دیکشنری به زبان خارجی یا نقشه کاغذی نیاز ندارید. هرچه وسایل کمتری با خود ببرید، سفر راحت‌تر است. سفر خوبی داشته باشید!

پیشنهاد می‌شود بخوانید: تجربیات ارزشمند سفر: تجربیات دختری که به ۵۳ کشور جهان سفر کرده است

سوغاتی

اگر به سفر تفریحی می‌روید، در برابر خرید سوغاتی مقاوت کنید یا وسایل بهتری بخرید. یک بار فکر کنید، چه کسی به جا کلیدی سوغاتی، آهنربای یخچال یا لیوان قهوه نیاز دارد؟ پس پول خود را هدر ندهید.

از اشتباهات رایج در خرید؛ خربداری تجهیزات بیش از حد برای اردو

حتما برای اردو چادر بگیرید، کیسه های خواب. یک فانوس و شاید یک اجاق اردو ساده. اما قدم زدن در یک فروشگاه لوازم اردو به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان برای خرید وسایل اردوی لوکس ترغیب شد. شما می‌توانید به راحتی بدون این وسایل به اردو بروید. از تشک‌های باد استفاده کنید. اما برای سفر نیمه شب به حمام سیار، قهوه‌ساز تک‌نفره یا یک چراغ قوه که خنک کننده هم هست، نیاز ندارید. یک چراغ قوه ساده به خوبی عمل خواهد کرد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۱۶ دلیل جذاب برای سفر به دور دنیا

تجهیزات ورزشی تخصصی

شاید وقتی به یک ورزش زمستانی که به نوعی شبیه هاکی است یا اسکی روی یخ ترغیب شوید. و کفش و لباس مخصوص خودش را بخرید. اما به راستی که به این همه هزینه نیازی نیست. چون ممکن است پس از یکی دو بار اصلا از آن استفاده نکنید. خیلی وسایل هستند که فقط خریده شده‌اند و فقط یک بار استفاده می‌شوند. هرچند ورزش های جدید در زندگی شما یک تقویت کننده عالی برای سلامتی است. اما این بازی های تفریحی گاهی بیشترین هزینه را برای شما به همراه دارد. در حالی که می‌توانید با قرض گرفتن یا اجاره اقلام تخصصی از دیگران کنار بیایید. تا زمانی که ورزش را به صورت تخصصی و کاملا حرفه‌ایی آن دنبال کنید. یی